Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


12 Черв 2012

Патріотичний бум?

Читайте більше в рубриці Олександр Солонець - колонка
 

Євро-2012 таки почалося. Уже й для нашої збірної. Чи викличе турнір патріотичний бум?

Початок найграндіознішого європейського футбольного турніру попри очікування чогось «євроінтеграційного» не дав Україні. Відразу ж з’явилися різні скандали. Починаючи з аеропортів, всіляких «расистських» скандалів і закінчуючи навіть вбивством іноземного уболівальника на Донбасі.

Загострилися дискусії про доцільність Євро-2012 в Україні та витрату на нього п’яти мільярдів з держбюджету. Мовляв, за ці гроші можна було б здійснити якусь серйозну реформу в країні, підняти рівень тої ж медицини, освіти абощо. Особливо, враховуючи явно не «європейську» політику влади: згортання демократії, олігархізацію, корупцію, кримінальне переслідування опозиції…

Багато говорилося про бойкот урядами європейських країн та й самими українськими громадянами Євро-2012 в Україні. Втім, гучних заяв чи акцій з цього приводу так і не було.

 

Перший матч збірної України тимчасово відкинув усі ці суперечки.

Від цього матчу багато що залежало. Зокрема, й думка українців про Євро-2012. Якщо б збірна програла, то громадяни України, очевидно, повністю б розчарувалися. Враховуючи й те, що особливих шансів в наших футболістів, якщо реально дивитися на речі і не чекати чуда, з тою ж Францією чи Англією нема.

Утім, сьогоднішні нічні гуляння фанатів і просто вболівальників по всій Україні засвідчили, що «свято відбулося».

Черкаси, звісно, теж «гуляли». Не в тих масштабах, що Київ чи інші «футбольні» міста, але деякі, дуже далекі від футболу й дуже чутливі до шумів та гулянок, жителі Черкас навіть викликали наряди міліції.

Деякі «гарячі голови» на черкаських форумах навіть обіцяють наступного разу «палити» з дробовиків, щоб заспокоїти вболівальників.

Не бачили вони, певно, футбольних «всенародних гулянь» в інших країнах.

 

Тим паче радіти є чому. Можливо, це останнє футбольне свято для збірної України. І навіть якщо всі подальші матчі збірна України програє, вболівальникам залишиться цей присмак перемоги.

Людям потрібно хоч чомусь порадіти на тлі перманентних негативних явищ довкола.

Можливо, хоч так трішки підніматиметься патріотизм в країні, де сьогодні влада й політики провокують ворожнечу між регіонами й "добивання" мови корінного етносу країни. Тож перед черговим киданням мас у "войнушки" чи в громадянські війни на виборах-2012 року громадяни України хоч під час футбольних матчів відчують себе чимось єдиним.

 

Зрештою, якими б ми патріотами не були, від рівня гри нікуди не дінешся. І від того, що мільярди народних коштів пішло на Євро-2012, цей рівень не зросте. А «виїжджати» завжди на «чуді» - не справа.

Хоча футболісти таки порадували. Правда, до останніх 10-15 хвилин матчу, коли кожен навіс шведів ближче до нашої штрафної закінчувався гольовим моментом. Але повезло.

Порадувала гра Андрія Ярмоленка, Євгена Коноплянки (над останньою фазою - ударом - ще треба дуже-дуже працювати), Андрія Вороніна… А також те, що почала з'являтися хоч якась гра в короткий пас...

Блискуче завершує свою футбольну кар’єру герой матчу Андрій Шевченко. Тепер можна йти з футболу з високо піднятою головою.

 

З іншого боку, не можна порівнювати гру нашої збірної з тою ж Францією чи хоча б хорватами або росіянами, не кажучи вже про фаворитів - Іспанію та Німеччину.

 

Тим часом серед найбільших несподіванок Євро-2012 поки стала гра Данії. І результат не був "чудом". Вони заслужили на перемогу над збірною Нідерландів грою.

Така собі демонстрація, що і той, на кого взагалі не звертають увагу, може досягти найвищого рівня.

Це дуже обнадійливо для України. І не тільки у футболі.

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему