Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!

Культура

Вже багато писано-переписано про розкішність цьогорічного фестивалю «Трипільське коло», що відбувався біля Ржищева на Київщині, але я не можу не написати хоча б коротеньку оповідку про цей фестиваль від себе, як від учасника, що побачив усе зсередини, і як від гостя, який просто приїхав відпочити, до речі, вже вчетверте.

Черкаський драмтеатр представив другу виставу режисера Андрія Мая. Цього разу, після вербатіму «Місто на Ч», публіка побачила сучасну німецьку драматургію Пауля Бродовскі «Дощ у Нойкьольні». Таку собі полікультурну драму із сучасною нефільтрованою, часом брутальною лексикою, наркотиками, сексом, містичним лисом, що вміє розмовляти, темою імміграції, батьків і дітей... Глядачі на сцені споглядають на акторів над глядацьким залом, точніше - на подіумі, побудованому над глядацьким залом. Основні події відбуваються безпосередньо серед глядачів. Актори час од часу бігають поміж рядами, сідають поруч із глядачами. Несподіваним елементом сценічного простору стала рамка-металодетектор, крізь яку проходять перед початком дійства глядачі. Зрештою, у фінальній сцені вона перетворюється у у таку собі браму дощу, над якою височить опудало грізного лиса.

На Івана Купала, 7 липня, в селі Легедзине, Тальніського району на базі Національного заповідника «Трипільська культура» відбудуться грандіозні святкування.

У ніч з 6 на 7 липня на території галереї «Арт-причал» у Києві поблизу Гаванського мосту відбудеться кінофестиваль «Відкрита ніч - дубль 16». Одночасно з головним майданчиком фестивальні перегляди будуть також у Дніпродзержинську, Запоріжжі, Каневі, Копичинцях, Івано-Франківську, Львові, Миколаєві, Полтаві, Прилуках, Чернівцях і селах Легедзине та Обирок.

Директор Черкаського художнього музею Ольга Гладун повідомила НародUA, що роботи художників та народних майстрів, які везла черкаська делегація на виставку в США, не зникли. Ольга Дмитрівна пояснила ситуацію і побоювання за картини фарс-мажором, коли митці змушені були чекати в Москві добу, щоб вилетіти в Нью-Йорк. За словами директора художнього музею, на тривалий час їх цінний мистецький багаж залишився в аеропорту, і вони хвилювалися з приводу його цілісності та безпеки. Проте все обійшлося, і всі роботи черкаських митців таки побачив Нью-Йорк.

На пагорбах Ржищева Київщини відбудеться Міжнародний еко-культурний фестиваль «Трипільське Коло 2012. Парад Стихій», який називають найпотужнішою етнокультурною подією року. Для любителів, етно, історії та культури Трипілля, здорового відпочинку без алкоголю і тютюну. Програму обіцяють насичену й дуже різноманітну. Дійства відбуватимуться на двох сценах та більше 30 творчих майданчиках. Загалом етно-свято розкинеться на 17 гектарів фестивального простору.

У селі Прохорівка, що під Каневом, відбулося вшанування відомого українського кіномитця Юрія Іллєнка, який тривалий час жив тут і саме на цій канівській землі два роки тому помер. Саме на Канівщині Юрій Іллєнко після прощання з ним у столиці, за заповітом митця, і похований. Учасники вшанувань пам'яті кіномитця, якого зараховують до сотні найкращих режисерів світу, 15 червня 2012 року звернулися до міського голови Канева Віктора Ніколенка та депутатів Канівської міської ради з проханням віддати належну шану кінорежисеру й назвати його ім'ям одну з центральних вулиць Канева.

У Черкасах продовжується вже традиційний, четвертий, фестиваль дерев'яних скульптур "Древляндія". 9 червня він повинен був завершитися. Однак його закриття відкладається на тиждень. Як з'ясувалося, не всі учасники фестивалю завершили роботу. До того ж, ще не готові механічні конструкції, які виготовляються на заводі "Темп".

Поетеса Олена Желєзняк днями презентувала свою першу поетичну збірку «Шукаючи ключі до світу».

У Черкаському краєзнавчому музеї відкрилася виставка авторської ляльки львівської майстрині Оксани Смереки-Малик. Пані Оксану знають у нашому місті перш за все завдяки величезній ляльці, яку минулої весни вона робила у Львові разом із відомою черкаською лялькаркою Ларисою Теліженко. Тоді ця лялька потрапила до Книги рекордів України. Нині ж Оксана Смерека-Малик привезла до Черкас понад двісті ляльок, яких можна побачити, відвідавши виставку.