Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


13 Трав 2014

Щастя і суспільний успіх

Автор 
Читайте більше в рубриці Світлошукач - колонка
 

Якщо сказати дуже просто про внутрішнє щастя — це вміння жити внутрішнім спокоєм, незалежно від зовнішніх обставин.

Особливості природи внутрішнього щастя

Щоб відчувати внутрішнє щастя, треба виконати певні вимоги перед життям. Однією з них є розумність. Розумність, на відміну від почуттєвості та емоційності, це здатність людини мислити тверезо, без впливу егоїстичних поглядів, бажань, почуттів. Почуття мають певні шкідливі властивості, деякі з них — відволікання уваги та перекручування думок.

 

Відволікання уваги

Ось ви нарешті взялися до своєї справи, але у вас негаразди у сім'ї (до якої ви сильно прив'язані); чи зможете ви при таких умовах повністю зосередитись на виконанні роботи? Швидше всього, що ви не зможете добре працювати і більше думатимете про вирішення сімейних питань. Чи вплине це на підсумки виконаної роботи? Неодмінно, робота буде виконана не дуже добре. Але подумайте самі, якщо ви зараз на роботі, то навіщо вам думати про проблеми у сім'ї? Хіба вони вирішаться від того, що ви про них думаєте? Швидше всього, ви через десять хвилин роздумів вже знайшли вирішення сімейного питання, але думки все одно крутяться й крутяться біля проблеми. Чому? Бо ви заплутані у почуттях і сильній прив'язаності до сім'ї. Вас не пускають почуття, точніше ви їх не можете відпустити. Такі прив'язаності можуть бути до будь-чого і будь-кого: машина, гроші, квартира, гарна дівчина, погода, якась ненависна вам людина...

 

Перекручування думок

Може й ви самі помічали, коли людина сильно до чогось чи когось прив'язана, то вона дуже чутливо сприймає навіть найневинніші обмовки про свою прив'язаність. Часто людина навіть не чує, що ти їй кажеш, вона просто відчуває небезпеку через те, що зачіпляють щось для неї важливе. Тому вона, навіть не розібравшись, починає "захищатися" і "нападати". Це дуже добре видно у політиці: прихильники різних політичних сторін взагалі не чують одне одного, відчувається сильна ворожнеча та взаємні образи. Але чому стається так, що нещодавно розумні, дружні та спокійні люди перетворюються на людиноподібних тварин? Все це тільки через сильні зовнішні прив'язаності, а тому й через дуже сильні почуття, які повністю блокують розумність та поміркованість людей. Якщо ви помічали, то сильно емоційні люди живуть ніби в іншому вимірі — в їхніх мріях, сподіваннях, уявленнях (згадайте закоханих). Все це через сильні емоції (переживання) та почуття.

 

Суспільний успіх та розум

Як всім відомо, бізнес — це ризик. Ніхто не знає, чи вдасться його розпочата справа, чи ні. Більшість зазнає невдачі. Але ж хто все-таки досягає успіху? Якщо ви слухали промови успішних бізнесменів, то всі вони кажуть про одне: падіння — то частина бізнесу, але виграє той, хто після падіння підіймається знову, знову, знову, знову.... поки не досягне свого.

Але подумайте: якщо людина прив'язана до грошей, чи зможе вона так спокійно втрачати їх раз за разом? Очевидно, що це їй буде дуже сильно "бити" по психіці; виживають саме ті, хто вміє зберігати холодний розум та здоровий глузд навіть у безнадійному становищі. Коли емоційні та прив'язані до своєї справи та грошей люди із кожною невдачею все більше "розхитують" та "зношують" свою психіку, в той час розумні та спокійні люди гартуються і стають все сильнішими та мудрішими. Бо вони живуть не прив'язаностями, а розумом.

 

Амбіційність

Амбіційність — це сильне бажання, почуття взяти більше від життя. Амбіційні люди хочуть дуже багато всього досягти, вони вважають, що варті найкращого. Але ж які особливості в амбіцій? Одна з них — людина хоче. Коли людина сильно чогось хоче, то вона не в змозі зректись від свого бажання, не може зрозуміти, чи насправді потрібне їй те, чого вона хоче, чи не потрібне.

Такі люди дуже часто "пруть як танки", але річ у тому, що часто (через те, що не вміють спокійно міркувати) вони "розбивають головою стіну там, де можна зайти через двері". Навіть якщо розглянути спілкування, то заряджені сильними амбіціями люди звикли тиснути на інших. Вони звикли брати все силою, завзяттям, натиском. Але подумайте самі: чи приємно вам буде спілкуватися із такими завзятими особами? З ким вам буде легше домовитись: із людьми, які спокійно все вирішують, чи із людьми, які на вас тиснуть?

Відповідно, коли людина розумна та живе внутрішнім щастям, то вона живе не амбіціями, а натхненням. Натхнення, на відміну від амбіцій, не захоплює людину. Вона кожен свій крок обдумує, бо не прив'язана до наслідків своєї роботи, і коли вона бачить якусь небезпеку, то вміє вчасно відмовитись від обраного шляху. До того ж, справжнє натхнення з'являється у людини лише тоді, коли вона робить насправді правильні та потрібні іншим речі.

 

Витривалість

Витривалість. Ще одна особливість почуттів у тому, що вони мають властивість "закручувати думки", тобто всі, без виключення, емоційні люди постійно безладно думають. А некеровані думки забирають значно більше сили, ніж будь-яка фізична робота. До того ж, вони мають здатність психічно затискати, напружувати людину, і навіть після роботи людина не в змозі позбутися такої напруги.

Щоб розслабитись, людина повинна відпустити свої прив'язаності, але емоційні люди не здатні відпускати свої бажання, бо живуть саме ними. Ще вони не мають почуття міри і дуже часто, через сильне бажання досягти, працюють непомірно багато й тому перенапружуються.

Людина, яка живе розумом, спокійно вирішує, чим їй займатись. Поступово, але впевнено вона працює над своїм задумом. При цьому вона може легко відмовитись від задуманого, якщо не бачить змісту продовжувати або бачить щось важливіше, що має зробити; вона має можливість вибирати, бо в неї відсутні прив'язаності. Оскільки вона не "заряджена" сильними почуттями, її думки стають впорядкованими або повністю зникають, розумна людина зосереджена тільки на роботі, тому не витрачає сили на невпорядковані думки. До того ж, вона розслаблена і коли завершує свою працю, то не відчуває напруги. Розумні люди завжди знають, коли потрібно зробити перерву в роботі, тому ніколи не перенапружуються. Насправді розумні та спокійні люди можуть зробити у кілька разів більше, ніж емоційні та збуджені.

Ще одне — якість роботи повністю залежить саме від зосередженості на ній. Чим зосередженіша людина, тим якісніше зроблена робота — це очевидно.

 

Вміння слухати

В бізнесі та й в інших суспільних сферах дуже важливо домовлятися. А щоб домовитись, потрібно бачити потребу співбесідника, розуміти його. Але чи зможе емоційна людина, яка повністю зосереджена на своїх бажаннях та хотінні, досягти свого, чути про потреби та інтереси іншого? Швидше за все, вона буде чекати згоди на виконання своїх вимог, буде тиснути і домагатися якомога вигідніших умов для себе.

Чи хотіли би ви із такою людиною мати якійсь спільні справи? З людиною, яка вас не чує? Людиною, яка хоче вас використати?

Розумні люди вибирають свою мету в житті спокійно, обов'язково розраховуючи на те, що їхня справа принесе користь іншим. Такі люди вміють слухати, бо вони не зосереджені на вигоді. Розмова із розумними людьми спокійна та наповнена змістом, вони завжди узгоджують свої умови із умовами співбесідника та приймають якомога вигідніші рішення для обох. Ще розумні люди вміють бачити свого співбесідника, оцінювати — наскільки йому можна довіряти. Вони не бажають швидкої вигоди, тому мають достатньо часу побачити, із ким мають справу. Оскільки вони надійні люди, вони шукають собі в партнери, відповідно, надійних людей. Очевидно, що у них все буде добре.

 

Змінити світ

Людство вже існує безліч років, багато воно перебачило людей, які хотіли змінити світ на краще. На жаль, більшості із них не вдалось цього зробити. Знаєте чому? Бо змінити світ можна лише ВЛАСНИМ ПРИКЛАДОМ. Але, мені здається, я знаю принаймні одну людину, яка все ж таки змогла хоча б трішки змінити світ на краще. Минули вже тисячі років, а її зображення стоїть майже в кожній оселі по всіх куточках світу. Вона має безліч послідовників, частина з них щиро намагаються стати кращими, а деякі досягають досконалості.

Його ім'я — Ісус Христос. На мою думку, його сила була саме в тому, що він показав приклад насправді сильної та досконалої людини, яка живе любов'ю до Бога та ближніх і навіть у найжахливіших стражданнях не перестає бути ЛЮДИНОЮ. Я вважаю, що тільки такі особистості можуть змінити світ на краще.

 

 

Фото www.saratmd.com

Поділіться з друзями: