Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


21 Серп 2013

Джузеппе Торнаторе зупиняє час

Читайте більше в рубриці Олександр Солонець - колонка
 

Узагалі прізвищ акторів і режисерів здебільшого не запам'ятовую. Та й не люблю всілякі культи. Зчитую, радше, якісь ідеї-відчуття. Однак віднедавна Джузеппе Торнаторе став для мене справді великим режисером, кінокартини якого шукаю і з задоволенням переглядаю. Так, уже подивився сім фільмів Торнаторе. Можливо, лише один із них не справив на мене якогось особливого враження. Що тут казати, стрічки італійського режисера - справжні шедеври.

Картини Джузеппе Торнаторе дуже близькі мені. Можливо, для сучасного кіно вони не надто динамічні, в певних місцях навіть можуть видатися дуже "розтягнутими". Але, з іншого боку, ти наче абстрагуєшся від шаленого темпу сучасного суєтного життя, коли нема ані часу, ані бажання поглянути "в корінь" речей, зупинитися й відчути це справжнє, повноцінне життя. Час у стрічках Джузеппе Торнаторе немов спиняється.

Фільми 57-річного італійця - ДУШЕВНІ. І цим все сказано.


tornatore 01


Хоча загалом я не в особливому захваті від італійського кіно (люблю більше французьке), але Торнаторе примусив переоцінити італійське кіномистецтво. Ну, звісно, школа Федеріко Фелліні. Можливо, Джузеппе Торнаторе - друга після Фелліні величина в італійському кіно. А, може, це - сучасний Фелліні. Хто зна.


malena


Пригадую, вперше я переглянув картину "Легенда про піаніста" десь у 2005 році, хоча ім'я режисера тоді ще не зауважив. Кілька разів дивився це чудо. Фільм став для мене справжньою мистецькою бомбою, хоч з'явився він ще в 1998 році. Такого катарсису я, можливо, ще не відчував. 


legenda


Після перегляду сучасного трилеру "Найкраща пропозиція", який тільки у серпні 2013 року офіційно вийшов в світовий прокат, я таки ідентифікував режисера. Так, це був той самий Джузеппе Торнаторе, що 8 років тому просто "порвав" мене історією про народженого на кораблі геніального піаніста, який своє життя і талант не віддав "великому світу" і гине разом із "малою батьківщиною".


"Найкраща пропозиція" (La migliore offerta) - кіно для сучасного глядача. Фільм про трагедію цинічного мільйонера, який не вміє любити й "жити" поза своєю роботою-картинами. Врешті, він втрачає все, заради чого "жив", однак отримує нову цінність - любов. Достойна жертва.

 

Утім, Торнаторе неможливо відчути без фільмів "Проста формальність" (Una pura formalita), "Малена" (Malèna) і "Новий кінотеатр "Парадізо" (Nuovo Cinema Paradiso), не кажучи вже про згадувану "Легенду про піаніста".

 

cinema paradiso1

 

Так, "Проста формальність" не всім "піде". Це не масовий фільм, не екшн. Відверто кажучи, "Проста формальність" Джузеппе Торнаторе відкрила для мене Депардьє зовсім з іншого боку.

 

prosta formal

 

Усі дії картини відбуваються по суті в одному приміщенні. Але Торнаторе і Депардьє зробили свою справу. Навдивовижу глибинний фільм про цінність людини і життя. Де бомж може бути найбільш геніальним, хоч і невизнаним, а людина, яка втрачає цінності та віру, втрачає сенс життя.

 

 

 

 

 

 

 

Фото http://www.robertobaldassarre.comhttp://www.francescoridolfi.com,

http://www.incine.frhttp://ovodefantasma.files.wordpress.com,

http://cf2.imgobject.comhttp://img.megatorrents.kz


Поділіться з друзями: