Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


17 Лют 2017

Сходити до вітру без скандалу

Читайте більше в рубриці Вікторія Кобиляцька - колонка
 

Що як, не дай Боже, держсекретарка захоче сходити до вітру? Комусь же доведеться червоніти і пояснювати високопоставленій американці, чому поблизу лише пісуари!

Багатозірковий готель у центрі Києва. Тут людно і дуже поважно. Усі конференц-зали при ділі. На одному з поверхів проходить якась конференція за участю депутатів Європарламенту. Поряд українські активісти обговорюють реформу місцевого самоврядування. А в залі навпроти зібралися ті, хто переймається гендерною проблематикою. Я — з-поміж останніх. Цього разу говоримо про державну службу. Спікери намагаються порушити відразу силу-силенну важливих питань: як підняти жінкам самооцінку, змусити їх подаватися на конкурси, щоб обіймати найвищі посади; чому так важко заохотити чоловіків іти в декретну відпустку; що таке «парна кар’єра», і чому у світі є тільки диктатори, але немає диктаторок… Теми цікаві, проте для декого надто складні й неактуальні. Тож нічого дивного, що розмова не клеїться і зрештою заходить у глухий кут. Однак аудиторія помітно пожвавлюється, коли починаємо говорити про… туалети.

Справа в тому, що під час бурхливого обговорення раптом виявляється, що у чоловічій вбиральні є спеціальний автомат, який дозволяє привести до ладу своє взуття. Дивина в тому, що жінкам доводиться користуватися старим перевіреним способом — брати вологу серветочку, нахилятися і чистити. Тоді як чоловікам пощастило значно більше, адже для них адміністрація готелю створила всі умови — достатньо просто довірити черевики розумній машині, яка сама запопадливо впорається із брудом. Не знаю, звідки про це дізналася жіночка із зовнішністю Орнелли Муті. Може сама зайшла у чоловічу вбиральню і перевірила. А може їй розповів хтось із колег-чоловіків. Це вже не настільки важливо. Наразі «Орнелла» обурено розповідає всім присутнім про те, що прибиральниця на питання про причину вражаючої несправедливості пробурмотіла щось про «політику готелю».

Дивна «політика». Невже серед клієнтів готелю немає впливових жінок, яким «не з руки» (чи то пак – «не з ноги») кожного разу нахилятися і зчищати бруд із чобітків?..

Гуртом відразу знаходимо бодай часткове пояснення. Колишня працівниця Міністерства закордонних справ пригадує, як після Помаранчевої революції до України приїздила держсекретарка США Кондоліза Райс. І все б нічого, якби раптом не виявилося, що в міністерстві на шостому поверсі, де сидить усе керівництво і міністр у тому числі, взагалі немає жіночого туалету. Ой, лишенько! Це ж мало не міжнародний скандал! Що як, не дай Боже, держсекретарка захоче сходити до вітру? Комусь же доведеться червоніти і пояснювати високопоставленій американці, чому поблизу лише пісуари! Щоб цього не сталося, українські дипломати продемонстрували вміння вирішувати навіть найбільш «невирішувані» проблеми. На шостому поверсі до приїзду Кондолізи Райс поспіхом побудували жіночий туалет, який і досі успішно використовується працівницями міністерства.

Тож якщо говорять, що США сприяють впровадженню гендерної рівності в Україні лише за допомогою численних грантових програм — не вірте. Бувають і винятки, як от випадок із блискавичним будівництвом вбиральні в офіційній установі.

 

Фото: van-ua.com

Колонка для газети "Нова доба"

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему