Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


06 Жовт 2013

Володимир Кличко переміг Олександра Повєткіна «однією лівою»

Читайте більше в рубриці Олександр Солонець - колонка
 

"Бій десятиліття" між українським супертяжем і чемпіоном світу за версіями WBO, IBF, IBO і WBA Володимиром Кличком та непереможеним досі "русским витязем" Олександром Повєткіним завершився. Утім, поєдинок у Москві став не так класичним захистом поясів абсолютного чемпіона світу, як справжнім політичним шоу і спробою Москви довести щось не тільки Україні, але й усьому світу. Звідси - постійне нагнітання і пафос. Звідси - "битва за Москву" і так далі. Добре, що хоч про Митний Союз і супердержаву-місію в промокампанії офіційно не заговорили, хоч якісь підтексти в пресі простежувалися. Врешті, непереможний російський витязь Олександр Повєткін побував як мінімум у п'ятьох нокдаунах. А Володимир Кличко не наважився повноцінно попрацювати правою рукою і швидко вирішити долю цього напівполітичного протистояння.

Кличко переміг Повєткіна. Світ боксу не перевернувся

Так, український чемпіон провів суто тонко виважений "математично-технологічний" бій. Була лише одна спроба щось загострити з боку Володимира Кличка - у сьомому раунді. Ця спроба мала закінчуватися нокаутом Олександра Повєткіна. Однак чи то Кличко вирішив не шокувати без цього гіперемоційну й занадто політизовану московську публіку, чи пошкодував Олександра, чи просто не використав шанс, але після трьох нокдаунів він дав можливість Повєткіну отямитись і продовжити бій. Утім, російська публіка не оцінила Володимира Кличка і засвистала його після бою. Увесь світ чув справжні агресивні "воплі" росіян щодо представника "братнього народу". При чому - воплі "еліти". Куди тільки не закликали бити Повєткіна, щоб "завершити еру Кличків". Так що наша Арена "Львів" з її історичними банерами Бандери чи інших явно не дотягує до московського "Олімпійського", де на поєдинок Олександра Повєткіна й Володимира Кличка зібралися вершки російської еліти.

Одним словом, російською публікою традиційно маніпулюють. Замість гарного спортивного дійства для росіян влаштували справжню політичну подію на грані істерії. А тепер російські ЗМІ й представники "еліти" сусідньої держави доводять, що насправді Повєткін "майже переміг", а Кличка треба вигнати з боксу за "невидовищний і брудний бокс". Добре, що хоч Ніколай Валуєв додумався подібне не від себе заявити, а від імені своєї дружини. Мовляв, ох ці "жіночі емоції".

Треба сказати, якась істерична ненависть до українських братів Кличків та всього українського на фоні бою між Повєткіним і Кличком у головах братнього народу серйозно розпалилася. Не без допомоги різних політтехнологів. Утім, це вже не дивує. Це випробувана в останні два десятиліття державна політика керівництва сусідньої країни. Можна очікувати, що тепер Кисельов буде розповідати своїм співвітчизникам на ніч не про жахи майбутнього України в ЄС, а про жахи Кличків та всього "європеїзованого" й "американізованого" боксу. І не тільки боксу. 

Відомий своїми провокаційними перфоменсами митець Дмитро Корчинський після побаченого заявив, що за тиждень усі брати-росіяни вже будуть переконані, що Повєткін переміг, а за місяць у цьому будуть переконані всі українці. "У цьому непереможна сила московських істориків", - зазначив він. Жарт, звісно, але воно так і буде. Уже ЗМІ говорять про "стійкість і характер" Повєткіна, "який показав, як треба вставати" і поводити себе Росії, а також про "брудну гру" Володимира Кличка.

 

Володимир Кличко переміг. Без будь-яких сумнівів. І навіть без особливих зусиль, адже праву руку він фактично не задіював. Чи була його манера бою красивою? Це вже інше питання. 

Я не буду уподібнюватися російським колегам і з патріотично-політичних мотивів називати бій Володимира Кличка видовищним і потужним. Це - лише бокс і його потрібно оцінювати лише з точки зору боксу.

Так, Володимир Кличко працював суто "технологічно". Він не ішов на розмін і не поклав Повєткіна в першому ж раунді. Хоча, можливо, міг це зробити. Принаймні сьомий раунд показав, що атака і агресія Володимира Кличко не залишає жодних шансів росіянину.

По-перше, Кличко звик підходити до боксерських боїв, радше, як до шахових партій. Не форсувати події, не йти напролом, де кожен удар може стати останнім. Однак ці всі техніки й прийоми знають і використовують усі професійні боксери. Усі - в рівних умовах. А перемога Кличка означає, що суперник просто нічого не може зробити навіть в умовах суто оборонної техніки цього боксера. Навіть коли він фактично не використовує праву руку.

Чи порушував Кличко правила? Тільки раз суддя вирахував очки за поштовх. Але ситуація була сумнівна. Перед цим Кличко гарно кілька разів влучив в голову Повєткіна і того "понесло". Він хитався, мало розумів, що відбувається, і фактично нічого не міг вдіяти. Треба визнати, що Кличко своїми поштовхами після серії влучних ударів тільки допомагав Повєткіну. Замість того, що уникати клінчів і добивати безпомічного росіянина, Кличко навпаки в'язав суперника або на близькій дистанції по інерції підштовхував його. І це в умовах, коли Олександр Повєткін і так уже ледве тримався на ногах. Його розхитувало із сторони в сторону і будь-який удар Кличка просто міг завершити поєдинок.

Але Володимир Кличко чомусь не завершував цей "бій десятиліття" і "битву за Москву", а в'язав суперника, допомагаючи йому отямитися. За це можна покритикувати Володимира Кличка. Зрештою, "переможців не судять". Одні стверджують, що Володимир Кличко переоцінив Повєткіна і остерігався бити правою, щоб не отримати зустрічний удар через руку чи аперкот. Інші вважають, що Володимир просто пожалів Олександра. Можливо, Кличко у своєму віці просто не хоче зайвий раз ризикувати чи витрачати свої фізичні ресурси.

 

Так чи інакше, вітаємо Володимира Кличка із заслуженою перемогою.


Фото http://reporter.vesti.ua


Поділіться з друзями: