Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!

Культура

Томас Ірмер - оглядач з журналу "Theater heute/Театр сьогодні" (Берлін), театральний критик. Сьогодні закінчилася його мандрівка Україною, Узбекистаном і Казахстаном. У кожній з цих трьох країн Томас переглядав вистави, поставлені за п’єсами сучасних німецьких авторів. Перегляди, як власне і постановки згаданих п’єс, відбувалися в рамках проекту "Нова драма" "Гете інституту". У Черкасах Томас Ірмер побував у п’ятницю. За один вечір він встиг подивитися "Дощ у Нойкьольні", "Безхребентість", а також виставу "Місто на Ч". Про свої враження від перших двох спектаклів критик розповів журналістам. А ось про "Місто на Ч" дуже довго спілкувався із акторами театру. Кажуть, що дискусія була цікавлюща і завершилася вже після опівночі.

У Черкаському академічному музично-драматичному театрі імені Тараса Шевченка відбулася прем’єра монодрами «Елеонора» за п’єсою Гіго де Кьяра. В головній ролі – Тетяна Крижанівська. Режисер – Сергій Проскурня. Глядачів запросили спостерігати за дійством зі сцени. Тож можна було пороздивлятися усі найпотаємніші закутки, побачити знайомі декорації з інших вистав, а ще – вивчати химерну підлогу з дощок, яка чимось нагадує ріллю. У цьому контексті дуже органічною і прогнозованою є поява актриси в гумових напівчоботях на босу ногу, в яких хлюпає вода. Здається, що ось-ось, і жінка буде щось садити, щоб «проізростало». Натомість Крижанівська-Дузе починає свій чималенький монолог довжиною в моноспектакль, розповідаючи про жінку, яка виросла на сцені і «проросла» крізь неї.

Конкурс «Книжкові мандри»  проводиться серед учнів 4–6 класів загальноосвітніх навчальних закладів України. Змагання відбуваються на основі знань творів відомих українських та зарубіжних письменників.

20 листопада о 19-00 у Черкасах полинуть звуки бразильського джазу. На сцені обласного музично-драматичного театру виступатиме Brazil Bossa Nova Quartet (Бразил Босса Нова Квартет). Перед концертом виступатиме «Cherkasy Jazz Quintet».

У Черкаській обласній бібліотеці для дітей День української писемності та мови особливо відзначали цього року. Відбувся фінал конкурсу «СловоГрай», у якому взяли участь учні 4 класів, які найбільше люблять читати.

Черкащан випробовуватимуть так званим «культурним пресингом».

3-4 листопада до Черкас на гастролі приїздить театр «Київ Модерн Балет» під орудою видатного хореографа Раду Поклітару.

Голова Черкаської обласної організації Спілки письменників України Валентина Коваленко заявила, що за останні два роки в сільські та районні бібліотеки області не надійшло жодної книжки. Зокрема, йшлося і про видання, які фінансуються і видаються Черкаською обласною радою та ОДА. Водночас Валентина Коваленко повідомила, що наразі також заблоковане фінансування проектів до 40-річчя обласної організації СПУ, яке будуть відзначати в листопаді.

6-7 жовтня у Черкаському художньому музеї тривала виставка-ярмарка HAND MADE. Тут немає запопуляризованих брендів, обов’язкового стилю та тисячі однакових партій. Лише ексклюзив, ручна робота та любов майстра в додаток.

Це була унікальна людина. Людина, фактично лише завдяки якій Україна і світ дізналися про Холодний Яр та легендарну Холодноярську республіку, яка найдовше тримала оборону перед російськими завойовниками в 20-х роках минулого століття. Юрій Горліс-Горський, очевидно, з такою біографією міг прожити не одне життя. Його й кілька разів живого хоронили... Але він таки повертався з того світу. Аж доки так же таємниче, як і все його життя, не щез остаточно... Сьогодні навіть невідомо, де і як він загинув. Невідомо, де він похований. Є лише версії про тортури і розправу нібито американських військових... Власне про це все, а також власні мемуари, твори й поезії Юрія Горліса-Горського ви зможете прочитати в книзі "Юрій Горліс-Горський. "Ми ще повернемось!": Спогади. Повість. Поезії. Документи. Листування" від редактора-упорядника Романа Коваля. Останній, власне, і написав біографію цієї людини, а також презентував її 20 вересня 2012 року журналістам та громадськості у Черкасах.