Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


16 Лип 2013

Світляки для мандрівних душ

Читайте більше в рубриці Олександр Солонець - колонка
 

Коли вперше щось бачиш - це справжнє чудо. Принаймні, якщо це не щось жахливе. Щастя у дитинстві пов'язане з відчуттям цього чуда. Чуда пізнання-відкриття. Коли ми недавно з дружиною вперше у житті побачили світляка, то, якоюсь мірою, відчули це щастя. Ще б не чудо! Таке яскраве, таємниче. Мабуть, це була світлячиха, тобто жук жіночої статі. Вона сяяла вночі яскравим зеленим світлом як зірка чи ліхтар для заблудлих чи мандрівних душ.

Досі для нас світляки були майже казковими, магічними створіннями з якогось "Гаррі Поттера". Хоча ні, це дитинство нинішнього покоління дітей. У нас була "Лісова пісня" Лесі Українки, "Три мушкетери", Жуль Верн, Бердяєв... Власне, геніальна "Лісова пісня", написана на Кавказі й присвячена волинським лісам і щасливому дитинству, й відкрила для нас цих "казкових" створінь - світляків.

До цього часу дружина, як вона зізналась, навіть вважала світляків вигаданими Лесею Українкою істотами. Аж ось не минуло й півжиття, як ми їх зустріли. Причім показав першого в нашому житті світляка земляк згаданої Лесі Українки, дитя волинських лісів і черкаський актор Юрко Прокопчук. Знайшли ми цього чудо-світляка на Черкащині - біля Сокирного.

Це вже згодом я поліз у вікіпедію і довідався, що в наших краях переважно "водяться" світляки звичайні або "іванові червячки". Називають їх так тому, що починають вони сяяти нібито десь на Івана Купайла. Звісно, так трапилося, що цих створінь ми побачили саме в переддень Купайла. От вам і містика.

 

DSC 7799

DSC 7808

IMGP8112

 

Судячи з того, що даром світла у "звичайних" світляків наділені, як правило, жучки жіночої статі, то бачили ми, виходить, саме самку. Вона таким чином приваблювала чоловіків. Ми не знаємо, чи закінчилося це якоюсь слізною "лав сторі", чи, може, цілою оргією на Івана Купайла, але сяяла ця красуня неймовірно! Що стосується чоловіків-світляків, то шкода їх, звичайно. Але вони, обділені світлом, з іншого боку можуть потішитися тим, чого природа не дала їх паннам. Така собі "гендерна рівність". Тим - сліпучу красу. Тим - щастя літати. Позаяк світляк тривалий час сидів і сяяв на одному місці, очевидно, воно так і є. Божественна справедливість. Принаймні для цих істот.

 

Але на цьому наше щастя не скінчилось. Справжній кайф я відчув від плавання в прохолодній воді того містичного створіння, яке об'єднало Дніпро і Кременчуцьке водосховище. Після спекотного, паркого дня. Треба сказати, вода - не така брудна, як у Черкасах, а тим більше - на Чигиринщині. Відверто кажучи, вже років зо три-чотири так не плавав! А ще трохи повправлявся ходити на веслах. Ніхто, слава Богу, не постраждав.

IMGP8098

DSC 7795

IMGP8129

Знайшли ще отаких "їжаків"

 

Врешті, ми умудрились вп'ятьох влізти в один манюсінький йоржик і плавати на моторі по очеретяних заплавах, чекаючи доки зайде сонце. Тут також ніхто не постраждав.

Хоч ми і потрапили під зливу, коли деякі жіночки (не будемо тицяти пальцем) гарненько волали від "холодного душу", але це був, швидше, подарунок у спеку. Тільки-но тебе починає підкошувати спека, як тут - на тобі. Благодатний дощик. Коли можна і побігати під ним, і зарядку зробити, як робили деякі видатні співаки й актори (не будемо, знову ж таки, тицяти пальцями).

 

Одним словом, якщо відволіктись від усіляких суєтностей, шумів відпочивальників і деяких "мауглі", - справжня благодать. 

Правда, нинішньому поколінню дітлахів було дещо нудно.

Можливо, сучасним дітям з їх віртуальним світом і новим, віртуальним способом пізнання, і справді нудно опинитися в таких умовах. Але підсвідомість все ж таки очищається від постійної "промивки" мізків, постійного галасу й маніпуляцій. Інколи корисно побути серед тиші. Тоді можна почути все те, чого ти не здатен почути в "нормальних" умовах.

Природа - наше все. Світляки - форевер!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото http://detcool.dk

Поділіться з друзями: