Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


16 Трав 2014

Чого ми можемо навчитися у життя?

Автор 
Читайте більше в рубриці Світлошукач - колонка
 

Одного разу я почув відповідь від розумних людей на запитання: "Як стати психологом?". Думаєте, вони казали, що треба читати "наднаукові" книжки? Чи вміти виглядати сильно розумним і задавати надпроникливо підступні запитання, які повністю викривають всі ваші мульки в голові? Чи вміти проводити тести, які, ну прямо ж таки, на 100% істинно показують, аж до кісток, всю вашу внутрішню сутність? Ні, вони про це взагалі нічого не сказали. Ну а що ж тоді? Може якась магія? Вміти намовляти, замовляти, перемовляти, підмовляти, заговорювати? Ні, навіть не це.

Відповідь дуже проста, але для мене вона на 100% перевірена і правильна. Щоб стати справжнім психологом ("знавцем душі" — пер.), потрібно всього лише вміти спостерігати. І все! Люди перечитують стільки книжок, ходять до всяких спеціалістів, думають і думають над своїми труднощами та найчастіше нічого не змінюється. Але чому? Бо вони не вчаться в свого Істинного Вчителя — власного життя. А як це? Як вчитися?

І відповідь знову дуже проста. Щоб стати учнем життя, треба навчитися ставитись до себе та до інших неосудливо, без прив'язаностей та відраз. Хтось подумає: "Стати роботом? Робот теж нічого не відчуває". Ні, не стати "роботом", а просто навчитися сприймати вчинки людей та свої вчинки так, щоб побачити не те, що "мені подобається в цьому" і що "мені не подобається", що "мені вигідно" і що "мені не вигідно", а так, щоб навчитися бачити причини наших та вчинків інших та їхні наслідки. Уявіть, як все просто!

Хочете стати мудрою людиною? Будь-ласка! Ви можете навіть не виходити із будинку на вулицю, щоб когось побачити і разом із ним вгледіти всі його "святості" та "гріхи". Просто спокійно сідаєте так, як вам зручно, і починаєте згадувати всі вчинки, які були у вашому житті. Але тут є одна малесенька дрібничка! Дуже маленька, але дуже ВАЖЛИВА! Коли ви переглядаєте ваше життя, то у всьому, що б ви там не побачили, бачте тільки одного винуватця — себе. І все! І так кожного дня.

Тепер ви розумієте, чому нам так важко жити? Ще ні? То я вам поясню: всі труднощі в нашому житті присутні тільки тому, що ми не беремо відповідальності за наші вчинки і завжди знаходимо якогось іншого винуватця, який "нас підставив". Хто нас може підставити? Та будь хто і що — люди, тварини, погані події, погода, важка робота, навіть наші уявлення та почуття.

Перший шлях до мудрості — навчитися брати повну відповідальність за наші вчинки, незалежно від людей, обставин, часу.

Наприклад: ви сідаєте у зручне крісло, розслабляєтеся і згадуєте ту проблему, яка вам не дає спокою — "в мене погана робота". І що ж відразу відбувається при такому згадуванні? Нарікання на все на світі, тільки не на себе: в цій країні взагалі ніякої нормальної роботи немає! мені всі заважають! це не моє призначення! в мене немає іншого виходу! їсти ж треба! Але вийдіть, хоч на хвилину, з-під впливу своїх таких "супердумок" і задумайтесь. Все, що тільки-но пролунало в мене в голові, нічого не вирішує. Це всього лише нарікання, які нібито звільняють нас від відповідальності. Знаєте, є така приказка: "Хто хоче — знайде вихід, хто не хоче — знайде виправдання".

А тепер зізнайтеся собі — Чи хочу я змінити своє життя на краще, взявши при цьому відповідальність за всі-всі свої вчинки у житті? Якщо ні, (тобто винен хтось), то можете забути про "світле майбутнє", бо наше життя покращується лише тоді, коли ми самі стаємо кращими. Якщо ж ви хоча б трішки згідні бути відповідальними, тоді вперед!

Чому мене не задовольняє робота? Мало платять? Мало платять завжди тим, хто не вміє сумлінно працювати, з кого мало користі. Я гідний більшого? Невже? Ті, хто гідний більшого, давно вже має все, що тільки забажає. Рідкісні й незамінні працівники ніколи не пропадуть. Тоді виходить, що я мало роблю і дуже багато хочу? Не може бути!? Але, все ж таки це логічно. Добре, прийняв. Що треба робити? Навчитися сумлінно працювати!!! Але ж це важко!? А я просто хочу мати гроші та багато вільного часу. Добре, може такого й не буде. Але із часом можна знайти щось таке, що підходить моїй власній природі. Що мене надихає і разом із тим робить щасливими інших? Люблю малювати? Вмію спілкуватися із людьми? Можу розпочати власну справу? Що у мені є такого, що вмію робити із натхненням? Що я можу зробити для інших із задоволенням, щоб їм було це приємно та потрібно? Як я можу стати корисним і незамінним?

Це був приклад правильного розмірковування, яке може змінити наше та й всіх інших життя на краще. Але найчастіше ми просто нарікаємо на нього, бо хочемо всього, нічого не зробивши. І замість того, щоб щось змінити у собі, ми обвинувачуємо когось чи щось.

Чому в мене погані стосунки із батьками? Це через те, що вони... Так! Цю тему закрито! Що я можу змінити? Може я себе якось неправильно поводжу? Що я можу змінити в СОБІ, щоб ця проблема вирішилася? Може, треба стати сильнішою та самостійнішою людиною? Може, я до них якось грубо ставлюсь? Може, себе поводжу так, що до мене ставляться, як до малої дитини?

Тобто, щоб змінити своє життя на краще, виробіть у собі звичку обдумувати, що ж ви можете поліпшити у собі, щоб все добре вирішилось. Навчіться ставати кращими, незважаючи на поведінку чи слова інших. Я вас запевняю, що у кожному з нас є потужна сила змінюватись на краще, просто потрібно навчитись нею правильно користуватись. Запам'ятайте: "Якщо я дійсно стану кращим, то моє життя буде змушене покращитись" — це закон. І навіть якщо ззовні життя "б'є" гідну людину, то внутрішньо вона завжди відчуває спокій, бо щиро знає — все, що вона могла змінити у собі, вона змінила. Гідні щастя люди завжди внутрішньо спокійні, яким би суворим не було їхнє життя, бо вони сприймають його як вчителя, а не як ката. Тому й вчаться, а не страждають.

 

 

 

Фото proactivebreasthealth.com

Поділіться з друзями: