Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


15 Квіт 2014

Про «москалів» і «бандерівців»

Читайте більше в рубриці Оксана Коваль - колонка
 

Останнім часом повелося, якщо ти розмовляєш українською чи любиш свою країну, то однозначно ти «бандерівець». І неважливо, з якого ти регіону України. Чи, можливо, вітаєшся «Слава Украні», чи портрет Бандери у тебе над головою, чи навіть просто жовто-синя стрічка. Більш того, ти - загроза для суспільства, революціонер та екстреміст!

«Немає в нас бандерівців чи москалів, східних та західних. Всі ми – народ України»

В.Чорновіл

 

Давайте розберемось. Хто ж насправді ці «бандерівці».

Так, ще здавен повелося, що у кожного народу є свій етнофолізм, тобто прізвисько або - молодіжним сленгом - «поганяйло». Скажімо, німці прозивають французів «жабоїдами», а французи німців — «бошами». Чехів німці прозивають «чехеями», а поляки німців — «швабами». Італійців прозивають «макаронниками», румунів — «циганами», американців — «янкі» і т. д. І ніде у європейських країнах, ви, в принципі, не знайдете вживання глузливих етнофолічних назв народів, як у Росії. Таке явище триває в Росії і донині. Мордву, марійців, удмуртів, наприклад, називають «чухонцями», мешканців Середньої Азії — «чурками» або «чучмеками». Кавказьких горців обзивають «звірами». Українців же здавна наші сусіди, називають «хохлами».  І саме в той же час «не рахувалося гріхом користуватися заяложеним анекдотом, поголосом і байкою там, де мова йшла про «кахлів» і «хахландію». Вираз «Хахландія» замість назви «Україна» серед російських "інтелігентів" у дореволюційну епоху був широко розповсюджений.

У різний час і у різні епохи наш народ як тільки не називали: московські “хахли”, «малороси», а іноді, навіть і «безмозкими хохлами».  За період гетьманування Івана Мазепи українців називали «мазепинцями». На зміну «мазепинцям» з 1919 року з'являється новий термін «петлюрівці». Петлюрівщину знаходили скрізь, де лише спалахував вогник національної свідомості, а потім жорстоко винищували.

А от після «петлюрівців» ми дістали нове і до тепер прискіпливе і наганяюче страх клеймо. У період Другої світової війни у Москві породився новий термін — «бандеровец». У той період кожний, хто був направлений на роботу в Росію з України, були «хахламі» і «бєндєрамі». Все це, правда, ніби й жартома.  Але після отримання права українським народом на власну державу Москва, як то кажуть, з лютою ненавистю стала називати іменем Бандери всю західну територію нашої країни і взагалі всіх патріотів, які мали за мету бачити вільну, самостійну та соборну Україну. Для українофобів навіть мова українська зробилася «бандерівською».

Та все ж, скільки б кличок нам не чіпляли росіяни, нам є що свого додати. Як писав Тарас Шевченко:

«Кохайтеся чорнобриві,

Та не з москалями,

Бо москалі — чужі люди,

Роблять лихо з вами.

Москаль любить жартуючи,

Жартуючи кине;

Піде в свою Московщину,

А дівчина гине…»

 

 produkcj

 

Хто такий цей «москаль»? Жартома його описують так: «Москаль - українець, що присягнув Московії. Розселений по всій поверхні Земної кулі, але найбільше зосереджена популяція на материку Євразія (причому здебільшого в Азії). Москаль харчується горілкою, ніколи не куштував сала (бо це, на його думку, виключно українська «клята» їжа), постійно грає на «балалайкє». Може стати ілюзія, що москалі мають свою країну, але то неправда - шануючи золотоординську традицію, москаль завжди залишається рабом певної верхівки, що має абсолютну владу над кровожерливими угро-фінськими тваринками.»

Насправді «москалем» вважається зверхня, переважно російськомовна людина, яка категорично не сприймає існування української держави, вважає українців людьми нижчого ґатунку, не сприймає належним все українське чи українського походження. А найголовніше, що справжній, сучасний  «москаль» тільки й мріє про ліквідацію України та повернення її громадян та територій під контроль Росії.

 

Взагалі, звідки взявся такий термін? Москалів створила Московська-Російська-Радянська імперія. Вони взялися не нізвідки, як зауважують історики, - їх створювала правляча імперська влада. Початок - ще при царюванні Івана Грозного. А деякі дослідники схиляються і до версії, що походження «москалів» - з орди. Хоча найбільшої слави термін «москаль» отримав після Переяславської ради. Першими, хто отримав клеймо «москаль», були зрадники, які віддавали свободу свого народу та зрікались Батьківщини за певні імперські привілеї.

 

Але не варто плутати чи вважати, що термін «москаль» і «росіянин» - це одне і теж. Це як стверджувати, що кіт та собака – тотожні. Насправді ж «москаль» - найлютіший ворог Росії. Його називають культурним паразитом, йому притаманно сварити сусідів. Також на меті у москаля - непотрібні цілі та цінності. Існує чудовий вислів: «Москалі – це не нація, це – збірний образ слуг і «великих кормчих» імперії.»

Тож нас називають «бандерівцями» ті, кого називають паразитами і зрадниками. Ті, хто продавав свою волю і волю свого народу. Українців не люблять, тому що вони люблять свою Батьківщину.

Тому запам’ятайте, шановні бандерівці, москаль – це не назавжди. Це лікується. Лише треба мати бажання. Слава Україні!

 

 

 

Фото skrynya-suveniriv.lviv.uaantydoza.com.ua

 

Поділіться з друзями: