Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


05 Черв 2013

Великий Гетсбі. Ретрофантазії про жінок і гроші

Читайте більше в рубриці Кіно
 

Рідко ходимо в кінотеатр, бо звикли до домашнього "кінозалу". Аж ось - "Великий Гетсбі" від австралійського режисера База Лурманна. Таке собі голлівудське шоу. Гарно дивиться в 3D на великому екрані. Ретрофантезійна кінокартина про американські мрії, жінок і гроші. Яка ж мрія без жінок? Які ж жінки без мрій/грошей?

Вечірній чи майже нічний показ. Кошик солоного (аж занадто) попкорну з "сиром". 

Згадуємо, як вперше разом ходили в кінотеатр. Та ще й на нічний сеанс. Мабуть, це був кінотеатр "Жовтень" у Києві. "Перл-Харбор". Ще одне шоу, але в мілітарі-стилі. Ніч без сну і фантастичний світанковий ранок. Коли гулєш майже через увесь нічний Київ. Коли вперше і, можливо, востаннє блукаєш безлюдним, але таким живим і справжнім Хрещатиком...

Але перед нами - "Великий Гетсбі". Чесно кажучи, навіть не пам'ятав назви фільму, не читав про фабулу, бюджет і акторів. Тож цікаво біло сприймати все як "табула раса".

Перші враження - історичний фільм, мемуари... Інсценізація роману тепер уже відомого, але за життя невизнаного американця Френсіса Скотта Фіцджеральда. Роман, написаний 1925 року, "помітили" десь в 40-х роках минулого століття, а потім ще й ввели в шкільні хрестоматії.

"Історичного" насправді у сюжеті не так багато. Лише певні манери і явища Сполучених Штатів 20-х років 20-го століття. Втім, явища дуже колоритні. 

 

Картинка "Великого Гетсбі" з точки зору естетики, безумовно, красива. Та й бюджет - 125 мільйонів доларів - уже говорить про рівень. Справжнього голлівудського шоу.

Додайте ще ДіКапріо і менш відомих нашій публіці Кері Малліган, Тобі Магуайра, Джоела Едгертона та інших. І вийде доволі пристойна картинка.

А навколо - мегапалаци в бухті, фантастичні вечірки, феєрверки, море шампанського, шикарне ексклюзивне жовте авто на шаленій швидкості й безліч іншого яскравого-помпезного. Плюс 3d-ефект.


gatsby jelenetfoto4

35dsv

 

Таємничий Гетсбі, якого обожнюють за щедрість й феєричні вечірки, відкриті для всього Нью-Йорку. Ніхто його нібито не бачив і не знає, створюючи міфи про вбивцю і товариша диявола, який невідомо звідки здобув статки.

Аж ось він - ДіКапріо. Що тут ще скажеш?

Гетсбі сам творить довкола себе міфи. Стверджує, що отримав гроші у спадок. Майже стовідсоткове "алібі" на ті часи. Звичайна людина тоді, мабуть, не могла інакше потрапити "на вершину". Але Гетсбі, якоюсь мірою, кидає виклик старій системі. І йде до цієї красивої американської мрії - зробити себе самого з нічого.

Можливо, не зовсім чесно чи зовсім нечесно. Масштабно продавати алкоголь в добу сухого закону, залучаючи біржі, акції і так далі - не абищо.

Але людина створила себе сама. 

Зрозуміло, що не просто так. Яке ж кіно без жінок і кохання? Це головна мотивація Гетсбі. Жінці ж потрібні статки, розкіш і все з цим пов'язане. А він - "ніщо".

Тому, пройшовши всілякі героїзми Першої світової, Гетсбі зникає. І робить собі капітал у різних авантюрах.

А його кохана Дейзі тим часом виходить заміж за спадкового магната.

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

Все інше будується довкола Ніка Керравея, тобто Магуйра. Його місія - знову звести докупи "голубів", точніше Гетсбі, Дейзі і авантюрний капітал Гетсбі. Утім, кінцева місія Ніка - залишитися єдиним товаришем Гетсбі з усіх тисяч і тисяч його "фанів" і постійних гостей вечірок. А відтак - самому поховати його після остракізму й обвинувачень у страшних гріхах.

Кінець казкового життя Гетсбі настає тоді, коли він уже не помічає магічне зелене сяйво ліхтаря на причалі маєтку, де живе зі своїм чоловіком Дейзі. Тобто вони стають коханцями, а за тим - вирішують жити разом. Точніше, Гетсбі вирішує, а його пасія до кінця так і не зважується. Врешті, вона збиває на смерть коханку чоловіка, а Гетсбі бере провину на себе. А далі - самотність і смерть від рук чоловіка загиблої.

 

1369479039

great gatsby15

 

Загалом, доволі декадансний фільм. Шоу поєднується з трагізмом.

З іншого боку, ця кінокартина - це зародження нової епохи Сполучених Штатів і, можливо, іншого світу. Епохи втілення американської мрії. Доби нової жінки.

Саме тоді в Штатах з'являються жінки-флепери. Жінки, які кидають виклик старим нормам, моральним і суспільним законам. Вони вже не хочуть просто сидіти вдома й обслуговувати чоловіків і дітей. Вони змінюють все. Від одягу й зачісок до поведінки.

Ми бачимо у жінок короткі зачіски і поступовий бум на коротші спідниці й сукні, відтак - штани тощо. Жінка навіть в одязі й зачісці демонструє, що вона має такі ж права, як і чоловік. 

Жінка починає їздити на авто, курити, займатися спортом, гуляти на вечірках, жити своїм життям...

Саме флепери, яких ми чи не вперше побачили у Фіцджеральда, очевидно, спричинили подальший феміністичний і гендерний рух.

Завіса.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото http://www.kinonews.ru, mozistar.hu, www.circusa.com, www.megacinema.uz, velikiy-gatsby.ru, goretecolaco.com.

 

Поділіться з друзями: