Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


12 Лист 2014

«Громадське: Черкаси» почуває себе на щабель вище від інших

Читайте більше в рубриці Надія Нестеренко - колонка
 

Телебачення - це постійне джерело розваг та інформації, двері, через які до наших будинків може увійти увесь світ. Хтось надає перевагу тому, аби проводити свій вільний час за спогляданням розважальних телепередач, а комусь ближчі до душі політичні й освітні програми... Черкаське Громадське телебачення розпочалося з кількох закликів Олекси Хуторного у Фейсбуці. Ідея набула великої популярності в мережі серед черкащан і 15 травня в Черкасах презентували місцеве Громадське ТБ.

В незалежній Україні телебачення не виникло на пустому місці. Українці знають його більш ніж п'ятдесятирічну історію, багаті традиції та висококласні кадри. Саме це допомогло українському телебаченню поступово досягти доволі високого рівня і не втратити своєї цільової аудиторії.

Проте останні події в Україні справили свій вплив не лише на регіональне, а й на центральне телебачення. Журналісти зазнавали утисків з боку влади, яка диктувала, що можна говорити, а що має лишитися за кадром. Думки журналістів у такий нелегкий момент розбіглися: хтось виконував накази, а комусь вистачило сміливості для того, аби покинути роботу. Таким чином зародився проект українських журналістів зі створення громадського мультимедійного телебачення. Черкаське Громадське телебачення розпочалося з кількох закликів Олекси Хуторного у Фейсбуці. Ідея набула великої популярності в мережі серед черкащан і 15 травня в Черкасах презентували місцеве Громадське ТБ.

«Громадське: Черкаси» – це проект, незалежний від влади, олігархів і політичних сил. Воно є некомерційним.

«Громадське: Черкаси» існує за рахунок підтримки своїх глядачів, а також неурядових благодійних фондів.

Нині молода команда проекту «Громадське: Черкаси» налічує 10 осіб.

 

9kkuyjrtheghegegegowrwetegffxcsdvdg

 

Олекса Хуторний – автор ідеї створення Громадського телебачення в Черкасах, Голова Громадської організації «Громадське: Черкаси», журналіст. Олекса працював диктором та журналістом на ТРК "ВІККА".

Євген Артеменко – режисер та співзасновник черкаського Громадського. Працював ведучим програм на ТРК "ВІККА" та ведучим на радіостанції "101 Dalmatin", фотожурналіст міської газети "Рідне місто Черкаси".

Євгенія Чернова – журналіст, працювала в газеті "Рідне місто Черкаси", а також журналістом і ведучою історично-туристичної програми "Пілігрим" на ТРК «Рось».

Віктор Надточій - оператор на "Громадському: Черкаси", працював оператором на ТРК "ВІККА".

Дар'я Бунякіна - власний кореспондент "Радіо Свобода" у Черкаській області, працювала журналістом у місцевій газеті "Рідне місто Черкаси". На "Громадському: Черкаси" - журналіст та редактор.

Олексій Тепленко - режисер монтажу та звукорежисер, раніше працював оператором ефіру на ТРК "ВІККА".

Світлана Остряніна - фінансист та адміністратор на "Громадському: Черкаси".

Андрій Чернега - співзасновник творчої групи "Про твоє", працює у громадянській мережі "ОПОРА", журналіст і оператор.

Костянтин Капітоненко - оператор творчого об'єднання "Denjozavr", нині - оператор "Громадського: Черкаси".

Захар Колісніченко - працював кореспондентом та ведучим прямого ефіру на телеканалі "Антена-плюс", кореспондентом журналу "Країна" і "Газета по-українськи", нині - журналіст "Громадського: Черкаси".

Я провела невеличке опитування, у результаті якого з'ясувалось, що "Громадське" - популярне серед жителів міста.

От, до прикладу, Максим Хомченков говорить наступне: «Я дуже люблю Громадське, особливо - черкаське. Це єдина студія в Черкасах, яку варто дивитись, бо це цікаво, завжди в центрі уваги в будь-якої події, ніколи не хвалять олігархів, як «ВІККА», яка завжди вихваляє Одарича, який платить їм зарплату, завжди висвітлюють всі події об'єктивно і саме так, як повинні робити справжні журналісти. Крім того, на Громадському дуже багато цікавих проектів, короткометражок, які завжди варті уваги і завжди актуальні... На мою думку, проект Громадське телебачення - це майбутнє. Ера найманих телеканалів вже минула, людям потрібна свіжа, не куплена олігархами думка. Після створення в Черкасах Громадського відпала необхідність таких телеканалів, як «ВІККА» чи «Рось», які колись були єдиними, хто висвітлював події в місті, не правдиво, кострубато, але хоч якось.»

 

Також мені вдалося поспілкуватися з журналісткою «Громадського: Черкаси» Євгенією Черновою, яка розповіла про команду, яка працює над створенням цікавих репортажів.

«На відміну від інших ЗМІ, ми робимо те, що цікаво нам. Кожен із нас підходить до роботи творчо, а не так, аби було. У кожного є свій стиль, і, що цікаво, всі ми різні, а тут один одного доповнюємо. Найголовніше – ми ні від кого не залежимо, тому можемо знімати й показувати будь-що. Ми не беремо грошей від політиків, не робимо замовні матеріали, і тому почуваємо себе на щабель вище від інших журналістів. Команда в нас невелика, але дружня», - ділиться Євгенія.

 

Отож, побажаємо молодому телебаченню цілеспрямованості, творчої наснаги та сил, аби не піддаватися спокусам українського телебізнесу.

 

 

Фото надані автором

Поділіться з друзями: