Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


27 Жовт 2012

Янукович визнає вибори недійсними?

Читайте більше в рубриці Олександр Солонець - колонка
 

Одна із команд, «груп підтримки» Президента Віктора Януковича готує для останнього сценарій визнання виборів недійсними. І цей сценарій є на сьогодні дуже реальним, зважаючи на кілька причин. По-перше, Партія регіонів без масових і дуже брутальних фальсифікацій не зможе набрати більше 10-15 % голосів, що для неї, як і "взяття" навіть 25 %, - фактично означає втрату контролю над Верховною Радою. Крім того, повторні вибори – додаткова можливість «викачати» серйозні ресурси з далеко не бідних кандидатів-мажоритарників,  різноманітних «спонсорів» та більшості підприємств, які знову змушені будуть платити «данину» на вибори. 

При цьому в плані «залучення ресурсів» повторні вибори вигідні як «верховній» президентській владі, так і регіональним адміністраціям, які за рахунок виборчих «джерел» піднімають  свій матеріальний статус та «вибивають» гроші на «розвиток регіонів».

Крім того, повторні парламентські вибори працюють на імідж Президента як всередині країни, так і в очах міжнародної спільноти. Мовляв, я «змиваю руки», визнаю недемократичними та нечесними вибори, дослухаючись до голосу народу та міжнародних організацій. Таким чином Президент, з одного боку, дистанціюється від тих, хто фальсифікував вибори, а також усіх виборчих порушень. З іншого – має можливість «почистити» команду та тих, що «недопрацював» на виборах, тобто не отримав гарних результатів для Партії регіонів в тому чи іншому регіоні.

Тож при повторних виборах команда Віктора Януковича працюватиме «краще», тобто набагато жорсткіше, і зможе досягнути, відповідно, вищих показників для Партії регіонів.

Врешті, додаткові ресурси президентська вертикаль отримає і при наборі «новобранців» на місця, звільнені тими, хто провалив вибори.

 

Сценарій виглядає достатньо реалістичним, зважаючи й на те, що парламентські вибори-2012 справді багатьма спостерігачами та експертами названі найжорсткішими та найбруднішими після 2004 року. Тобто в кожному регіоні України спостерігаємо чимало порушень виборчого законодавства, що може стати достатньою причиною для визнання виборів недійсними.

 

Таким чином для Віктора Януковича та його команди було б непоганим варіантом визнання виборів недійсними. Вибори б стали перевіркою і чисткою для тих, хто не може будь-якими методами досягнути гарних результатів для Партії регіонів. Але не менш вагомий мотив – залучити додаткові мільйони від кандидатів-олігархів та й дрібних підприємців, яких традиційно обкладають "даниною" на вибори...

 

З іншого боку, не варто відкидати емоційний фактор. Повторні вибори для Віктора Януковича - дуже неприємний спогад про 2004 рік. Та й тримати стабільність гривні, як і всієї національної економіки, до кінця виборчих перегонів - теж складне завдання.

 

Утім, у Віктора Януковича буде можливість "в ім'я демократії" та чесних виборів домовитися із Західними країнами, міжнародними організаціями та Банками. Відповідно, отримати серйозні кредити чи гранти "на розвиток демократії" чи інші не менш благі цілі.

Це, до речі, може стати також серйозним аргументом на користь визнання виборів недійсними.

 

 

Ajnj en.hdyo.org

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему