Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


11 Трав 2014

Коли стосунки стають хиткими?

Автор 
Читайте більше в рубриці Світлошукач - колонка
 

Дехто із нас помічає, що стосунки із іншими людьми часто розвиваються якось стрибкоподібно. Ми спілкуємося із якоюсь приємною для нас людиною, поступово чи різко стосунки покращуються, а потім неодмінно стається щось таке, що псує такі прекрасні раніше стосунки. Чому так трапляється? Чи втомлюєтесь ви від цього? Адже це стається доволі часто і може зіпсувати вельми великий відрізок такого цінного життя.

Повага

Якщо сказати якнайпростіше, то гарні стосунки починаються і закінчуються в залежності тільки від однієї речі ─ поваги. Повагу можна пояснити через багато різних визначень, але є одне, яке, на мою думку, якомога простіше й точніше пояснює, що таке повага.

Повага ─ це небажання використати іншу людину у власних інтересах.

Кожен із нас хоче, щоб із нами рахувалися, і коли ми помічаємо, що хтось просто нас хоче використати, то в всередині виникає відчуття відрази та остраху до такої людини. Ми підсвідомо знаємо, що ця людина буде із тобою спілкуватися доти, доки ти будеш задовольняти її примхи й егоїстичні потреби; а коли таке "підгодовування" закінчиться, то вона тебе викине зі свого життя, як зношений одяг. Хто із нас хоче бути річчю? Хто із нас хоче бути використаним?

 

Розуміння

Справжні стосунки завжди будуються на сильній повазі (тобто сильному небажанні використовувати людину у власних інтересах). Але що ж тоді пов'язує таких людей, як не задоволення своїх потреб? Насправді ми всі об'єднуємось одне із одним заради задоволення якихось потреб. Але, щоб побудувати міцні стосунки, одних потреб замало, потрібна ще й така річ, як розуміння іншого. Саме глибоке розуміння одне одного зближує нас. Коли ж воно розвивається?

Розуміння приходить між людьми лише тоді, коли вони взаємно бачать потреби іншого, не зосереджуючись при цьому на власних. Чому взаємно? Бо коли між двома людьми потреби одного обоє ставлять вище іншого, то це відверта зухвалість зі сторони першого та очевидне самоприниження зі сторони другого. Вони таким чином обоє здійснюють злочин, бо самопринижений робить з іншого відвертого егоїста, а зухвалий просто поводиться як негідник, навіть якщо інший дозволив собі так до себе відноситись.

Уявіть собі людей, які, не думаючи про власні потреби, готові віддати іншому останнє, що в нього залишилось. Чи будуть вони щасливими в таких стосунках? Звичайно, бо кожен відчуває повну та безумовну підтримку зі сторони іншого. Кожен не хоче використовувати дорогу людину (повага), а тільки хоче служити та підтримувати ближнього сам (розуміння) ─ ось запорука глибоких стосунків.

 

Межа

Чому ж відбуваються такі коливання у нашому житті? Відповідь дуже проста: або із нашої сторони, або зі сторони іншого немає поваги (небажання використати для власних потреб) і розуміння (бажання бачити потреби ближнього).

Якщо спостерігати за собою, то можна помітити, що коли ми приємно проводимо час із іншою людиною, то в всередині непомітно з'являється бажання насолоджуватись такими стосунками, тобто користуватися ними для власного задоволення. І що ж ми робимо під впливом такого бажання? Ми переходимо межу поваги та пристойності ─ починаємо "культурно" або виявлено вимагати від іншого щастя чи, якщо сказати просто, "доїти".

В чому ж полягає найбільша небезпека бажання насолоджуватись? Ми відчуваємо "законне право" користуватись іншим, бо він нам став "близькою людиною", тобто відкрився. Але запам'ятайте: чим ближчою та відвертішою стає людина біля вас, тим більше ви маєте її поважати (не бажати користуватись) за те, що вона вам віддає все найкраще, що в неї є. Ми не власники близьких людей та стосунків, ми їхні боржники та маємо щомиті відплачувати цей борг. Ніколи не переходьте межу поваги.

Але буває й так, що ви відкриваєтесь людині, та вона першою починає користуватись вами. Що потрібно зробити? Потрібно зрозуміти її. Зрозуміти те, що в кожного є свої бажання й вибір. Якщо людина не хоче будувати з вами близькі стосунки, потрібно поважаючи її вибір, облишити її, нехай шукає в світі своїх однодумців. Ніколи не можна примусово когось чогось вчити, бо це насилля, це бажання зробити іншого таким, яким ти хочеш його бачити. Але кожен має свою природу і свої бажання, тому нехай діє за власним вибором.

Отже, щоб не було коливань у стосунках, потрібно лише поважати інших, розуміти інших та ніколи не переходити межу пристойності. Тоді ви зможете знайти потрібних вам людей та відсторонитись від інакших.

 

 

Фото www.loripuente.com

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему