Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


15 Груд 2011

«Українські» вітаміни

Читайте більше в рубриці Ірина Виртосу - колонка
 

Тиждень тому у своєї бабусі я натрапила на відривний настінний календар на 2012 рік з промовистою назвою «Природа исцеляет». Усе б нічого, якби на обкладинці не були зображені гранат, лайм, лимон, хурма… Жодного тобі яблучка, грушки чи сливи – виключно екзотичні фрукти.

 

Звернулася до тлумачного словника української мови в пошуках значення слова «екзотичний».  Пояснення підтвердило моє правильно розуміння слова:

 

«Незвичайний, дивовижний, надто мальовничий для даної місцевості, даного середовища, не властивий їм», а також такий, «який належить до чужої, незвичної культури».

 

Однак я з абсолютною упевненістю можу сказати, що хоч у дитинстві мандарини й були для мене екзотикою, але сьогодні мене вже не дивують ані манго, ані авокадо.

 

Погодьтеся, такі непритаманні українському клімату фрукти, як ківі, апельсин чи банан у раціоні українців уже давно стали нашими, рідними. Через масовість та доступність вони втратили свою ексклюзивність.

 

До бабусі я їжджу за кислою капустою та квашеними яблуками, а в супермаркеті охоче купую імпортні фрукти. Зізнаюся, мені подобаються їхній трохи «збочений» смак. При чому я залюбки порівнюю, наскільки смаки одних і тих же цитрусів-бананів-мангів відрізняються в різних країнах.

 

Так, у Франції авокадо для мене стало смаковим відкриттям року 2008. То був вишуканий нудотно-солодкий смак м’якоті коричневого відтінку. На хліб я легко мастила авокадо, наче вершкове масло. А в Україні? Це брутально-зелена «груша» зі смаком дешевого мила. І навпаки рідні банани набагато солодші, аніж ті ж самі фрукти в Єгипті – зі смаком трави. Хоча… банани і є трава.

 

Врешті, на колір і смак товариш не всяк. Хтось охоче споживає виключно квашену капусту й огірки, а комусь на стіл родзинки подавай.

 

До слова, у тому календарі, де «природа исцеляет», запропоновані зокрема рецепти з часнику та гарбузи. А вони ж у сиву давнину для українців були ще тією екзотикою.

 

…Позавчора випадково натрапила на розкладку газет і журналів. Серед різнобарв’я одноденної літератури відшукала відривні настінні календарі 2012. На обкладинці одного з них були зображені морква, капуста, яблука. Я чомусь із полегшенням зітхнула.

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему