Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


26 Трав 2014

Дорога, люди, вибори і Європейський Союз

Читайте більше в рубриці Олександр Солонець - колонка
 

Дорога - це завжди певне випробування, досвід, абстрагування від щоденної рутини і можливість почути-відчути народ. Особливо, якщо дорога в один кінець займає як мінімум 10-12 годин, і ти їдеш-їдеш-їдеш без кінця і краю, міняєш автобуси і потяги, маєш можливість подумати про те, на що раніше "не було часу", читаєш те, на що "немає часу", спостерігаєш за вікном у світ, за деревами, за сонцем, за травою, за людьми, за собою... 

Розумієш, що люди - дивовижні створіння. Тому що людина сама творить цей світ. Спершу - всередині, а тоді - зовні. Хоча часом зовнішній світ може нав'язати і внутрішній. Тоді вже - серйозна проблема.

Так ось, я їхав електричкою більше 6 годин і мав змогу це все робити. Скажімо, читати книгу, яка вже дуже багато років пилилася на полиці і на яку я "не мав часу". І в цей момент я зрозумів, що саме так проходить життя, на яке ми "не маємо часу". Тому що без таких книг і відкриттів життя насправді нема. Я прозрівав і був щасливий, що "вбиваю" скільки часу, щоб зберегти набагато більше часу-життя.

Прозрівав не тільки мій мозок. Мені наче і в очах зробилося ясніше.

А ще я мав змогу слухати. І бачив водночас, що деякі люди взагалі не вміють слухати. Вони просто хочуть виговоритись, виплеснути біль і все інше, але не слухати-чути інших.

Говорили про все. І пропрезидентські вибори, і про смерть, і про життя, і про Європейський Союз, і про "старі часи".

Інколи хотілося плакати від розповідей, як люди в голоді-холоді ділилися з сусідами і родичами єдиним одягом-взуттям-їжею, як одна сім'я носила по черзі чоботи чи давала сусідам святкову одіж, як вулицею чи селом будували хату, як ніколи не зачиняли двері в хаті...

Люди говорили про майбутнього Президента. Порошенко? Ну, невідомо що за птах, бізнесмен, але ж треба пошвидше вибори провести, щоб "порядок в країні був", щоб був хоч якийсь президент. Тимошенко - вже була, газ, Росія... Ляшко - "артіст і жлоб", хоч ніби і "свій"... 

Їхав маршруткою і побачив рідкісне явище - чоловіка, який усю дорогу говорив-говорив-говорив, ділився досвідом, позитивом. Такі відкриті люди - насправді рідкість. Йому не важливо було, хто його слухає. Спершу говорив до одних, потім - до інших, врешті - не давав нудьгувати водію.

Каже: "Якби кожен з українців хоча б місяць пожив в Європі, в Чехії - уже ніхто не думав би, куди Україні потрібно - в Європейський Союз, чи в "Таможений". Розповідав про все: про транспорт, роботу, житло, ціни, культуру, життя молоді, квіти на освітлювальних стовпах...

Мовляв, ціни в Чехії - нижчі, зарплата - висока. Кожен може купити собі автомобіль, молодь живе в своє задоволення, навіть модно "бомжувати", заробляючи на сортуванні і продажі сміття. Чимало сімей живе на кошти, які виділяються на дітей. Інколи - тільки періодично підзаробляють. Трапляються й інші "розваги-підзаробітки", коли дівчину-дружину "орендують" як сексуального партнера (від 2 тис. євро). Але це вже таке собі збочення від нудьги й безділля.

Якщо в громадському транспорті чи на вулиці ти комусь наступиш на ногу чи штовхнеш, то у відповідь... вибачаються.

За словами чоловіка, Чехія витрачає на розвиток країни лише 25% з усіх виділених на це коштів. Решту - дороги, реконструкції... - фінансує ЄС. Розповідає, що спершу, коли тільки постсоціалістична країна ввійшла в ЄС, то на кожному кроці була поліція, яка привчала громадян до порядку. Тепер поліцейських фактично не видно. Корупції нема. Навіть заступника міністра внутрішніх справ затримували за керування автомобілем напідпитку. Є чималий підрозділ повітряної поліції... І це країна з "соцтабору", якій до тої ж Німеччини як до космосу.

 

Одним словом, дорога - це дорога. Вона часом може правильно відкорегувати твої життєві шляхи.

 

 

Фото foundwalls.com

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему