Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


09 Квіт 2014

Криве дзеркало Майдану

Читайте більше в рубриці Олександр Вітолін - колонка
 

Найбільша, на мою думку, відмінність Антимайдану як кривого дзеркала Майдану полягає в тому, що Майдан готовий брати на себе відповідальність за майбутнє країни, готовий до нових Майданів, до нових політичних акцій, а Антимайдан прагне перекласти всі проблеми на одного «смотрящего» і з чистим сумлінням самоусунутись...

«Юг и Восток действуют методами Майдана. Нечестно судить их за то, что делал сам Майдан ещё два месяца назад!» - намагається виправдати державну зраду Кисіль Гебельсович і йому подібні на БРЄДНІ-ТВ, або депутати, на яких треба ставити тавро Made in USSR and only for USSR, просто користуючись демократичними телеканалами (телеканалами, які надають доступ до мікрофона своїм гостям попри те, що ці гості студії ще два місяці тому були за те, щоб саме ці канали позбавили ефіру саме за те, що вони готові надати доступ до мікрофону кожному).

І оця суміш пафосної брехні, політичного шантажу і галасливих істерик виразно демонструє, що з АНТИМайданом політичний діалог принципово неможливий, бо противники Майдану так і не схотіли збагнули його суть.

Тож давайте згадаємо разом МЕТОДИ Майдану:

1. Два місяці поїли чаєм і підгодовували бутербродами міліціонерів.

2. Січневі зіткнення були викликані антиконституційними законами, прийнятими в антиконституційний спосіб (точніше - неприйнятими). «Екстремістські» дії були спрямовані саме на захист Конституції України і стали втіленням права на самозахист. Скасування диктаторських законів було одним з компромісів, але, тим не менш, антиконституційний злочин регіоналами було вже скоєно і вони мали понести відповідальність.

3. Навіть після перших кривавих днів в січні, як тільки було оголошене таке-сяке перемир’я (те саме перемир’я, під час якого активістам було безпечніше на Майдані, ніж за його межами, під час якого арештовували за перевезення шин, за купівлю дров, за носіння каски), навіть тоді люди пішли до солдатів Внутрішніх військ, щоб переконувати їх перейти на бік  народу. Майдан намагався боротись з силовиками мирними методами. Але для силовиків День закоханих був лише перепочинком, часом для акцій поза Майданом і для планування нової стратегії, а не Днем закоханих.

4. Російський триколор на Майдані був у повній безпеці. Російськомовні громадяни не відчували утисків не тільки на Майдані, але й у Львові та інших містах. А от український жовто-синій прапор на Півдні і Сході, як і україномовні громадяни, перебувають у небезпеці.

5. Південь і Схід за всю історію українських виборів майже завжди (за винятком Помаранчевої революції, яка швидко закінчилась реваншем блакитних) отримували свого просхідного Президента, свого просхідного Прем’єра, свою просхідну більшість в Верховній Раді. І це не заважало Півдню і Сходу бачити всюди привид Бандери і бідкатись на якийсь український наступ. Навіть при засиллі російськомовних газет, журналів, телеканалів в українському медіа-просторі Південь і Схід змогли бідкатись на ненависну їм "українізацію".

6. Як вже стало зрозуміло, Майдан може бути двомовним, а Антимайдан – категорично ні, хоч як не намагається видати себе за поборника двомовності.

7. Захоплення адміністративних будівель проходило з початку з господарською метою, а не з «екстремістською» (під пункт перепочинку і обігріву, кухню, медсанбат, бібліотеку, кабінет психологічної підтримки). Після прийняття диктаторських антиконституційних законів захоплення будь-яких адміністративних приміщень було виправдано потребою захисту Конституції і народу як єдиного джерела влади.  

Але найбільша, на мою думку, відмінність Антимайдану як кривого дзеркала Майдану полягає в тому, що Майдан готовий брати на себе відповідальність за майбутнє країни, готовий до нових Майданів, до нових політичних акцій, а Антимайдан прагне перекласти всі проблеми на одного «смотрящего» і з чистим сумлінням самоусунутись.  

Слава Україні!

 

Олександр Вітолін

 

 

Фото http://browardnetonline.com/

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему