Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


09 Квіт 2014

12 гривень за долар. Хто більше?

Читайте більше в рубриці Олександр Солонець - колонка
 

Дитячий світлий розум, не обтяжений всіляким лукавством, не може зрозуміти багато речей у нашому світі. Тому коли дитина, дивлячись на щоденне падіння гривні й курси валют, мене запитала, чому той же долар купити дорожче, ніж продати і чому "росте" кожен день євро чи долар, не знав, як пояснити це поняттями добра′. Сказати, що це така гра у банківську монополію чи іншу іграшку, щоб не було скучно? Чи такий закон світу-економіки, який змінити не можна? Чи бідкатися на поганих людей, які керували країною і проти яких боровся Майдан, чи на тих, які сьогодні знову нею керують? Чи пояснити, що так люди заробляють великі гроші, а при цьому інші втрачають такі ж великі гроші? Чи послатися на банківську змову і змову дядь-тьоть, яким потрібно жити за рахунок інших? Чи сказати, що у всьому винен випадок і невдача?..

"Це виходить, купиш долар, і вже продаєш його дешевше, бо він беушний?", - питає син. Так само не можеш йому чітко пояснити, чи буде через два тижня один долар коштувати 20 гривень і як ти та десятки тисяч інших будуть сплачувати валютні іпотечні та інші кредити. 

Чи можна пояснити подібні речі перемогою Майдану, за яку так боролись? Винні "папєрєднікі" і Росія? Чи МВФ з їх кредитами, на яких заробить переважно великий бізнес, який стоїть за новою-старою владою? А податки, підвищені тарифи і всілякі комісії платити, як завжди, бідним і середнякам. Як і відсотки й тіло нинішніх валютних кредитів, які бере Україна, доведеться платити нам же, звичайним громадянам, враховуючи, що з такими темпами долар за кілька місяців може коштувати і 30 гривень.

Чомусь пригадалося, що саме за нинішніх владних "економістів" у 2007-2008 роках національна валюта після спекуляцій-стрибків впала з п'яти гривень за долар до восьми. Яка наступна позначка? Гривня кожен день падає на 10-50 копійок. Ціни - ростуть, як і всілякі відрахування державі.

 

"Війна" поки це все відтіснила на задній план, але що буде завтра?

 

Так, можна посилатися на мільярди, викрадені Януковичами-Фірташем-Бойко-Курченко й іншими, і при цьому не виявляти всі злочинні схеми й не повертати гроші. Але як пояснити свої ж дії? 

 

Візьмемо невеличкий приклад. Навіщо, скажімо, тим же законом «Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 1 квітня вводити комісію на рівні 0,5% на ВСІ операції з обміну валют? Тобто не обмежуються спекуляції великих гравців на сотні тисяч і мільйони доларів, не оподатковуються саме великі валютні операції, які можуть впливати певним чином на стабільність гривні, а "навантажуються" насамперед ті, хто зв'язаний валютними кредитами.

Тому що долар сьогодні нормальним людям ніде не купити. Попробуйте погуляти банками Києва, Черкас та інших міст і переконаєтесь. А ті ж "іпотечники" вимушені його купувати для погашення кредиту.


Подібних покращень життя громадян і "злочинна влада" не робила. Не кажучи вже про те, що "народна влада" могла б розробити механізм нормального переведення валютних кредитів громадян в гривневі чи передбачити оплату за курсом валют на момент укладення договору.

 

Хай усе буде добре. І запанує мир добро й мир на світі.

 

 

Фото www.profi-forex.org

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему