Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


20 Бер 2014

Людські баобаби

Читайте більше в рубриці Алла Плахтій - колонка
 

«Так-так, я люблю тебе. Моя провина, що ти цього не знав» - так сказала Троянда Маленькому принцові. А як говорить людина іншій людині? Найчастіше це: «Я люблю тебе, через те, що ти перший полюбив мене», або ж: «Ти мене не любиш, то як же я можу любити?!» або ще краще: «Я люблю тебе, але ми ніколи не будемо разом, ми дуже різні, тому я розлюблю тебе…»

А куди ж поділась та «безумовна» любов про яку говорив Христос?

Дуже часто люди керуються в житті нехитрим правилом, яке звучить приблизно так: я тобі, якщо ти мені. Завжди якась умова, завжди. Ніби в період до цивілізації, коли племена обмінювалися шкурами. Умовності, бо без них ніяк…

«Якщо даєш волю баобабам, біди не минути», - казав нам Маленький принц. А що таке баобаб для людини? Це умова, обов’язкова умова, від якої залежить наш вибір, бо до неї ми прилаштовуємо людей, яких любимо. А хіба умовна любов це вже не любов?

Ще є такі різновиди баобабів в людській душі: образа, що спалює усі світлі почуття; соціальний стан і найголовніше - рівень того, «що можна для себе взяти», назвемо це вигодою.

Завжди перемагає вовк, якого ти кормиш. Людина кормить свої бажання, свою ненаситність, свій егоїзм. Любові тут немає, тут є лише людське «Я», поряд з яким лише самотність. Коли віддаєш з умовою, що візьмеш більше, нічого не дадуть, лише втрату. Така арифметика життя. Бо якщо кормити лише вовка своїх бажань, він ніколи не насититься, завжди хотітиметься більше й більше. А якщо кормитимемо вовка, що прагне любити, без умовностей, він спонукатиме кормити ту любов, що робить щасливими інших, а в результаті й тебе. Віддавати – це стержень найвищого рівня щастя людини.

Що ж робити з нашими баобабами, які наросли на шляху до правди і не дають пройти? Образи, бажання, егоїзм, гординя, зверхність, умовність… Знаєте, краще взагалі цих баобабів не насаджувати, бо, окрім нас, ніхто не заходить на поле нашої душі, ми садимо те, що садимо, а з цього й відповідні плоди. Але якщо вже насадили баобабів, переоріть землю і посадіть троянди. Зрештою, це ж ваше поле.

 

 

Фото nevsepic.com.ua

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему