Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


11 Груд 2012

Комунікативний фейл

 

Я дуже шкодую, що в дитинстві мене не попередили про те, що все, що б я не робила, чим би не займалася у майбутньому, будуватиметься на комунікації з людьми. Спілкування, налагодження контакту – це найперше, з чого починається будь-яка суспільна справа. Це та наука, яку мають викладати найкраще та найґрунтовніше з першого класу – як коректно зрозуміти людину, як дати людині правильно зрозуміти себе.

У моєму навчанні цього не було. Тому з першого ж класу все пішло не так. Історично склалося, що я не ходила у дитсадок, а першою моєю книгою стала «Злочин і кара» Достоєвського. Її я тоді до кінця не дочитала, а те, що вдалося осилити, потрактувала по-своєму. Все, що винесла звідти, – це мізантропію Раскольнікова. Тому і порозумітися з людьми було важко. Звідкись у моїй голові з’явилася думка, що всі вони – оточуючі двоногі – мені не потрібні, моя доля вирішена: у майбутньому я працюватиму в центральному штабі ФБР, займатимуся важливими справами. І часто я поводила себе так, ніби для мене вже зарезервовано місце, робочий стіл зі стосом паперів і в кишені лежить квиток до Вашингтону.

 

Ближче до дорослого життя мене попустило. За мною закріпився шлейф відмінниці-гордячки, яка начебто не спілкується, бо вважає всіх дурнішими за себе. Я цей імідж і підтримувала, щоб сховати за ним свій страх спробувати налагодити контакт.

 

Адаптувавшись до суспільного життя, я все ж не навчилася коректно комунікувати з людьми. Що ж тут важкого, думається, - навіть у віртуальному спілкуванні – просто підібрати саме ті потрібні слова, щоб викласти свою думку. А ні, не так. Чомусь щиро говориш людині все, що є всередині, а вона сприймає це як особисту образу.

 

Можливо, замість правил поведінки з протигазами та вогнегасниками, дітей слід вчити правил поведінки з людьми. Хто знає, а раптом таким чином вдалося б запобігти численним сваркам, конфліктам і вербальним війнам? Я б залюбки пішла на такі «курси».

 

Поділіться з друзями: