Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!

Культура

Завершився відкритий заочний конкурс української народної ляльки для учнівської молоді в Черкаській області. Від зародження ідеї його проведення минув майже рік. Підведено підсумки, нагороджено переможців... Чим він запам'ятався тим, хто долучився до його організації?

Львівський академічний театр імені Леся Курбаса вирішив відійти від стандартних театральних понять вистави і створити "драматичний урок". Про Заратустру і його надлюдину. Так би мовити, остання прем'єра Театру. Саме цю постановку привезли львів'яни на фестиваль "Сцена людства" у Черкаси. Як певну альтернативу "розважальному "фаст-фуду" в сучасному театрі. Експеримент у пошуках нових форм, ідей і... себе.

Боротьба за зниження собівартості в колгоспах - це, безумовно, дуже актуально в наш час.  Так само, як і особливості доїння корів чи вирощування свиней. Вже не кажучи про гасло "комунізм - це радянська влада плюс електрифікація всієї країни". Так вирішили в Черкаському академічному музично-драматичному театрі імені Тараса Шевченка. Головне - під час перегляду вистави "Хто в домі господар?" не згадувати слова класика "Колгосп, прости Господи".

16 травня учасниця дитячого конкурсу української народної ляльки, тернополянка Аня Луцька разом із бабусею Аллою Шушкевич провели в Черкасах майстер-клас з виготовлення ляльки-куватки. Крім того, у Черкаському художньому музеї відбулось оголошення і нагородження переможців конкурсу, а також відкриття виставки вибраних організаторами робіт. Виставка народних ляльок, зроблених дітьми з Черкаської, Львівської, Тернопільської, Київської та Луганської областей, буде тривати до 20 червня. НародUA як партнер конкурсу також обрав свою переможницю. Нею стала учениця 5-го класу Корсунь-Шевченківської школи-інтернату Діана Мурашко. Діана за свою народну й водночас сучасну і вишукану ляльку "Сучасна Леді" отримає від нашого видання відзнаку й уже раритетну книгу Олександра Найдена "Українська народна лялька". Тож вітаємо нашу переможницю Діану Мурашко, а також усіх переможців Конкурсу!

Велосипедист-далекобійник, а за сумісництвом український письменник Сашко Ушкалов відвідає своїх прихильників у Черкасах.

Відомий київський театр КРОТ із виставою "Павлік Морозов" Леся Подерв'янського і Андрія Крітенка гастролює Україною. Ледь не зірвалися гастролі КРОТА в Черкасах, оскільки "Павліку Морозову" не хотіли давати майданчик для виступу. Ні в Черкаському драмтеатрі, ні у Філармонії, ні в "Дружбі народів" КРОТУ не дали виступити. Як розповіли представники театру, заборонив давати сцену сучасному мистецтву губернатор Сергій Тулуб. Утім, вистава таки відбулася - в міському Будинку культури імені Кулика. Посприяв ніби мер Черкас Сергій Одарич, якому от-от можуть оголосити недовіру об'єднані регіонали і опозиціонери... Перед виставою актори, задіяні в "Павліку Морозові", поділилися своїми думками про заборону, матюки і місію вистави. Як сказав лідер гурту "Кому вниз" Андрій Середа, вистава - наче хірург, який ріже, показує це все гівно, щоб люди "наверталися до віри".

У Черкаському театрі презентували виставу "Дванадцята ніч, або Що захочете". Переклав п’єсу Вільяма Шекспіра Юрій Андрухович. Вистава оригінальна відсутністю сценографії, точніше "секондхендовим антикваріатом" замість сценографії, а також сучасним мистецтвом режисера Андрія Крітенка - представника Київського Революційного Охуєнного Театру (даруйте на слові, але назва є назва), відомого інсценізацією п'єс Леся Подерв'янського.

В українському прокаті з'явився повнометражний дебют режисера Валентина Васяновича. Цю картину називають "відродженням" вітчизняного кіноматографу. Звісно, після фільму "ТойХтоПройшовКрізьВогонь", який подарував глядачеві режисер Михайло Іллєнко.

У Черкасах цілий місяць триватиме Різдвяний фестиваль.

Цими вихідними в Черкаському академічному музично-драматичному театрі показали першу і другу частини тетралогії "Тарас" за твором львівського поета Богдана Стельмаха.  "Безталання" і "Доля" з’явилися на світ після десяти днів репетицій. Якщо четверта і третя частини поеми "Тарас. Слава" і "Тарас. Слова" несли якесь більше смислове та ідеологічне навантаження, то, схоже, що на дитячих та юнацьких роках поета вирішили "відпочити" як автор тексту, так і творці його сценічного прочитання. Вистави тривають три години з антрактом, під час якого на сцену виходить кобзар Михайло Коваль і виконує народні пісні.