Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


03 Бер 2014

Одностороння війна

Читайте більше в рубриці Олександр Солонець - колонка
 

В Україні триває одностороння війна. Російські військові захоплюють Крим, штурмують українські військові частини, забирають зброю і техніку, громлять все, що не можна забрати, б'ють і принижують українських військових. Крім російських військових, тисячі "цивільних" росіян вербують і посилають в Україну для погромів, побиття українських громадян, взяття штурмами ОДА в східних регіонах України і так далі, А влада в Україні радить "не піддаватись на провокації". Якщо військова інтервенція й захоплення всіх стратегічних об'єктів, а також військових частин - провокація, на яку варто не звертати уваги, то що далі буде?

Далі, як мінімум, буде деморалізація і роззброєння української армії. Навіщо владі знущатися з українських військових? Якщо заборонили захищатися, то віддайте наказ відійти, здатися тощо.

Судячи з усього, ми сподіваємось на "дипломатію", Захід і "роззброєння" російських агресорів нашим пацифізмом. Поки що ні перше, ні друге, ні третє не допомагають. Врешті, приклад із Грузією продемонстрував, що Захід далі дипломатії, що б Росія не робила із його "партнерами", поки не йшов. З другого боку, злочинна кремлівська влада відверто ігнорує нове керівництво України, а пацифізм українських військових наразі їм не допомагає.


Утім, ситуація для Заходу - теж безпрецедентна. Адже США і Великобританія (про російське керівництво, яке давно цинічно порушило всі міжнародні норми, і згадувати марно), не дивлячись на заяви про підтримку України, сьогодні  порушують міждержавні угоди. Йдеться насамперед про Будапештські домовленості 1994 року, які гарантували Україні безпеку й територіальну цілісність після її відмови від ядерної зброї. Тому що сьогодні заяви і дипломатія не захищають українську територіальну цілісність, а Будапештський меморандум виглядає звичайним обманом українців, яких просто "кинули", примусивши віддати ядерну зброю. Остання могла бути гарним стримувальним фактором військової агресії.


Якщо Захід не почне реально захищати територіальну цілісність України, виконуючи свої міжнародні зобов'язання, то довіра до нього партнерів, в тому числі й українського народу, буде дорівнювати нулю. Тоді не тільки Україна відвернеться від західних блоків і союзів. Процес може поширитися як на потенційних партнерів ЄС, США і НАТО, так на членів цих структур. І західні союзники України розуміють це. Тож, якщо агресія не припиниться, таки можлива Третя світова.


Сьогодні нова українська влада, на жаль, не може забезпечити охорону навіть держбудівель. І не тільки в Криму. Замість того, щоб силами міліції забезпечити порядок і не допустити захоплення будівель екстремістами, в тому числі з Росії, у тому ж Харкові на розтерзання кидають кілька десятків "майданівців" і патріотів. Без коментарів.


Натомість влада знаходить оригінальний вихід - призначення губернаторами олігархів, яких явно не відзначиш некорупційністю (зразу пригадується телефонна розмова Кернеса з Коломойським). Невже люди Сходу так люблять олігархів? Сумнівно. 


Кажуть, критикувати владу в часи війни не варто. Можливо. Правда, ми не ведемо війни. Громадяни довірилися владі й готові виконувати її накази. Перша хвиля людей по всій країні уже навіть записалися на всяк випадок добровольцями на захист Батьківщини. При чому, як бачив, робили це як 30-річні, так і 50-річні, як військовозобов'язані й бувалі у військових конфліктах, так і прості патріоти без будь-якого досвіду. Нам сказали, що ніякої мобілізації ще немає. Можливо, теж правильно, Поки є для подібного професіонали, відповідальні командири й головнокомандуючі. Не кидати ж знову на передову замість екіпірованих й підготовлених професіоналів беззбройних патріотів. Але народ готовий захищати Батьківщину. 

Фото www.infiniteunknown.net

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему