Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


04 Бер 2016

«Солдатська дівчина»: нетрадиційна трагедія з щасливим кінцем?

Читайте більше в рубриці Кіно на двох
 

"Кіно на двох" після фільму "Гра на пониження", котрий нещодавно отримав одного із "Оскарів", представляє "ретро" – стрічку "Солдатська дівчина". Чому саме ця кінокартина? Ми розпочали гру під назвою "улюблені фільми" :) Тож якщо ви хочете поділитися з НародUA своїм улюбленим фільмом, аби відтак ми створили на ці шедеври оригінальну кінорецензію – пишіть на e-mail narodua@narodua.com.

«Солдатська дівчина» (2003) - фільм неоднозначний, з викликом та суперечними висновками. Картина, мов суміш уже класичних «Бруду» та «Горбатої гори», веде свою розповідь розмірено та без поспіху, даючи можливість глядачу на дві години «піддивитися у шпарину» трагічну історію звичайної дрег-квін кінця 90-их. При цьому, вона піднімає важливі суспільні проблеми і навіть певним чином допомогла вирішити їх у реальному житті. Тож, пропонуємо разом з НародUA торкнутися дивної, але по-своєму чарівної драматичної історії, що народилася на стику тисячоліть…

"Солдатська дівчина" – суперечлива стрічка. Це фільм, який уперше спровокував у авторів кінорецензії своєрідний "конфлікт" під час перегляду. Не через транссексуалів, представників нетрадиційної орієнтації абощо, які є центральними у кінокартині і для яких "Солдатська дівчина" стала символом. Загальне емоційне враження, відсутність цікавих мистецьких елементів і глибини характерів, "історія кохання" без любові, постійний внутрішній конфлікт і метання людини у вічних пошуках задоволення і самоідентифікації, безглузда кривава розв’язка як результат цього конфлікту… Утім, це суб’єктивне враження від фільму зіштовхнулося з іншим суб’єктивним враженням. Зрештою, у смаках і мистецтві є лише особисті відчуття, які не можуть претендувати на істину…

Я – ключова фігура, навіть рокова. Але, разом з цим, витончена і ніжна, як костюм від Шанель

soldatskaya-devushka 1

7640 01

4564456

Картина отримала доволі високий показник на ресурсі Rotten Tomatoes – 83% позитивних відгуків критиків та 87% глядачів…

Кінострічка – 2003 року. Вона за стилем схожа на потік американських фільмів 90-х. Утім, "Солдатська дівчина", очевидно, стала першим продуктом великого драматичного кіно із нетрадиційною сексуальністю в центрі. Тому фільм став певним викликом і цікавинкою в кіноіндустрії, здійнявши бурю в головах, душах і навіть політиці.

Вона була єдиним чоловіком, якого він кохав

8482560671264197912nYK28j2P0dz5MxGvA8Z5ww

Виконавець однієї з головних ролей Лі Пейс говорив про свій досвід у «Солдатській дівчині»:  «Ніколи раніше я не був таким подавленим, я втратив20 фунтів ваги, щоб відповідати образу я був змушений постійно голодувати, аби підтримати масу тіла. Це було не легко. Це був мій перший фільм, і він навчив мене, як слід працювати. Цей кінообраз дуже далекий від мене, але коли я потім подивився на те, що вийшло збоку, я був вражений тим, скільки в мене багато з ним спільного».

Хоча фільм і не претендує на роль особливого мистецького шедевру чи великої історії кохання, але в ньому є своя привабливість. Режисер Френк Пірсон вміє донести ідею і відчуття до серця. Трой Геріті і Лі Пейс загалом непогано тут відпрацювали, проте гра останнього в ролі жінки іноді викликала відчуття фарсу.

Уява – найсильніша сила, яка відома людству. І це – моя уявна особистість, красива і любляча і варта бути коханою, це була моя рушійна сила

23761462696 19c4b74eab oqinAYdQeABg1kJdR1loNk6WiAZN

4565465464646

45654645646

Події картини починаються у вже далекому 1999 році. Беррі Уінчел (Трой Геріті) служить у повітряній дивізії арміїї США; Кальпернія Адамс (Лі Пейс) пранцює танцівницею у клубі транссексуалів. Одного разу заводій компанії солдатів і сусід по кімнаті Беррі Джастін Фішер (Шон Хетосі) пропонує службовцям відвідати заклад. Там і стається рокова зустріч рядового Уінчела і дрег-квін, що змінила життя обох…

Філіп Еддолс – ще один дуже яскравий герой, який шукає себе і прагне над усе собі й світові щось довести. Він чудово вписується в тему "пошуку своєї статі". Якщо у героя Лі Пейс головна ціль у житті – фізично перетворитися з чоловіка на жінку, то Філіп Еддолс проходить зворотній шлях - жінки, котра хоче бути чоловіком. Такий собі хід конем, бумеранг, дзеркало життя. Урешті, метаморфози завершуються дуже трагічно. Гине інша людина - герой Троя Геріті, котрий опинився на шляху цих людських шукань і самостверджень.

Без цієї зачіски і макіяжу я – біле дівчисько з пагорбів Теннесі. Мені подобається погане кантрі й іноді, коли я вдома одна, я їм запечені боби просто з банки

soldierstumblr my582qXd4h1t0qtjpo3 1280

На відміну від дещо схожих за тематикою кінокартин «Дівчина з Данії», «Мій особистий штат Айдахо» чи та сама «Горбата гора», «Солдатська дівчина» - фільм надзвичайно реальний, не по-кіношному «вилизаний» і не створений заради визнання кіноакадемії. Він до болю природний і… приземлений? З’являється враження, що ти є вимушеним свідком життя справжніх людей, а не кіногероїв. Очевидно, такий ефект стається через те, що картина – байопік, і не такий, до яких ми звикли, де від реальних перепетій лише імена героїв. Одна з головних прототипів, справжня Кальпернія Адамс, була присутня під час знімального процесу, консультувала лицедія, що втілював її на екрані, і підтверджує, що сценарій максимально наближений до правди.

"Солдатська дівчина" – незвична історія про любов. З іншого боку – чи була тут любов? Чи йдеться про звичайну солдатську сексуальну стурбованість, пошук розваг, тимчасове захоплення? Трой Геріті сам не може відповісти на це питання. Він кидається то в один бік, то в інший. І наче прагне знайти "золоту середину". Однак таких цей світ найбільше не любить… Вбивство Геріті людиною, котра прагне довести, що вона з жінки перетворилася у чоловіка, надзвичайно шокує. Більше, аніж усіляке криваве місиво у трилерах чи фільмах жахів. Але часом складалося враження, що вся ця трагедія і більшість подій кінокартини, - лише скромна декорація для героя Лі Пейс, котрий таки здійснює мрію життя. Утім, чи вирішився внутрішній конфлікт…

Небезпека мрій – якщо в них повірити, то вони збуваються

screen6soldatskaya-devushka

4564546456464564

Картина не балує ні незвичайним монтажем, ні казковою операторською роботою. На це не роблять наголосу, оскільки усе кіно базується на одній історії кохання. Не завжди красивій, не завжди ідеальній, не завжди «кіношній», але живій. Герої ростуть, їм важко визнавати себе, переступати через свої комплекси і страхи. У цьому кіно немає самопожертви, гучних зізнань чи красивих поставлених сцен. Але, попри це, персонажі закохують у себе, а фінальний твіст змушує тягнутися за носовичком при кожному перегляді. 

Найкращими у світі сучасними драматичними акторами заслужено вважають британців, але, милуючись роботою у «Дівчині» Лі Пейса, важко з цим погодитися без довгих вагань. Для американського актора ця роль стала першою у великому кіно і, кладучи руку на серце, найкращою. Споглядаючу його кокетливу манеру поведінки, плавні рухи, по-жіночному м’які посмішки, важко повірити, що це чоловік з Оклахоми під два метри зростом, а не мініатюрна витончена леді. Інша зірка картини - Трой Геріті - тьмяніє на фоні колеги. Але, коли ти вже не очікуєш більшого, ніж посереднього і непомітного персонажа, Геріті привідкриває двері у внутрішній світ свого героя, показує його слабкості, страх визнати себе і егоїзм. Також можна додати, що у Шона Хетосі та Філіпа Еддолса вийшли доволі переконливі психопати з маніакальними нахилами.

- Я не знаю, хто я є, добре? - Не використовуй мене, аби дізнатися!

7 0677d63c0tw1ebrkzxmm6nj20zk0jygoa

Назва однієї з головних пісень, які лунають у фільмі, перекладається як «Наслідки падіння» і це доволі точно описує справлене враження і висновки картини. Наслідки безвідповідальної і самозакоханої поведінки Беррі, для якого падінням став кривавий фінал; наслідки душевного падіння героїв Хетосі та Еддолса, чия гомофобія призвела до аморальних вчинків; наслідки закоханості Кальпернії Адамс, що, змушена була знову впасти у прірву депресії і відчаю після змальованої вкінці ситуації. Саме завершення картини показало наслідки халатності і нелюдяності американського армійського устрою початку 00-их і фатального падіння, що через це сталося. Але за кожним заходом є світанок, і приємно усвідомлювати, який великий вплив має мистецтво на реальність. Після фільму «Солдатська дівчина» загал проникся трагедією Беррі Уінчела. Тодішній закон США «не питай, не відповідай», що дискримінував гомосексуалістів у армії і забороняв їм відкрито говорити про свою орієнтацію, відмінили. Це стало значним кроком до становлення засад толерантності до інакших, ніж більшість по усьому світу. А фільм, виконавши місію, незаслужено канув у небуття і лише час від часу стає справжньою знахідкою для небайдужих любителів кіномистецтва.

Валерія КАРБУШЕВА

Олександр СОЛОНЕЦЬ

Фото pinterest.com