Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


31 Серп 2014

1 вересня нагадує про цінність розвитку

Читайте більше в рубриці Олександр Солонець - колонка
 

1 вересня. Уже скільки років минуло після шкільних часів і навіть університетських, але завжди згадуєш про День знань. І навіть не тому, що син та інші діти йдуть до школи чи починають новий семестр у внз :) Колись нас учили, що головне для тебе, дитини-підлітка-молоді, - освіта, набір певних знань, диплом. Згодом ми дізналися, що головне - "забути про все, що тебе вчили" й отримувати "справжні знання" в житті, в практиці, на роботі, в досвіді. Сьогодні можна сказати, що "справжні знання" - це щоденний розвиток і самоосвіта. Інакше ти відразу опиняєшся в доісторичній епосі, притрушений пилом від шаленого бігу часу, знань і цивілізації. Втім, як не крути, система освіти у нас залишається "ще тою" - з символічним набором знань у всіх сферах без вміння практично їх застосовувати в житті, гнучко мислити й самостійно ухвалювати тактичні й стратегічні рішення для розвитку й виходу з кризових ситуацій.

Може, якийсь курс виживання в нових умовах життя запровадити в школах і внз? Зважаючи на воєнну агресію Москви й загрозу розширення окупації українських територій - дуже доречно. Скажімо, як вижити в умовах окупації і партизанської війни.

Чи - для великих оптимістів і гуманістів - курс нашого улюбленого щастя :), основ успішної комунікації, соціалізації, творчого мислення, успіху і так далі?

 

Так чи інакше, 1 вересня до школи в Україні підуть, за даними Міносвіти, 438 тисяч першокласників. Це, незважаючи на "вибуття" навчальних закладів Криму і частини Донбасу, а також руйнування в тій чи іншій мірі близько 300 таких закладів російськими агресорами, більше ніж у минулому чи 2012-му роках. Очевидно, народжуваність українців зростає гарними темпами. Діти - наше щастя :)

Залишається побажати нашим дітлахам гарної науки і розвитку, а також мирного неба. Про це сьогодні молилися в церквах по всій Україні, благословляючи дітей на новий навчальний рік.

Для мене новий навчальний рік - теж особливий. По-перше, син - в іншій школі і навіть місті. Це вносить у життя нові корективи й можливості.

По-друге, перед собою потрібно ставити нові цілі й завдання. Хоч маленькими кроками, але рухатися вперед необхідно завжди. По дорозі із щастям і гармонією :) Головне - поставити правильні, досяжні цілі.

Життя - це вічна школа. І нехай іноді провалюєш певні "уроки" й "контрольні", але важливо попри все йти далі. Один крок назад, два кроки вперед :)

 

Іноді бере ностальгія за шкільними роками. Незважаючи на всі проблеми й особливості "перебудовчого" періоду. Саме школа вчила життю. Та й патріотизму навчила не в абстрактному розумінні, а коли вчителька телефонувала додому батькам і говорила, що маю вдома і на перервах говорити російською. Можливо, саме тоді прийняв перше свідоме і самостійне важливе рішення, продовжуючи розмовляти рідною. 

Та сама школа вчила покладатися на себе, ставити власні завдання і досягати їх великим бажанням і наполегливістю, незважаючи на минуле, відсутність зовнішніх "мотиваторів" і все інше. Сьогодні б ще тої дитячої віри і великих мрій про добрий світ чудес :)

Вчила навіть долати хвороби і страхи, ставити рекорди, програвати малі битви, дружити, залишатися незворушним і дисциплінованим, шаленіти й хуліганити, любити й ненавидіти... 

Чи здійснилися мрії? Колись мріяв бути моряком, хоч не вмів плавати :) Потім мріяв стати священиком... (Сьогодні мрію завжди бути хорошою людиною і розвиватися маленькими кроками. :))

Але це все вже ретро.


Цей рік для України - особливий. Діти і сама система освіти міняються на очах. Діти стають якимись ближчими, згуртованішими, патріотичнішими. Не випадково перший урок у школах "Україна - єдина". Не даремно в багатьох містах 1 вересня реалізують акцію "Ліки замість квітів", коли школярі й батьки віддають кошти пораненим українським військовим...

 

 

Фото kampot.org.ua

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему