Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


02 Лют 2012

Реквієм файлообмінникам. Час роялті?

Читайте більше в рубриці Олександр Вітолін - колонка
 

Кожного разу, коли правоохоронці починають чергову війну з піратськими сайтами, я уявляю добропорядний законослухняний світ – світ, у якому винахідник вогню з племені печерних людей дер з три шкури з своїх одноплемінників, коли ті терли одну паличку об іншу.

Плем'я печерних людей знемагало від сплати роялті і світла голова, яка мала б винайти колесо, просто не мала з чого змайструвати це диво людської думки (хто вважає, що це не так, нехай спробує змайструвати колесо хоча б за допомогою сучасних інструментів). Так сяк плем'я животіло і колесо було винайдено на тисячу років пізніше. Здавалось, з'явилась можливість переселитись у пошуках тепліших і плодючих земель, але винахідник колеса вимагав роялті зі всіх, хто збирався майструвати воза. На воза вистачило коштів тільки в одної заможної родини – ТойЩоДобувВогонь. Заможні дістались молочних рік, кисільних берегів і стали ще заможнішими. А злидні залишились в холодних голодних землях, і світла голова, яка мала винайти первісні письмена-зарубки, просто не мала чим зробити ті зарубки. Так сяк плем'я печерних людей і в 2012 році таки винайшло писемність. Що не кажи, але препаскудно в світі роялті.

 

Але я на наших правоохоронців якось не в образі за закриття EX.UA.

 

Точніше я від них нічого іншого і не сподівався.

 

Якось вже звик спостерігати, як торгівці контрафактними дисками ховають свій крам від поборників роялті по відомих тільки їм днях показушних рейдів. Як тільки день показушних рейдів закінчується, торговці піраткою знову переходять з патрулями в стан мирного співіснування і підгодовування.

 

Якось вже звик, що в дні таких рейдів на ринку Петрівці не знайдеш жодної «піратки», але там же вам будуть настирливо пропонувати порнушку, бо продавці «полунички» добре знають, що цей рейд їх не стосується.

 

Ну а якщо прості громадяни звикли, то правоохоронці тим паче пристосувались до планового розкриття резонансних справ.

 

А от чи зможуть пристосуватись правовласники, кіно-муз-шоубіз-магнати? Якби я в це вірив, то і за статтю не сідав би.

 

Саме за роки користування «тирнетом» відкрилась аксіома: чим більше колотнечі на файлообмінниках в ім'я роялті, тим більшим пшиком виявиться при знайомстві пропіарений продукт аудіовізуального мистецтва. Тому я вдячний онлайну за зекономлені кошти і збережений настрій. Бо я не зміг би повернути гроші за нудний безсюжетний беззмістовний фільм тільки тому, що трейлер давав надію, що режисер не безнадійний, а в онлайні не було жодного камріпу, щоб по перегляді перших десяти хвилин визначитись, чи варто витрачатись на режисерську необрізану версію з яскравою поліграфією.

Я не проти ліцензії. Але магазини ліцензійних дисків так само не готові до світу, де панує роялті. Якщо ви захочете передивитись шедеври Акіри Куросави, Сідні Люмета або Еторе Скола (та не будемо такими снобами: серіали, які не потрапили в формат телеканалів; документалку, яку просто проспав), то інтернет-крамниці вам запропонують банальні Бумери-Брігади-Бутиркі.

 

«Піратські» файлообмінники як такі небезпечні в першу чергу для конвеєрних зірок і кітчевих самозванців від мистецтва. Цим «тирнет» нагадує середньовічну Європу – всі обряди католицької церкви проводяться з уживанням латини, яку розуміє тільки духовенство. Паства бурмотала молитви, і почуй їх якийсь апостол, то прийняв би їх молитву за блюзнірство. Спроби перекласти Біблію жорстоко викорінювались (так що кривава гебня відпочиває). Такою Європою було зручно керувати. Але сміливих правдоборців виявилось більше. А потім з'явився супер-провайдер Гутенберг зі своїм друкарським верстатом. І вселенська влада Папи поступово скоротилась до влади маленьким Ватиканом. Тому закриття файлообмінників, це як «глушилки» західних радіохвиль комітетчиками в роки холодної війни.

 

В «тирнети» заливають свою продукцію не тільки молоді групи, які не мають можливість по іншому донести свої твори, але і досвідченні гурти, які вже мають своїх прихильників. Наприклад, Собаки Качалова вже давно пішли в «тирнет». Митці відкрили закон взаємолюбові з прихильниками. Прихильник сам визначає ціну шедевру і жертвує стільки, скільки вважає необхідним.

 

Роялті – закон тих, кому не подадуть ламаного п'ятака в метро.

 

Роялті – безпрограшна лотерея, але не для покупців.

 

«Тирнети» - царство митців.

 

«Тирнети» - не притулок для злодюжок, це царство вільних, де кожен перший серед вільних.

Поділіться з друзями: