Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


08 Черв 2012

Кінний спорт – це сила

Читайте більше в рубриці Діана Браславська - колонка
 

У сучасному світі коні та все, що пов'язано з ними, вже сприймається як певна екзотика. Це звучить парадоксально, якщо пригадати, що лише кілька століть тому, та й донедавна, ці тварини були незамінними помічниками людей. А потужність сучасних автомобілів ще й досі вимірюється  в «кінських силах». Людство так довго існувало пліч-о-пліч з кіньми і так багато чим їм зобов'язане, що навіть сьогодні, коли машини повністю витіснили коней з нашого звичного життя, ми продовжуємо їх обожнювати. Доказом є непереборне бажання, з яким жителі великих міст все більше та більше захоплюються кінним спортом. Черкаси – не виняток.

Нещодавно відбувся відкритий Чемпіонат Черкаської області з подолання перешкод та триборства в Геронимівці на території кінноспортивного клубу «Сван». У повітрі панувало відчутне напруження. Молоді спортсмени один за одним виводили коней, перевіряючи готовність своїх улюбленців.

 

 MG_0234

 

Загалом було чотири маршрути. Першим відбувся конкур - змагання з подолання перешкод верхи на коні. На полі були розташовані різноманітні бар'єри, висота яких сягала до 100 см. Переможцем визнавався той, хто подолав усі перешкоди впродовж визначеного часу (62 секунди) та не набрав штрафних очок через пошкодження бар'єрів. Загалом за першість боролось 13 осіб, проте беззаперечну перемогу здобув вихованець «Свану» та кандидат в майстри спорту Михайло Карп на коні Брасхаті.

 

«Я хвилювався і відчував, що Брасхат також хвилюється. Коли виїхав в манеж, не бачив нічого навколо, лише перешкоди, які потрібно будь-що подолати. Пам'ятаю, ще вчора ввечері ми сиділи з дівчатами-напарницями, які також виступали, і я їм сказав, що виграю, виборю перше місце. Адже інакше не можу», - ділиться враженнями після здобуття перемоги Михайло Карп, тримаючи у руках кубок та почесну грамоту.

 

Конкур (фр. concours hippique — кінні змагання) — змагання з подолання перешкод верхи на коні, що проходять на конкурному полі. Конкур стали проводити з середини XIX сторіччя в Бельгії, потім в Франції та Італії. Залежно від кількості перешкод та їх висоти конкур ділиться на легкий, середній, важкий та вищий. Також конкур ділиться на конкур «на вибір», «до першої помилки», «мисливський паркур», швидкісний. Перші змагання з подолання перешкод (конкури) було організовано в манежі на вулиці Іслінґтон в Лондоні в 1869 році. Змагання з подолання перешкод було вперше включено в програму Олімпійських ігор у 1912 році.

 

Проте на конкурі траплялись і прикрі випадки. Інколи кінь відмовлявся стрибати через бар'єр. За два таких непідкорення вершник з конем знімались з участі в змаганнях.

 

На другому та третьому маршруті з конкурного змагання виступали діти та аматори, висота бар'єрів сягала до 80 та 115 см. Глядачі схвильовано затамовували подих, коли діти на конях, які важать понад 600 кг, з легкістю долали перешкоди.

 

or7yrDBAV8A

Учасниця конкурних змагань Наталя Скорик на коні Коханому

 

«Це неперевершене відчуття, коли ти з неймовірною швидкістю рухаєшся верхи на коні - не передати словами. Я вважаю, найкращі моменти та відчуття в спорті можна отримати лише на конкурному полі», - розповіла учасниця змагань Наталя Скорик.

 

Четвертим та найважчим етапом змагань було триборство, в якому брали участь лише четверо вершників-спортсменів – Михайло Карп, Анна Хмелюк, Катерина Шкут та Ілона Куратова. Їхнім завданням було подолати дистанцію 600 м та перестрибнути 11 бар'єрів за 1 хв. 30 сек. І знову ж таки перше місце відвоював Михайло Карп на Брасхаті.

 

«Я був впевненим, що знову виграю, адже живу з метою. А коли розпочинаєш жити з певною метою,  все одразу ж стає на свої місця. Жити з метою означає робити те, що любиш, те, що добре вмієш, і те, що вважаєш для себе важливим. І я знайшов свою мету. У мене є необхідна підтримка з боку батьків, друзів. Я безмежно вдячний своєму тренеру Андрію Олександровичу, який завжди допомагає та вірить у мене», - розповів Михайло Карп.

 

Після завершення змагань переможцям, які посіли перші місця, були вручені кубки, почесні грамоти та медалі.

 

 MG_0036

Кандидати в майстри спорту (зліва направо) Михайло Карп, Анна Хмелюк і Катерина Шкут

 

«Я пишаюсь своїми вихованцями, адже кінний спорт це сила, яка або ламає людину, або підносить до небес. Кінний спорт не під силу слабким, сюди приходять сильні духом та міцні тілом. Ми виховуємо лідерів. Наша команда щорічно бере участь у різноманітних змаганнях. Гордістю є четверо наших вихованців, кандидатів у майстри спорту. Інші вихованці також впевнено підіймаються до їхнього рівня. Займатись кінним спортом може будь-хто, головне - щоб була терплячість, сміливість, відвага та звичайно ж безмежна любов до коней», - переконаний директор та тренер кінноспортивного клубу «Сван» Андрій Пономарьов.

 

До речі, нещодавно черкащани повернулися із Польщі, де представляли Україну як активну учасницю кінних змагань. Наступного тижня спортсмени поїдуть на змагання у Росію.

 

Фото Діани Браславської, НародUA

Поділіться з друзями: