Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


08 Лип 2012

Інтермедії між сесіями

Читайте більше в рубриці Алла Плахтій - колонка
 

Збираючись до інституту, іноді, я забувала, куди йду. Думала, що на війну. Ні, не на «інтелектуальну» війну, а на війну за «бали». Підготувати матеріал домашнього опрацювання десь на 88%, бо готуватися на 100%, вибачайте, фізично неможливо, - це лише мінімум із того, що потрібно зробити студенту для хорошого оцінювання. Отже, все по порядку.

По-перше, необхідно подолати нелегкий шлях у черговій черкаській маршрутці часу «пік» із 7.00 до 7.40. Повірте, після такого шляху не лише знання, набуті вчора нелегкою працею,  кудись зникають, а й здоровий глузд. Та вже через півроку такі перепони на шляху перестають бути завадою до знань. Найстрашніше – людина до всього звикає.

 

По-друге, знайти аудиторію, привітатися із одногрупниками і на запитання одного з них: «Ну шо, хтось шось вчив?» - всі риторично відповідають: «Шось трохи почитали». Знову хтось: «А на перше питання з методички хто піде?». Усі дружно: «Я!». Це важко пояснити, але можливо. Протягом семестру студент максимально може набрати 50 балів до екзамену і 50 на екзамені. Коли набираєш більше, то ясно, що іспит складати буде вдвічі легше, за рейтингом ти будеш «розумненьким», і більше шансів, що сесія вийде успішною. Тож вчив-не вчив, усі тягнуть руку, щоб відповідати.

 

По-третє, врешті-решт гонитва «за балами» перетворюється в інтермедію між сесіями, що навіть викладачі це помічають. І якось на душі стає важко. Скільки розчарувань, недомовок та неприємних ситуацій між студентами через ці бали. Того не встигли запитати, того не так оцінили, а того взагалі переоцінили... Якесь поле бою, де всі озброєні конспектами і ксероксами.

 

По-четверте плюс висновок: бали – це теорія, їх неможливо помацати, покуштувати, перепродати. За стінами універу бали не стануть аргументами. Твоя практична робота, те, що ти будеш робити сам, керуючись власними знаннями – ось твої аргументи для соціуму. Поставлять більший/менший бал – більше/менше все одно не знатимеш. Знатимеш рівно стільки, скільки й знав. Жаль, що усвідомлення цього приходить, коли вже особисто стикаєшся із роботою і розумієш: пари в універі не можна перетворювати в інтермедії, адже тоді є небезпека залишитися грати в маленькій сценці, так і не змігши виконати професійну постановку в справжньому житті.

 

Фото: studikam.ru

Поділіться з друзями: