Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


30 Серп 2014

Доброчинність: океан з мільйонів крапель

Читайте більше в рубриці Валерія Карбушева - колонка
 

Приємно спостерігати за тенденцією зростання популярності благочинності в Україні. Все частіше на вулицях міста можна зустріти молодих хлопців та дівчат із скриньками у руках, що збирають гроші на порятунок хворих та нужденних, все більше організовують акцій заради порятунку життів маленьких українців, все частіше біля кас супермаркетів можна побачити візочки для збору гуманітарної допомоги сиротам. Але зараз, звісно, найбільше подібних заходів проводиться, аби хоч якось допомогти нашим героям, що відвойовують схід України у зоні АТО.

Концерт Піаніста-екстреміста, Ланцюг єднання, запускання паперових ліхтариків з побажаннями миру – це лише одні з сотень благочинних акцій, що проходять кожного дня у Черкасах. Але, все ж, варто бути пильним, жертвуючи гроші привітним волонтерам. Бо ж, як відомо, на кожну дію є протидія. Разом із такою гарною і світлою ідеєю зростає і бізнес, збудований на доброті перехожих. Не таємниця, що деякі «благочинники» за свою волонтерську роботу отримують зарплатню (зазвичай, 30 % від зібраних коштів) і тому не буде зайвим попросити добровольців показати документи, у яких вказане все, що стосується акції і рахунки для перечислення коштів.

 

Але, насправді, кожен може зробити гарну справу й самотужки. Усім відомо про всесвітню кампанію Ice Bucket Challenge (http://www.alsa.org/fight-als/ice-bucket-challenge.html), спрямовану на допомогу в боротьбі з проблемою бічного аміатрофічного склерозу. Її вигадав колишній бейсболіст Бостонського коледжу Піт Фрейтс, що і сам хворий на цей недуг. 31 липня у своєму фейсбуці він опублікував правила марафону, який підтримали його колеги і друзі. Сенс його полягає у тому, аби облитися відром крижаної води і, перерахувавши як мінімум 10 доларів у фонд боротьби з бічним склерозом, зняти це дійство на камеру і викласти відео у всесвітню павутину. Також учасник акції може кинути такий самий виклик іншим трьом людям, що повинні виконати це завдання впродовж 24 годин з моменту появи відео, або пожертвувати як мінімум 100 доларів на боротьбу з хворобою.

 

За лічені дні Ice Bucket Challenge став неймовірно популярним. У ньому взяли участь усі провідні зірки, такі, як Він Дізель, Брітні Спірс, Леді Гага, Гвінет Пелтроу, Роберт Дауні молодший, Дженніфер Лопес, Кріштіану Роналду, Том Круз, Г'ю Джекман, Бенедикт Камбербетч, Том Хіддлстон та безліч інших. Не оминули увагою захід і такі впливові люди, як Опра Уінфрі, Білл Гейтс, Марк Цукерберг та Джордж Буш.

  

Але у Україні акцію підтримали по-особливому. Прості громадяни допомагають грошима не лише недужим, а й добровольчим батальйонам та Національній гвардії. Я і сама долучилася до цієї креативної кампанії і мушу визнати - враження, що тоді отримала, ще довго не забуду. Бо ж, цитуючи Девіда Мітчелла, хоч ці старання є лишень краплею у океані, але ж, що є океан, як не мільйони крапель? 

 

 

 

Фото college-social.com

Поділіться з друзями: