Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


08 Жовт 2013

Стрибнути в гречку

Читайте більше в рубриці Вікторія Кобиляцька - колонка
 

Зрада - це панацея для зміцнення сім'ї чи катастрофа, що руйнує стосунки? Складно дати однозначну відповідь. Надто, якщо доводиться говорити про ступінь глобальності проблеми, маючи на увазі загальні речі, а не розглядаючи ту чи іншу конкретну ситуацію.

Отже, мова піде про традиційну українську забаву - стрибання у гречку. Норматив зі стрибків здають усі. Або майже всі. Щоправда, переважно сором'язливо воліють про це не згадувати. Однак вуха "гречаної теми" стирчать чи не з кожної народної пісні про кумів, бандурки, вареники та інші поживні речі. І це, погодьтеся, невипадково.

Розповім дві історії, які промовисто демонструють, що зрада - це неабияка катастрофа, від якої всі по-різному оговтуються. Чи не оговтуються. 

Віктор і Наталя одружені вже більше двадцяти років. Весь цей час Віктор, як кажуть у селі, живе на дві сім'ї. Удень він виконує роль порядного сім'янина, виховує сина і переймається господарством, а під вечір перевтілюється на коханця Людмили. Односельчани вже звикли до цього, тож ніхто не дивується, коли Віктор раз-по-раз з'являється на людях із Людмилою. "От Вітька, от мужик - двох баб порає!", - заздрісно коментують дядьки, струшуючи попіл із цигарок. Тим часом, родина Віктора не поділяє подібного захвату. Наталя терпляче чекає, що чоловік припинить нарешті стрибати в гречку. Процес чекання супроводжується постійними хворобами. Нещодавно жінка втратила зір, переживши складну операцію. Син Олег свариться з батьком, не розуміючи і не сприймаючи його полігамності... Зрада повільно, але впевнено отруює їхнє життя.

Ася зраджувала свого чоловіка близько двох років. Коханець задовольняв усі її бажання у ліжку, і Ася довго вагалася, перш ніж розірвати з ним стосунки. Вона любила свого чоловіка - милого, домашнього, слухняного і неймовірно хазяйновитого. До того ж, Сергій був чудовим батьком для чотирирічної Іринки. Зрештою, Ася зробила свій вибір на користь благовірного. Яким же було її здивування, коли дізналася, що у Сергія ось уже півроку триває роман з іншою жінкою! Після гучного скандалу й обміну взаємними образами подружжя помирилося. Зради лишилися позаду. Сергій повернувся в родину, зі здивуванням з'ясувавши, що роль "підкаблучника" - це не так вже й погано, якщо це робить щасливими кохану дружину і доньку. Ася ж зрозуміла, що треба цінувати те, що маєш, а не шукати щастя в чужому ліжку. Так зрада зміцнила їхню родину.

Погане може обернутися на добре, а зрада - не така глобальна катастрофа, як її часом малюють. Кажуть, що чай зі цвіту гречки добре допомагає при застуді. Так, можна стрибнути в гречку і наробити собі клопоту. А можна просто нарвати її цвіту, який колись стане в пригоді. Адже іноді навіть найбільш критичні ситуації потрібно вміти використати з користю для себе. Якщо пощастить. І якщо вистачить снаги й бажання.

 

 

 

Колонка для газети "Нова доба"

Фото: fitto.at.ua

Поділіться з друзями: