Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


18 Квіт 2013

Суперкомунікатор

Читайте більше в рубриці Олександр Солонець - колонка
 

Як правило, люди шукають те казкове люстерко, яке б вмить розповіло, хто у світі найрозумніший-найкрасивіший-найсильніший-найбагатший-найславетніший і так далі. Здебільшого таки знаходять це дзеркальце. В мережі, на ТБ, може, на вулиці чи деінде.

Втім, зараз більш актуальні дзеркальце, софт, суперкомунікатор, мегатрансплантат, всілякі атрибути "елітності" чи інший модний сабж, які б робили людину най-най-най. Але, як знаємо з казки, це все рано чи пізно погано закінчується.

Я б, як кажуть, півцарства чи навіть все царство віддав би не за коня, не за машину часу, грошей чи влади, а за сабж, який би розказав, хто на світі є для тебе, конкретної людини, найближчим (по духу і характеру), найріднішим, найдобрішим... І якби ще він розказав, як з цими, близькими людьми, вічно підтримувати ці дружні стосунки, незважаючи на кордони, відстані, професії, турботи, роботи, побут, емоції, амбіції...

Є, звичайно, купа гороскопів сумісності, заморочки психологів-патологоанатомів, соцмережі, тести, групи "просвітлених" і так далі. Але вони насправді не здатні відповісти чи не на найголовніше питання в житті. Мабуть, тільки саме життя може відповісти на це питання. Втім, воно обирає тобі не най-най-най, а те, що потрібно і досяжне саме в цю мить.

Людина шукає, знаходить, втрачає, знову шукає. І так все життя. Або змириться.

І тоді або все здобуде, або все втратить.

Ймовірно, немає нічого най-най-най. Можливо, існує лише твоє ставлення, твоє бажання, твої вміння порозумітись, вміння віддавати і приймати.

В кожного є свої найближчі люди. Спочатку це батьки, які дарують життя. Добре, коли вони стають згодом ще й найближчими друзями.

Потім шукаєш споріднених в твоєму вузькому часі-контексті, в твоєму поколінні. Відтак шукаєш пару "на все життя", народжуєш, якщо пощастить чи є бажання-розуміння, "най-най-най" дітей. В певні моменти близькою залишається тільки твоя маленька сім'я. В певні моменти ти залишаєшся дуже-дуже самотнім, незважаючи на те, чи в тебе десятки-сотні друзів, чи величезна сім'я, чи взагалі її нема.

Зрештою, в кожної людини – своя історія. Дехто, мабуть, може бути щасливим і в самотності. Для іншого хтось поряд – це не вдосконалення твоєї доброти й любові, а просто заповнення страшної порожнечі. Хтось хоче активно чи навіть шалено комунікувати, але звик покладатися тільки на себе і довіряти лише собі. А хтось, навпаки, мріє про самотність, але не спроможний відчути свою самодостатність і самоцінність.

 

 

 

 

 

Фото http://st.gdefon.ru

Поділіться з друзями: