Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


09 Вер 2014

Meat Free Mondays: відмовляємось від м'яса на один день

Читайте більше в рубриці Валерія Карбушева - колонка
 

Останніми роками серед молоді все частіше і частіше можна зустріти вегетаріанців або навіть веганів. Щороку тисячі юних хлопців та дівчат замінюють у своєму раціоні домашню шинку на овочеву піцу, ранкову яєшню на салат з пекінською капустою , а звичну ковбасу на тушковані овочі. Причини відмовитися від м'яса у кожного свої: релігійні погляди, бажання скинути зайву вагу, економія грошей, алергія на тваринну продукцію, сліпе наслідування кумира тощо. Але, хоч не у кожного ці поривання благородні, але деякі факти змушують задуматися і відчути не тільки співчуття до тварин, а й відповідальність перед всією планетою.

Взагалі, вегетаріанський рух виник ще тисячі років тому у країнах, де сповідують такі релігії, як буддизм, індуїзм та джайнізм. Наприклад, в Індії досі величезна частина населення не вживає у їжу м'яса (за різними даними, відсоток вегетаріанців складає від 15 до 80%).

Мало хто знає, але величезна кількість видатних особистостей різних часів відмовилися від тваринної їжі: Григорій Сковорода, Франц Кафка, Леонардо да Вінчі, Ісаак Ньютон, Альберт Ейнштейн, Бенджамін Франклін, Френсіс Бекон. Усі вони є лише невеликою частинкою з переліку відомих вегетеріанців. Але не пасуть задніх і сучасні всесвітні "ідоли".

Видатний музикант Пол Маккартні, колишній учасник легендарного гурту The Beatles, уже 30 років не вживає м'яса. Сам він розповідає, що прийшов до такого рішення випадково, коли побував на вівцефермі і, побачивши ще зовсім маленьких овечок, зрозумів, що йому неймовірно жаль тварин, яких щоденно вбивають мільйонами, аби втамувати голод людей. І ось нещодавно король рок-музики опублікував у мережі відео, у якому закликав усіх небайдужих підтримати благочинну акцію Meat Free Mondays, або, українською, Понеділки без м'яса.

Сенс її полягає у тому, аби один раз на тиждень (як вказано вище, у понеділок) відмовитися від м'ясної продукції. Як виявилося, на її вироблення припадає 18% загального викиду вуглеводню в атмосферу, що призводить до посилення парникового ефекту. Активісти стверджують, що якщо лише один раз на тиждень відмовити собі у стейку чи біфштексі, то людство не лише зробить величезну послугу екології, а й врятує мільйони безневинних тварин.

То ж, звісно, не кожному вистачить сили стати вегетаріанцем, але, можливо, є сенс хоч раз на тиждень відмовити своїй звичці і цим зробити подарунок планеті й майбутньому поколінню.

 

 

 

Фото www.itslavida.com

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему