Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


17 Трав 2014

Оленка волохата й колорадський жук

Читайте більше в рубриці Вікторія Кобиляцька - колонка
 

Якщо дуже захотіти, можна реалізувати будь-який, навіть найнереальніший на перший погляд задум. Було б бажання і завзяття. Не виходить? Тоді може бути лише одне пояснення - це тому, що погано хотіли.

Для мене завжди лишалося незрозумілим, чому українці досі не здолали колорадських жуків. Труять їх, нещадно винищують кожного року, щедро поливаючи усілякими хімікатами. А дехто навіть визбирує, стоячи рачки по кільканадцять годин на добу, щоб мати екологічно чистий продукт. Тим часом, у вреднющих смугастих жучків є надважлива місія – жерти картопельку і з року в рік обдаровувати неабиякими прибутками усіх творців-продавців труток. Знаково, що від цих труток жуки гинуть, але в наступному році все одно з'являються, чим неабияк тішать творців-продавців і засмучують усіх, хто не мислить себе без картопляного урожаю.

Таке враження, що люд бавиться із жуками в якусь особливу садо-мазо гру. І якщо якоїсь весни жуки не окупують зелені листочки картоплі, то всі вдарять у поли і не повірять своїм очам, а потім довго будуть бідкатися, як же так, і куди тепер подіти дбайливо заготовлену трутку.

Тим часом, є така чорненька комашка, схожа на колорадського жука. Зветься оленка волохата. Вона дуже капосна. Коли все квітне, підступно вигризає жовтенькі серединки у квіточок. Після цього цвіт яблуні починає дивитися на світ чорними цятками очей з-поміж білих вій. І, зрозуміло, ніякі яблука там вже не вродять. Така ж сумна доля чекає вишні-черешні, груші, абрикоси та інші фруктові дерева.

Цієї весни оленка неабияк активізувалася. Особливо від її злих підступів потерпає цвіт полуниці. Велика прихильниця жовтих вічок окуповує квіти і не залишає жодних шансів поласувати ягодами.

Однак, коли дуже припече, наші люди стають дуже винахідливими. Цього разу вони придумали простий, але ефективний (і ефектний!) спосіб боротьби з оленкою волохатою. Зауважили, що комаха має якісь особливі сантименти до синього кольору. От вабить він її не менше, ніж жовті квітучі вічка, і нічого з цим не поробиш! А раз вабить, то треба "зваблювати".

Віднедавна у всіх садках почали з'являтися сині відра з водою. Дивний декор цілісінькими днями простоює серед дерев і акуратних грядочок із кущами полуниці. Здавалось би – яка з цього користь? Насправді ж, все продумано до дрібниць. Оленка волохата\, яка виповзає на своє полювання за жовтими вічками, побачивши синій колір, цілковито втрачає глузд (складно навіть уявити собі, що б вона робила, якби їй на очі трапився прапор України!). Тож щовечора господині виливають із відер воду, в якій плавають десятки "патріотично налаштованих" комах.

Таким чином, без використання будь-яких труток волохатого жучка знешкоджують, рятуючи урожай фруктів-ягід. А все чому? Бо яблучка і полуничку хочеться їсти без трутки, а до хімічно врятованої від колорадів картоплі всі вже звикли. І чомусь нікому не спадає на думку, що може колорадський жук якось особливо відреагував би на відра з водою, перев'язані чимось на кшталт георгіївської стрічки?..

 

Вікторія Кобиляцька,

колонка для газети «Нова Доба»

Фото uniqhand.ru

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему