Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


04 Серп 2014

Щастя - жіноча справа?

Читайте більше в рубриці Олександр Солонець - колонка
 

Більшість чоловіків, мабуть, мало цікавиться сутністю щастя. Урешті, це доводять і наші опитування людей у рубриці "Щастя:люди". Як правило, на цю не останню тему відважуються говорити жінки. Власне, зважуються хоча б подумати про це, відкритися (найперше - перед собою), спроектувати на себе цінності, не пов'язані з побутовими потребами. Адже самі роздуми про те, що ж таке "моє щастя" - це вже пошук життєвих пріоритетів, гармонії з собою і світом. А це відразу виявляє якусь життєву фальш і спрямовує на шлях, який іноді є далеко не простим.

Чому чоловіки воліють не ставити перед собою подібних питань на достатньо глибинному і практичному рівні? Можливо, їм просто краще говорити про більш приземлені речі й конкретні факти-результати?

Якось одна хороша жінка під час нашої розмови на подібну тему сказала: "Щастя - це жіноча справа". Це змусило мене замислитися. Мовляв, за щастя в сім'ї відповідає жінка, а справа чоловіча - практичні, а не духовні речі. І якщо в сім'ї якісь проблеми з цим - це відповідальність жінки.

Можливо, справа у відмінності мислення жінок і чоловіків? Чоловіки - якісь суто "мисливці" і "завойовники", яким потрібні практичні здобутки і відчуття перемоги, а жінки - люди, які здавна творили сім'ю і "затишок", тобто духовну сутність?

З іншого боку, ця теорія якось не вписується в різні духовні, релігійні течії і Церкви. Адже в традиційних Церквах тільки чоловіки - духовні наставники, а жінкам сюди дорога заборонена, та й у більшості всіляких духовних течій і практик вчителі - теж чоловіки.

Чоловіки - духовніші, чи вони просто виявляють свої лідерські можливості?

Якщо існує поняття "жіночого щастя", тоді має існувати й "чоловіче щастя".

Що ж таке жіноче щастя? Чоловік, діти... Чи щось інше?

А чоловіче? Жінка, діти? Чи шлях здобувача-агресора, тобто в сучасному світі - "кар'єра" і подібне? Секс, викид адреналіну ..?

Чи багато чоловіків думають про своє призначення, про духовність, про інтелектуальний, особистісний розвиток? А жінки?

А, може, від статі тут не залежить?..Фото www.birkey.com

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему