Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


16 Лист 2013

«Тіні незабутих предків» - новий вітчизняний блокбастер

Читайте більше в рубриці Кіно
 

В Україні повномасштабно відбуваються прем'єрні покази нового українського ігрового кіно "Тіні незабутих предків". Ми, звісно, не могли оминути прем'єру чергового вітчизняного "масового" фільму. Враження від картини загалом позитивні. Сценарій, сюжет, актори, озвучка... - чудово. Актори більше ніж порадували. Вдалий дебют в українському великому кіно Дмитра Ступки. Гарні враженні від молодих акторів. Як і від "маститих", зокрема й "курбасівців" (той же Олег Цьона).

Отже, Україна побачила новий вітчизняний екшн. Творці фільму, зокрема й режисер Любомир Левицький, називають картину першим сучасним ігровим українським кіно. До речі, Любомир Левицький запам'ятався нам трилером "Штольня", який вийшов на екрани 2006 року і став чи не першим "масовим" вітчизняним екшеном, справивши дуже непогані враження. 

Між іншим, дивним чином сюжети "Штольні" і "Тіней незабутих предків", певною мірою, близькі. Відчувається, так би мовити, душа історика-археолога Любомира Левицького, який цікавиться всіляким древнім українським чаклунством, мольфарством і тому подібним. Щось таке містично-химерне.

 

2265111

 

Треба сказати, що сюжет "Тіней незабутих предків" чудово ліг на плівку і створив гарний сучасний український комедійний та містичний трилер.

Мольфари, тобто карпатські чаклуни, які з покоління в покоління ведуть війну проти демонів українських Карпат. Ці світлі чародії декілька століть тому "запечатали" злих духів, котрі нищили в Карпатах тисячі людей, в Книгу Тіней. Її охороняє клеймо – магічна Згарда. Проте на свободі залишився один демон, який поступово вбиває всіх мольфарів та їх нащадків і ось-ось здобуде "печатку" від Книги, себто звільнить всіх демонів.

Згарда після всіляких молодіжних розваг за участю демона потрапляє до серця 20-річного студента Вані (Дмитра Ступки). І зникає. На тілах його друзів з'являються магічні знаки. Це означає, що вони приречені на смерть від злого духа. Врятувати студентів і світ може нащадок останнього мольфара...

Ну і, звісно, хепі-енд.

 

853fd7c23757477c16ae300c8ff6068a

 

Враження від якості картинки - двояке. Переглядали стрічку в черкаському "Multiplex" в "Любаві". Чи то проблема в місцевому кінотеатрі, який виявився таким низькосортним, чи така трапилася копія плівки, чи щось інше. Одним словом, не отримуєш те, для чого головним чином і йдеш в кінотеатр - насолодитися не лише змістом, але й чудовою якістю. Утім, це, сподіваємось, не провина творців "Тіней незабутих предків".

Але якщо абстрагуватися від цього, то кіно вийшло хороше, молодіжне. Секс, легкі наркотики... без рок-н-ролу. Молодіжні приколи, лексика, бійки, гарне жіноче тіло, пригоди абощо. А ще - чудові карпатські краєвиди, Чернівецький університет і багато-багато містики.

 

2265112

 

Режисер: Любомир Левицький.

Оператор: Марк Еберлі (відомий участю в голлівудській вампірній сазі "Сутінки").

У ролях: Дмитро Ступка, Альона Мусієнко, Паша Лі, Марина Шако, Ольга Сумська, Ольга Фреймут, Микола Боклан, Юрій Розстальний, Валерій Легін, Володимир Нечипоренко, Костянтин Лінартович, Роксолана Кравчук, Софа Галабурад, Владислав Никитюк, Богдан Юсипчук, Олег Цьона та інші.

Продюсер: Андрекс Селіванов.

 

Вийшла доволі захоплююча історія. І не дивлячись на те, що кіно - абсолютно розважальне й без якихось філософських підтекстів, підтексти таки є. Скажімо, фінальна промова демона про людину і те, що вона зробила зі світом, перевершивши злих духів, чи розмова мольфара із сліпим "хранителем" про те, що варто рятувати світ навіть заради однієї хорошої людини.

 

hgfhgfhg

 

Можливо, іноді бракує динаміки, інколи - останніх монтажних штрихів чи спецефектів, але загалом сучасний молодіжний блокбастер відбувся. Можна відзначити, що останнім часом з'являються гарні українські фільми, які хочеться переглядати не один раз. Серед них - "ТойХтоПройшовКрізьВогонь" та "Іван Сила".

Після них - "Тіні незабутих предків". Схоже, український кінематограф прагне конкурувати з Голлівудом.

 

 

Фото syto.com.uawww.pslan.com

Поділіться з друзями: