Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


25 Бер 2015

Гра престолів: Ядерний Антимайдан

Читайте більше в рубриці Олександр Вітолін - колонка
 

Схоже, українців можна привітати. Росія все частіше нагадує про свій козир – ядерну зброю. З початку в пропагандистському фільмі «Крым. Путь на родину» було заявлено, що Путін був готовий весною 2014 року застосувати ядерну зброю. Після цього сайти поширили висновки «експертів», які спрогнозували можливість ядерного удару. І нарешті, тиждень закінчився недипломатичною ядерною погрозою російського дипломата на адресу Данії.

Отже, ворог підвищив рівень інформаційної агресії на новий рівень. І це свідчить, що стан нашої армії не такий вже й поганий, як це може видатись з дивану. Танковими колонами, авіаескадрильями, мільйонною армією налякати вже не виходить! Українців залякують ядерною бомбою, бо українців злякались!

 

Теорія брехні. Але з точки зору логіки застосування ядерної зброї невигідне, в першу чергу, самому Путіну. Кремль ніколи не декларує своїх цілей, а, навпаки, приховує їх. Після окупації Криму Путін запевняв світову спільноту, що не збирається дестабілізувати ситуацію на Донбасі. На всіх мирних перемовинах Путін намагався виставити себе непричетним. Тому має бути дуже вагома причина для застосування ядерної зброї. (Так Хіросіма і Нагасакі були знищені після спроби японців розв’язати бактеріологічну війну. На щастя американців, аеростати, що несли порцелянові горщики з бактеріями, не потрапили в густозаселені райони.) Декларуючи свою готовність нанести ядерний удар, Кремль добре розуміє, що дає можливість підготуватись українській армії, облаштувати бункери, роздати засоби захисту, провести інформаційну компанію. Але Кремлю це непотрібне. Отже, Кремль блефує.

 

Теорія нелогічного. Забудемо про логіку. Припустимо, російські війська використають тактичні боєзаряди малого радіусу ураження. Тактичні ядерні заряди нанесуть великих втрат українській армії, але не зможуть змінити ситуацію докорінно. В той же час використання навіть тактичної ядерної зброї в Україні стане сигналом для НАТО - для гонки переозброєння і збільшення сил. Тільки в умовах економічної кризи Росія не зможе витримати цю гонку.   

 

Можна припустити, що Путін піде у ва-банк. Тоді він має діяти більш радикально. Але для нанесення стратегічних ядерних ударів у росіян просто немає цілей. Маріуполь, Харків, Миколаїв, Запоріжжя, Херсон, Дніпропетровськ, Одеса росіяни сприймають як Новоросію або Росію. І ядерний удар - це не те саме, що палити Москву під час війни з Наполеоном. Знищення міст з великим відсотком росіян замість «бандерівського» Львова, або «бунтівного» Києва… хочеться вірити, що це занадто навіть для Путіна. Крім того, всі ці міста потрібні Кремлю неушкодженими, щоб стати частиною військово-промислового комплексу Росії і базою енергоресурсів для окупованого Криму.

 

Чи є загроза Києву і Львову? Київ уже зазнавав руйнацій під час наступу більшовиків Муравйова і Коцюбинського в 1918-му. І в 1941-му, коли комуністи замінували центр при відступі. Тож сподіватись, що Лавра зупинить ядерний удар не варто. Інша справа - газопровід. Саме через Київ і Львів проходить газопровід в Європу, тож удар має його не пошкодити, а це передбачити важко. Чи буде Кремль ризикувати газопроводом?

А ще в цих містах є не тільки росіяни, але й іноземці – тисячі громадян країн НАТО (туристи, підприємці, дипломати). Знаєте, дійсно цікаво, як НАТО відреагує на їх загибель. І було б добре задати таке питання послам.

Більша відстань також збільшує можливість, що бомбардувальник або ракету буде знищено (наша протиповітряна оборона, звичайно, не зможе знищити носій на самому кордоні, але може не дозволити долетіти до мегаполісів, зменшивши кількість жертв).

 

Звичайно, з точки зору психіатрії дії Путіна спрогнозувати не можливо. Але в цьому плані немає ніяких шансів передбачити, що саме його спровокує. Пісенька футбольних фанатів може бути більшим подразником, ніж звістка про військові втрати. Якщо ми визнаємо Путіна божевільним, то в цьому разі поступки просто неприпустимі. Треба зрозуміти, що ми маємо справу з шантажистом, який ніколи не спиниться, якщо відчує, що його погрози спрацьовують, і буде вимагати все більше і більше. Але тоді давайте припинимо заглядати в рота «експертам», дипломатам, миротворцям і будемо слухати психіатрів.

 

Теорія катренів. Чому ж стільки галасу навколо ядерного попелу? Причина галасу - та сама, що й у часи Майдану, коли поширювалась інформація про розгін. Експерти-прогностики з часів Нострадамуса знають, що найкраще продається страх. Чим гірший прогноз, тим краще. Міщанам подобається лоскотати собі нерви. Експерти знають, потім можна буде виставити нездійснення своїх прогнозів як власну заслугу – викрив план, ворог зачаївся в бункері і обдумує новий план.

Боюсь, і журналісти з більшим інтересом пишуть про пророків апокаліпсису і тому радо виступають ретрансляторами подібних прогнозів. Є й інша вагома причина всього цього галасу - робота ворожих агентів.

Українцям нав’язують думку, що в їх же інтересах програти війну: поганий не Путін, а Порошенко, який не визнає, що Україна приречена. Так вже було, тільки раніше лякали розгоном Майдану, потім - повномасштабною війною по всіх фронтах; потім - заворушеннями в усіх містах на День Перемоги, потім - дефолтом, потім - вимерзанням взимку. Навіть важко полічити всі інформатики, спрямовані на нагнітання паніки серед українців.

 

Але найголовніша причина галасу - переконати не українців, а власних російських громадян, що Путін може розігнати Майдан за півгодини – варто тільки натиснути червону кнопку.

Погрози ядерних ударів – це шлюбні загравання з власним електоратом, який погоджується жити гірше, якщо Захід буде їх боятись, як за часів Союзу.

Як не дивно, але в 21 столітті є країни, в яких все зводиться до рівня первісних інстинктів: вожак зграї має демонструвати свою силу, щоб члени зграї не перейшли в іншу зграю, або імітує наявність цієї сили, щоб його місце не зайняв більш спритний і кмітливий претендент.

 

 

 

Фото tsn.ua

Поділіться з друзями: