Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


04 Бер 2015

Музика

Читайте більше в рубриці Юлія Трохименко - колонка
 

Від першого дня і до останнього, від колискової пісні до траурного маршу, музика супроводжує людей. Вона звучить на вулиці і вдома, по радіо і телевізорі, в театрі і в кіно, в школі і в клубі. В роботі вона допомагає знайти ритм, в поході – перемогти втому, в горі і в радості – вилікувати почуття.

Щоб зрозуміти і полюбити музику, потрібно, насамперед, навчитись її слухати...

 

А чи знаєте ви, що музика всього-навсього «копіює» людську мову і голос? Музична «мова» виникає в результаті важкої і тонкої переробки природних людських звуків. В людському співі чи грі на музичному інструменті звуки знаходяться в такому співіснуванні і гармонії, які, за рідкісним винятком, неможливо зустріти в природі. Вони настільки зрослися з внутрішнім світом людини, з її почуттями, що стали «мовою душі».

 

Людина, слухаючи музику, не може не відчувати свого зв'язку з цілим світом...

Музика, як ніяке інше мистецтво, може допомогти людям знайти спільну мову і з'єднати їх.

 

Музика діє на психіку людей, передаючи, передусім, естетичну інформацію.

 

Одного разу мені довелося відвідати оперний театр. Виступав Зразковий хор хлопчиків з Вільнюса «Ажіолюкас», який виконав кантату Бельсіса і поетеси Пальчінскайте «Не смійте чіпати блакитний глобус». Цей витвір - про війну і про мирне життя. Про дітей, які згоріли в печах, вмерли від голоду, перетворились в попіл, в траву, і про дітей, які живуть на землі, збирають квіти, радіють світлому небу і сонцю.

В хорі звучала тривога батька, який чекає свого загиблого сина, голос матері, яка оплакує дочку, голоси живих дітей, які нагадували про загиблих. М'яка мелодія змінювалась на різку і жорстоку. В музику вривалися скрегіт і шуршання, які поєднувалися із дзвоном, ударами барабану, глухими звуками смичкових інструментів, роялем. Усе разом створювало незвичну силу звучання.

Музика досягла колосальної виразності, охопила зал. Після високих, пронизливих і тривожних звуків чувся чистий, ясний голос дитини. І коли замовк голос хлопчика, деякий час в залі панувала тиша. А потім люди зіскочили з місць. Зал аплодував, багато хто плакав... Музика об'єднала і зблизила людей.

 

Музика відкриває цілий світ високих почуттів і думок. Вона робить нас духовно багатшими, чистішими. Дякуючи музиці, ми знаходимо в собі нові, незвідані раніше, сили. Життя відкривається в нових тонах і барвах.

 

 

Фото psy-info-blog.blogspot.com

 
Більше на цю тему