Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


18 Лип 2014

Підлітки: від 60-х до сьогодення

Читайте більше в рубриці Валерія Карбушева - колонка
 

Підлітки – мабуть, найнепердбачуваніші та найнеординарніші люди на Землі. З роками вони змінюються, але сенс залишається один - протест. Це було з бунтарськими шістдесятими і зародженням субкультури хіппі, квітчастими малюнками на одязі та боготворінням Джона Ленона, так і з революційними дев'яностими з панками, порізаними джинсами і хітами гурту «Nirvana» у кожному газетному кіоску. Це спостерігається і зараз - з неймовірно модними емо, тунелями у вухах та Леді Гагою, пісні якої звучать у навушниках майже кожного підлітка. Тому я хочу розповісти вам про те, як у нас, молоді, змінювалися переконання, стилі та ідеали.

Мабуть, першим акордом у нашій подорожі у минуле стануть бунтарські шістдесяті. Ох, чудові були часи. Тоді й розпочалася історія створення переконань тінейджерів. Масові страйки, протести і свобода слова. У той час почалася така вибухова і неймовірна бітломанія. У рок-музиці підлітки хотіли висловити свої емоції, показати незадоволення і прагнення кращого життя. У той час, коли майже ні в кого не було телевізорів, а на магазинних полицях не можна було знайти вже таких звичних для нас речей, як імпортні фрукти, шоколад та миючі засоби, - єдиною віддушиною для тогочасних тінейджерів стала музика. Душу молоді шістдесятих уособлювали «The Beatles», «The Rolling Stones», Боб Ділан, Дженіс Джоплін, Джиммі Хендрікс та інші видатні рок-виконавці. Одним словом, дуже тяжко було у той час тінейджерам висловлювати свою думку, але все ж таки вони змогли знайти розуміння у музиці.

 

Наступною зупинкою у нашій пізнавальній подорожі стануть занепалі сімдесяті. Тоді все кардинально змінилося. Молодь стала перебудовувати свої переконання і розпочалася епоха здорового сенсу. Тінейджерський дух і жадоба довести свою думку занепали під впливом старшого покоління. Але вогник, що живе у душі кожного підлітка, не згас, а лише збирався десять років з силами, аби знову запалахкотіти.

 

І ось ми вже непомітно опинилися у невгамовних вісімдесятих. Ці часи були часами бунтарства та відродження, часами епогею розвитку панк-культури та періодом повернення запальних шістдесятих. Ці часи показували і виявляли свій крутий норов у граффіті, кедах з різнокольоровими шнурками та жорсткому металі, що лунав з будь-якого гаражу. Колишні хіппі, так би мовити, замінили більш суворіші металісти та репери. Але це ще стало тільки початком ери вседозволеності, яка новою живою хвилею прокотилася по всьому світу у кримінальних дев'яностих...

 

Цей акорд у нашій мелодії став найгучнішим та найяскравішим з усіх періодів зародження культури тінейджерів. По усьому світу пройшлися революційними кроками кримінальні дев'яності. Це були часу гранджу, розбишацтва та нового погляду на одноманітне життя. У той час панували представники всіх субкультур, від рокерів – до хіппі, від емо – до панків. Всі вони виказували свої точки зору, але вже не протестами, а розбишацтвом. Ідолом тих бурхливих часів був Курт Кобейн – великий музикант і так званий піонер гранду. І так у порізаних джинсах, з яскравим ірокезом пройшли незабутні дев'яності.

 

І ось зараз тинейджери докорінно змінились. З'явилися нові напрямки висловлювати свої емоції, з'явилися нові кумири, нові звички, нова мода та нове життя. І хто знає, може, через десять років про себе нагадають старі часи, але, як би не було, тінейджери зовсім не такі, як усі. Вони - люди, які мають свій інший світ, зі своїм незмінним гімном «Smells like teen spirit".

 

 Валерія КАРБУШЕВА


Фото www.pinterest.com

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему