Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


12 Вер 2012

Навіщо бабці тату?

Читайте більше в рубриці Вікторія Кобиляцька - колонка
 

Це питання не дає мені спокою все моє свідоме життя. І несвідоме теж. Найгірше те, що відповіді я так ніколи і не дізнаюся.

Взагалі не розумію, навіщо робити татуювання. Виділитися з натовпу можна в якийсь інший, більш оригінальний спосіб. А якщо йдеться про зображення на згадку про когось (чи про щось), то невже в людей така коротка пам’ять, що тільки таким чином можна закарбувати щось важливе?.. І потім – це ж боляче. Звісно, вдатися до сеансу мазохізму, щоб потім хизуватися якимось ієрогліфом на сідниці – це мабуть, круто, але подібний збочений фетишизм мені складно зрозуміти. Утім, є одне тату, яке викликає в мене зовсім інші емоції попри те, що я про нього нічого не знаю. Окрім факту його існування.

 

Моя бабуся Ніна Середа (у дівоцтві – Зелінська) народилася влітку 1935 року. Заміж за дідуся вийшла, коли їй ще не було й 20 років, відшивши при цьому купу залицяльників. Але вже тоді у неї було тату. На правій руці трохи вище долоні виднівся напис «Ніна». Мені було шість років, коли бабуся померла, але, здається, я пригадую ці криві чотири літери, через які вона постійно ходила із забинтованою рукою.

 

499

 

Коли, як і хто зробив їй це тату? Як на подібну зухвалість реагував дідусь? Знаю, що він довго ходив до бабусі на гостину, спостерігав за тим, як вона збирається на чергове побачення і мовчав. Зрештою, вони таки порозумілися і, схоже, визначилися з пріоритетами, бо одружилися. Чому бабуся так старанно ховала цей напис, забинтовуючи руку? Щоб не дратувати чоловіка? Чи щоб уникнути балачок хтивих сусідок, які й так проходу не давали дідусеві, попри те, що він мужньо тримався і не реагував на їхні залицяння?.. Чи шкодувала вона про те, що хтось колись увіковічив на її руці її ж таки ім’я?..

 

Якщо раптом хтось знає відповідь бодай на одне з цих питань, дайтеся знати ;)

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему