Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


23 Черв 2013

Все для людей!

Читайте більше в рубриці Ірина Береза-Надточій - колонка
 

Кілька днів тому у моєму будинку було "планове" відключення газу (у мене, власниці газової колонки, і теплої води). Це вже увосьме відтоді, як я живу у "хрущівці"! За 3-4 дні до події на двері нашого підвалу було наклеєне повідомлення про відключення. З-поміж різних оголошень воно мало чим відрізнялось і 50% мешканців не читали його. І от приходять такі собі дядечки з "корочками" працівників "Черкасигазу" і опломбовують газову трубу на під'їзд  На питання, чи це на довго, відповідь: "Поки все не перевіримо!". Ну що ж, всі ми люди, перевіряйте... Але не всі влітку, в дачний, відпускний сезон можуть бути вдома цілісінький день!!! Звичайно, багатьох немає.

Прийшовши до мене в квартиру (ніхто не роззувався, хоча шльопки зняти "пльове діло") мужчини поглядом оцінили стан газових приладів, вказали, що потрібна заміна гофрованої труби на димохід та витяжку на металеву. Усе інше - норма. Я почала чекати повернення газу. Тепла вода мене мало хвилювала. Літо ж бо, можна нагріти на плиті. Щоправда, плита на газу! А їсти як приготувати? Двоє дітей. Сама переб'юся. Вечір прийшов, газовики вже збираються додому, а газ вмикати не поспішають. Я вже всі запаси з холодильника згодувала сім"ї. Йду запитувати майстра, коли ж буде той газ. Відповідь мене трохи здивувала:

-Сьогодні не буде, не чекайте, не всіх застали вдома.

- А що мені робити?

- Телефонуй "104".

- Алло, 104! Тут у нас на Калініна газ відімкнули, сказали Вам зателефонувати, коли всі мешканці по стояку будуть вдома, ви можете ввімкнути газ.

- Хто Вам таке сказав? Ми не вмикаємо, плюс у Вас на районі газівники є!

- Так, вони є, але в них робочий час до 20-00, а зараз 20-05, сказали, що вже не працюють.

- Женщіна, шо ви говорите, вони мені повинні дать распорєженіє, тоді подивимось. Вони ж у Вас на місці.

Підхожу знову до газовиків, які палять під під'їздом.

- Хлопці, 104 не приїде, будь ласка, підключіть газ, діти малі у кожній третій квартирі!

- Сьогодні нічого не підключимо, робочий день закінчився!

- Але ж ви ще тут!

- Вже їдемо!

- А коли ж буде газ?

- Завтра приїдем знову! Міняйте гофровані труби, ми ж вам телефон залишили у кого!

- Так я й сама можу.

- Ти? Сама? Впєрьод! Ми в тебе її не приймемо, ти щось не так зробиш. Поїхали...

- Алло! Олександр? Мені Ваш номер дали газівники, ви замінюєте гофри? Будете через 20-30 хв? Чекатиму.

Приблизно о 21-00 Олександр прибув у наш будинок і обійшов майже всі квартири з гофрами. Коли був у мене, то, зробивши заміри, оголосив ціну в 230 грн. Завтра зробить заміну гофри на оцинковку.

- Олександр, а що, тільки Ви робите таку роботу?

- Вже пів-Черкас поміняв, тільки я.

- А яка товщина металу буде?

- 0,03 см.

- Не затонкий?

- Нормально!

- А є якийсь документ про технічні характеристики димохідної труби?

- Немає!

- Так 2 роки тому було можна гофру, тепер - ні, а якщо на той рік 0,03 скажуть затонкий?

- Ви відмовляєтесь? (хитро примружує очі)

- Я уточнюю! Я розумію, що Ви відстьогуєте газовикам, які роздають Ваш номер телефону людям, які з переляку без газу готові платити, але ж я хочу мати гарантію, що все буде правильно. Ви даєте акт для "Черкасигазу" відповідності встановленої труби для димоходу?

- Ні, він платний - 100 грн (це справді офіційно через банк для ТОВ "Електра-Плюс", яке займається технічним оглядом димовивідних каналів).

- То я сама спробую замінити. Дякую, бувайте!

Наступного дня о восьмій ранку знову телефоную:

- Алло, "Черкасигаз"? А коли Ваші хлопці прийдуть вмикати газ? Снідати немає чого. До родичів піти? Хлопці пізніше будуть? Дякую. Утоніть, будь ласка, чи є нормативні документи про технічні характеристики вентиляційних труб? Пєчнікам? Добре, перетелефоную.

- Алло, 1505? А з'єднайте, будь ласка, з пєчніками? Добрий день! Яка повинна бути труба на вентиляції? Метал, зрозуміло. 0,03 см підійде? Тонка? Але нормативних актів немає, тому ставлять. Краще товщу, хоч 0,05 чи 0,08? Добре. Зрозуміла, дякую. Так-так приходьте, перевіряйте, адреса...

 

13-00. 32-72-65 (якийсь начальник ВАТ по газопостачанню та газифікації "ЧЕРКАСИГАЗ")

- Алло, "Черкасигаз"? А коли вже хлопці будуть, газ треба? Що-о-о? Обідаєте... Пізніше, через годину чекати? ПІДІРВИ СВОЮ СРАКУ ЗІ СТІЛЬЦЯ! ОБІДАЄ ВІН! Ваші хлопці сидять на лавках біля під'їзду і курять, чайок з термоса попивають, КОЗЛИ, а Я ВЖЕ СУТКИ ПОЇСТИ НОРМАЛЬНО НЕ МОЖУ.

Через годину ввімкнули газ, і не треба було їм заходити у всі квартири, бо людей таки деяких не було (робота, дача, відпустка). Тиск перевірили з однієї квартири на стояку (моєї), норма. Навіть вибачились за незручності.

Люблю вас, "Черкасигаз"!

 

Р.S. Деяким на місці "узаконювали" підключення газових плит і котлів, видаючи при цьому квитанцію про оплату послуг. І вмикали газ на стояку)) Як виявилось, таке "узаконення" незаконне, і самі газовики наступного ж дня заперечували отримання коштів від мешканців. Хочеться сказати на вас матюком, та не буду, вас і так люди згадують незлим, тихим словом.

 

 

 

 

 

 

 

Фото http://www.loschermo.it

Поділіться з друзями: