Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


31 Бер 2014

Мати совість, незважаючи ні на що

Читайте більше в рубриці Олександр Солонець - колонка
 

Є різні знаки або просто випадковості, які можуть серйозно впливати не лише на підсвідомість, окремі ситуації чи вчинки. Такі випадковості іноді можуть навіть змінити все життя. Учора їхав з Васильківської в метро без зайвих думок. Але так трапилося, що якійсь жінці закортіло мені щось сказати. Маю на увазі не звичні в нинішній час буденності чи хамство, а щось більш глибинне. Вирішила чомусь саме мені висповідатися. Втім, може не тільки мені. Це не має значення. Більш важливий момент і ґрунт.

На одній із станцій "синьої" гілки метрополітену зайшла жінка й хотіла сісти поруч. Там, де лежав пакет іншої жіночки. Цілеспрямовано вирішила сідати саме тут - зліва від мене, хоча ще було місце справа та багато інших вільних "сідел". Стала і показує: мовляв, я тут хочу сісти, і просить чи то посунутись, чи ще щось зробити. Врешті, запитую сусідку з пакетом, чи може вона його забрати. Проблема вирішилась. Виявляється, вона чи то закуняла, чи задумалась.

Спершу "гостя" щось недовго розповідала сусідці з пакетом. Відтак повернулася до мене і почала сповідатися. Чи щось побачила, чи просто вирішила поділитись, чи вирішила просвітити темного... Вона все життя важко працювала, в тому числі у всяких робочих "бригадах". "Нас шістдесят людей в одному відрі милися. І я пережидала, поки інші помиються... Мене завжди кидали туда, де важче, Господь мене випробовував, посилав різні страждання... Але совість у мене залишилася. Не можна забувати про Бога", - говорила вона. А я слухав і думав: "Чому ця жінка мала мені це сказати?" Але якось наче відчував, що ці слова для чогось потрібні.

Вона розказувала, як її життя кидало, як били батьки і на все життя травмували руку, який чоловік-негідник попався і що він з нею робив, як батьки чоловіка з неї знущалися, як її голову кілька разів оперували... На прощання вона сказала, що, незважаючи ні на що, не можна відвертатися від Бога. Того й побажала. Завжди пам'ятати про Нього.

 

Я, чесно кажучи, заздрив цій жінці. Звісно, не трагічному життю простої жінки чи життю простого народу на нашій землі. Заздрив такій витримці. Мабуть, її вже не введе в спокусу ніяка сила.

 

 

Фото www.stolaf.edu

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему