Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


23 Вер 2014

Шотландія – країна кілтів і запаморочливої природи

Читайте більше в рубриці Валерія Карбушева - колонка
 

Шотландія – країна кілтів і запаморочливої, незабутньої природи, доблесних середньовічних героїв і колоритних, привітних горців, мініатюрних європейських вуличок і тисячолітніх фортець, що й донині приваблюють туристів своєю загадковою красою. Вона привітна, але, водночас, таємнича, завжди рада спраглим до нових вражень гостям з усього світу. Але ця країна славиться не тільки тисячами пабів і веселими звуками волинки, а й своєю незмінною жагою бути незалежною. Насамперед - від сусідньої Англії, стосунки з якою уже тисячоліттями залишаються неоднозначними. Але часи минають і, відповідно, змінюється й світ. Перед Шотландією знову постав нелегкий вибір: бути у складі Великої Британії, чи не бути? І вона зробила свій вибір.

Протягом усього її існування, самобутність Шотландії завжди хотіли знищити. Варто лиш пригадати славний народ піктів, оспіваний у творі Р.Л. Стівенсона «Вересовий трунок», розгромлений і витіснений кочівниками скоттами, жорстокі набіги скандинавів, що довгий час намагалися захопити її територію, шляхетного середньовічного воїна Вільяма Воллеса, провідника й організатора боїв за незалежність своєї Батьківщини від могутньої Англії. Це одні з багатьох прикладів боротьби цього народу за свою незалежність.

От уже три сторіччя оспівана Скоттом країна прекрасних краєвидів і колоритних людей входить до складу Великої Британії. І, не можна не визнати, економіка та промисловість тут далеко не найгірша у світі. У Шотландії видобувають нафту й газ, налагоджене виробництво двигунів для кораблів та літаків, електроніки, одягу, паперу, розвивається сільське господарство. Однозначно, що таким досягненням значно посприяла Англія. Але, ще з 2010 року, у країні ширилися думки про вихід із складу Об'єднаного Королівства і становлення незалежної держави. І от нещодавно, 18 вересня, був проведений національний референдум щодо вищезгаданої ініціативи. Явка на ньому була рекордною. 84 % населення висловило свою думку стосовно майбутнього батьківщини. Погляди різнилися, але, все ж з результатом 55 % перемогли прихильники єдності з Великою Британією. Натомість Англія згодилася виконати обіцянку і розширити повноваження Шотландському уряду.

Багато хто порівнював референдум з цьогорічними українськими подіями, одні - з кримським голосуванням, інші – з Революцією Гідності. Але, можливо, це волевиявлення було, нарешті, відповіддю на одвічне британське питання – чи згадувати минуле і стояти на одному місці, чи розвиватися та разом іти уперед.

 

 

Фото galleryhip.com

Поділіться з друзями: