Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


10 Трав 2012

Депутату Дісканту й меру Одаричу "заважають" журналісти

Читайте більше в рубриці Олександр Солонець - колонка
 

Під час сесії Черкаської міської ради 10 травня депутат-бізнесмен від "Батьківщини" Роман Діскант та міський голова Черкас Сергій Одарич перешкоджали журналісту НародUA виконувати свої професійні обов'язки. Зокрема, фотографувати новопризначену заступницю міського голови Людмилу Зарічну. Це сталося тоді, коли  журналіст НародUA на декілька секунд підійшов і зупинився неподалік Людмили Зарічної, щоб її сфотографувати. У цей момент БЮТівський бізнесмен Роман Діскант заявив, що журналіст заважає йому бачити мера. І в доволі хамському тоні вимагав "відійти". Проте журналіст НародUA йому відповів, що відійде після того, як сфотографує.

Однак, як виявилося, журналіст заважає і меру Черкас Сергію Одаричу дивитися на бізнесмена Дісканта, і без цього його промова ніяк не дійде до депутата. Мовляв, депутат і мер хочуть бачити очі одне одного. Тому мер попросив журналіста таки дати їм близький візуальний контакт, без якого, судячи з усього, сесія Черкаської міської ради не могла продовжуватися і відразу б зірвалася. Врешті, журналіст виконав прохання Сергія Одарича.

Варто зазначити, що інцидент трапився тоді, коли якраз обговорювалося затвердження кандидатури Людмили Зарічної на посаду заступника міського голови Черкас.

Депутат-бізнесмен від "Батьківщини" Роман Діскант, який нещодавно засвітився злісним порушенням заборони торгувати алкоголем та тютюновими виробами у своїх магазинах, яка діє в Черкасах після 22.00, в його традиційно дещо плутаному виступі щось запитав з приводу "легіонерів", черкаської команди, "на голову вищого професіоналізму" і так далі. У свою чергу, мер почав  розповідати про проблеми в ЖКГ міста, брак професіоналів та інші проблеми.

 

Саме в цей момент журналіст НародUA, не перешкоджаючи жодним чином роботі сесії та промові мера, швидко пройшов вільним проходом між рядами депутатів і на мить зупинився, щоб сфотографувати Людмилу Зарічну.

 

Проте, як виявилося, робота журналіста перервала такий важливий візуальний контакт між мером і бізнесменом-депутатом, без якого сесія не могла продовжуватись.

 

Врешті, це не перший випадок, коли мер просить журналістів та операторів не заважати йому "бачити депутатів". Однак до цього це траплялося під час підняття рук депутатів для виступів чи голосування.

 

З іншого боку, нинішня міська влада Черкас на чолі з мером Сергієм Одаричем за майже шість років діяльності так і не змогла облаштувати просторий і зручний для роботи Черкаської міської ради сесійний зал. Пристосована для цього в приміщенні Черкаської міськради та виконкому кімната 206 - надто мала і не дозволяє нормально працювати навіть депутатам міської ради. Не говорячи вже про журналістів, як теж виконують свій професійний обов'язок і висвітлюють сесії Черкаської міської ради.

Тому неодноразово доводиться депутатам переголосовувати за ті чи інші рішення, а також допускаються елементарні помилки при підрахунку голосів за відсутністю автоматизованої системи підрахунку голосів. Не кажучи вже про те, що фактично немає де сісти депутатам, чиновникам міськвиконкому, запрошеним та журналістам.

 

Тимчасове рішення у вигляді використання приміщень Черкаської обласної ради для сесій міської ради періодично відпадає через зайнятість приміщення і теж, як виявилося, не вирішує питання. Проте ніхто сьогодні так і не збирається створювати відповідних умов для роботи Черкаської міської ради та журналістів. Тим часом мер Сергій Одарич у численних і фактично безпрецедентних для українських мерів відрядженнях у європейські, азійські та інші країни постійно переймає чи переймається досвідом більш розвинутих міст і обіцяє Черкаси нарешті зробити європейським містом.

 

Тому пропонуємо міській владі Черкас нарешті цивілізовано облаштувати залу для сесій Черкаської міської ради з відповідною ложею для преси та операторів, настінними екранами, де б транслювалася сесія, і депутати могли постійно бачити один одного та президію очі-в-очі.

 

 

Для довідки варто зазначити, що депутат Роман Діскант, як відомо, є власником багатьох магазинів, ресторанів та забігайлівок міста, зокрема "Йоші", "Престо", низки магазинів в "Хрещатик-сіті" та інших. Водночас він - саме той депутат-бізнесмен, який під враженням бійок в школі за участю свого сина пропонував ці бійки знімати на камеру і демонструвати в кінотеатрах, щоб відучити "благополучних дітей" від цієї, як він висловився, "модної" для них жорстокості.

Разом з тим Роман Діскант пропонував заборонити підліткам гуляти на вулицях Черкас після 23.00 години і висловлювався за обмеження продажу алкоголю. Проте, за повідомленням міської муніципальної інспекції, саме магазини Романа Дісканта є найзліснішими продавцями алкоголю й тютюнових виробів в заборонений для цього час у Черкасах.

 

Поділіться з друзями: