Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!

Культура

Черкаський театр, схоже, підтвердив статус "живого театру". Так, публіка побачила прем'єру вистави "Безхребетність" за п'єсою німецької режисерки та драматургині Інгрід Лаузунд. Цікаво, що це вже друга прем'єра поспіль від черкаського театру за мотивами сучасної німецької драматургії. Відчуття "Дощу у Нойкьольні" Андрія Мая з епатажем, брутальністю і всіма ознаками сучасної молодіжної культури певною мірою продовжилося в "Безхребетності". Дебют молодої режисерки й випускниці харківського університету мистецтв Наталі Неміровської теж порадував експериментами, сценографією, пластикою, грою. Нудне клерківське життя на сцені перетворилося в справжню вакханалію рухів і звуків. Чого вартували лише "інструментальні" композиції акторів-клерків папками, паперами, стільчиками, столами і так далі.

Є загроза, що черкаський театр продовжуватиме танцювати під дудку глядача. А оскільки глядач невибагливий, то танець, який ми побачимо, теж очевидно, не буде таким, від якого перехоплюватиме подих. Звісно, яка-небудь українська «ковирялочка» має право на існування, і хтось здатен розгледіти в ній невимовну глибину та шарм, проте що не кажіть, але вона істотно відрізнятиметься, наприклад, від танго.

У Черкасах цієї п’ятниці стартує мистецький марафон. Щотижня у книжковому супермаркеті «Буквиця», що у ТРЦ «Хрещатик-Сіті», черкаські письменники та музиканти представлятимуть свою творчість публіці. По завершенню забігу буде організовано великий гала-концерт за участю учасників марафону.

У Черкасах відкрили меморіальний художній музей народного художника України Данила Нарбута. Проте у чотирьох експозиційних залах поки що не знайшлося місця для скандальної серії картин «Квіти України», за які свого часу онука митця Леся Нарбут судилася із міською владою. Подробиці та ексклюзивне відео в репортажі НародUA.

Відомий громадський діяч, публіцист і літературознавець Євген Сверстюк презентував у Черкасах свою книгу «Шевченко понад часом». Презентація відбувалася в рамках Співочих вечорів та відкриття фестивалю «Живий камінь». Формат організатори вибрали не дуже вдалий, адже публіка, що зібралася у літньому кінотеатрі, чекала на виступ Джигурди, тож їм було не до Сверстюка. А будь-які спроби поспілкуватися із людиною-легендою ще до початку концерту жорстоко зводили нанівець різні організаційні «заморочки» на кшталт голосу із динаміків, який торочив, що «вже незабаром ви зможете почути спів Микити Джигурди». Проте нам вдалося дещо записати, трішки почути і спробувати дослухатися.

Саме таке питання виникло у кореспондентів газети «День», які відвідали Музей рушника, що знаходиться у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького. Як зберегти вишивану спадщину в Черкасах? Пропонуємо вашій увазі спробу знайти відповідь на це питання.

Цими вихідними у селі Легедзине відбулася ювілейна Трипільська толока. П’ятий рік поспіль на Черкащину приїздять волонтери з усіх куточків України, щоб відбудовувати помешкання трипільців.

3 серпня у Черкасах розпочнеться п’ятий міський фестиваль кам’яних скульптур «Живий камінь». Цьогоріч фестиваль присвячений художнім образам в образотворчому мистецтві Тараса Шевченка. У парку «Ювілейний» одинадцять митців створять десять скульптур. Кожен обирав собі образ до душі. НародUA розпитував, чому скульптори обрали саме такі образи.

У вересні поет Дмитро Лазуткін презентує свою нову книгу «Добрі пісні про поганих дівчат».

27-28 липня 2012 року в Черкасах відбудеться XI-й відкритий джазовий фестиваль «JAZZ Диліжанс - 2012».