Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


12 Трав 2014

Євробачення 2014: Кончіта Вурст й істерика Росії

Читайте більше в рубриці Олександр Солонець - колонка
 

Головна подія Євробачення-2014, мабуть, це не перемога австрійського гомосексуала Томаса Нойвірта - бородатої травесті-діви Кончіти Вурст (сценічний псевдонім якого одні перекладають як "ковбаса", інші - як "байдуже", "по барабану"). Очевидно, для багатьох пісенний конкурс Євробачення 2014 року став дуже політичним і навіть світоглядним. Деякі представники Росії - особливо після освистування й "ігнорування" російських 17-річних сестер Толмачових - уже перетворили це шоу на "смерть Європи", і ще активніше агітують своїх громадян, українців та представників інших пострадянських країн проти "гейської й деградованої Європи". Врешті, в Україні теж спостерігається масове "фу" на адресу європейців, які голосували за бородатого драг-квін. Проте всі забувають про головне: це - шоу. З іншого боку, як казав Святослав Вакарчук, тут важливе не тільки шоу, але й глибина емоцій, душа і "мурашки"

По-перше, Євробачення-2014 певним чином психологічно об'єднало європейців в підтримці України й осуді Росії за військову агресію та диверсії російських бойовиків на українському сході. 

По-друге, Євробачення продемонструвало, що дискримінація людини за будь-якими ознаками - це вже минуле, і ці ознаки відходять на другий план у питанні професіоналізму, творчості, людяності абощо.  І якими б традиціоналістами, моральними, релігійними і так далі ми б не були, насправді дискримінація і ненависть, в тому числі до тих же гомосексуалістів чи інших "не таких", не робить суспільство моральнішим і кращим, а лише розпалює ненависть у суспільстві в інших площинах й посилює зневагу одне до одного. Люди не вчаться доводити свою "перевагу", точніше свої здобутки в людяності, професіоналізмі, інтелекті, рівні культури чи освіченості. Вони вчаться ненавидіти, зневажати, знаходити "вади" інших, "не таких", "неправильних", "дивних", "білих ворон"..., і, таким чином, запрограмовують себе на життя в "дикому", маніпульованому й примітивному суспільстві.

Врешті, це шоу. Люди розважаються і голосують за яскравий і оригінальний образ, пісню, а не за релігію, Конституцію, владу чи подібні речі.

Насправді, Євробачення і його підсумки показали, що європейці сьогодні не голосують за поверхові, "дискотечні", навіть якщо вони будуть суперфеєричними, пісні. Як бачимо, попри певну географічну "заангажованість", перемогли композиції, де відчувається хоч якась емоція і глибина. В музиці, голосі, образі, подачі.

По суті топ-писок фіналу Євробачення 2014 - це композиції без особливих спецефектів, а пісні з емоціями, цікавою музикою і певним смислом. Врешті, це демонструють і Нідерланди, і Вірменія, і Швеція, і Угорщина, і та же бородата "діва".

Марія Яремчук? Гарна виконавиця, красиво все зроблено, весело, гарне шоу. Але... У кожного, звісно, свої смаки, але, як казав Святослав Вакарчук, "мурашки не побігли". Нема глибини емоцій. 

 

 

Фото www.eurovision.tv

Поділіться з друзями: