Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


08 Серп 2016

«Смерть їй личить» від «Кіно на двох»: ліричний Вілліс, жіноча душа, гра в смерть і вічність

Читайте більше в рубриці Кіно на двох
 

"Кіно на двох" від НародUA представляє кінорецензію на фільм відомого, оскароносного американського режисера Роберта Земекіса. Цього разу в центрі нашого кінопогляду - «Смерть їй личить» 1992 року. Мікс «чорної комедії» і фантастики початку 90-х. Ще доволі молодий Брюс Вілліс постає в абсолютно незвичному для себе вимірі… Фільм про безсмертя, «еліксир молодості» і людську природу. У нашій кінорецензії, як завжди, містяться онлайн-враження від фільму. Насолоджуйтеся кіно разом із НародUA!

«Смерть їй личить» (1992) – легка класична кінокомедія з нотками вдалої сатири та терпкого гумору, обрамлених фантастичною зав’язкою. Ексцентрична та потойбічна, картина більше нагадує роботи дивакуватого Бьортона, ніж майстра сімейних фільмів Земекіса, який став режисером та продюсером стрічки. То ж, пропонуємо разом із НародUA поринути у гостру фантасмогеричну копію реальності з магічними еліксирами, таємничими замками та культовими карикатурними персонажами.

О, навіки юна! Авжеж. І нескінченно товста

Death-Becomes-Her-07

546453453

Любитель філософської фантастики Роберт Земекіс був на порозі створення шедевру «Форрест Гамп». Позаду – уже «класична» трилогія «Назад у майбутнє». «Смерть їй личить» - стрічка в стилі 80-х, початку 90-х минулого століття. Картина обігрує не надто оригінальну тему безсмертя й «еліксиру молодості». Без особливих інтелектуальних викрутасів. З іншого боку, фільм має свій шарм і стиль. Сьогодні «Смерть їй личить» сприймається як щось вінтажно-архаїчне, хоча свого часу картина була чимось новим і свіжим. Фільм на початку 90-х вражав спецефектами, за що й отримав «Оскара».

– Куди ви поділи мою дружину?!
- Вона померла, сер. Її відвезли до моргу.
- Морг! Вона ж лютуватиме

Death-Becomes-Her-death-becomes-her-33021077-1500-962

Думки критиків значно розійшлися – фільм отримав лише 45% позитивних відгуків на ресурсі Rotten Tomatoes. Глядачі ж виявилися більш прихильними: при бюджеті у 58 мільйонів «Смерть їй личить» «відбилася» майже у 150 мільйонів доларів.

 – Вона мертва!
 - Що? Мертва? Є моменти, заради яких варто жити

video-death-becomes-her-something-wrong-with-meryl-streeps-neck-superJumbo

4654364564564

Типово американська стрічка. Із цікавими, іменитими акторами. Брюс Вілліс справді порадував - на тлі звичних для нього бойовиків. Можливо, саме в "Смерті" він максимально виявляє свої блискучі акторські здібності, шарм і глибину.

Я не можу повірити. Хелен, люба, 12 років! 12 довгих років! І ти подивися, у тебе є талія!

et clip death 042516

4645654677446

«На піку розвитку подій, Земекіс, акторська команда, і майстри спецефектів досягли вишуканого, моторошного фарсу», - пише критик Майкл Срагоу, «Нью-Йоркер».

- Знаєте, як називають того, хто ніколи не порушує обіцянок? - Ні. - Ідіот.

DeathBec5

346587567457474

Чудові Меріл Стріп  Голді Хоун та Ізабелла Росселліні, попри другорядну роль останньої, стали серцем картини. Жіноче королівство, жіноча душа фільму. У ній – глибина і сила на тлі простого сценарію.

Медлін Ештон (Меріл Стріп) та Хелен Шарп (Голді Хоун) – давні закляті подруги. Не втрачаючи можливості перевершити одна одну, жінки з юності міряються соціальним статусом, зовнішністю та чоловіками. Єдине, що їх споріднює – всеосяжний страх зістаритися. Раптово подругам посміхається удача – загадкова мільйонерка Лізл фон Руман (Ізабелла Росселліні) пропонує їм придбати справжній еліксир молодості. Між двох вогнів та магічних перипетій знаходиться ще одна «точка зіткнення» - колишній коханий Медлін та Хелен Ернест (Брюс Вілліс).

image03

4564576575645675757857

«Смерть їй личить» грається зі смертю. Насміхається з неї. Нівелює її. Робить цю трагічну "персону" ефемерною і смішною. Іноді – за допомогою чорного, жорсткого й цинічного гумору. І насильство у фільмі – теж певна весела гра. Люди тут – наче дерев’яні солдатики на полі "бою". А життя – теж наче кумедна віртуальна гра... Так, на життя, певно, треба дивитися простіше, з гумором. Головне – не забувати про його цінність.

 - О Боже, ти хоча б бреши швидше.
 - Я намагаюся! 

DeathBec

4565476586745756757

«Смерть їй личить» - один із перших кінодітей 90-их, що ще досі переповнені духом кемпових 80-их. Стильний, соковитий, частіше смішний, а інколи і моторошний доробок врізається у пам’ять влучними жартами і простими карикатурними образами; строкатих та яскравих жіночих персонажів картини не без причини заносять до неоголошеного списку «золотих», оселяючи десь між Вінні з «Фокусу-покусу» та королевою Хеллоуіну Ельвірою.

Ледь помітні посилання на інші картини – приємна несподіванка. Не очікуєш від американської кінокомедії копіювання сцени з «Польоту над гніздом зозулі», легких натяків на декорації «Шоу жахів Роккі Хоррора» чи дублювань деталей  Франкенштейну».

345435645646546446

Одна з особливостей стрічки – незвично підібраний акторський склад. Картина надає рідкісну можливостей подивитися на визнаних лицедіїв, що вийшли із зони комфорту і втілили нестандартних для себе персонажів. Визнану королеву драм Меріл Стріп запросили на роль зірки бродвею, що по-«доріаногреєвські» боїться втратити молодість. Лауреатку премії Оскар Голді Хоун нагородили образом колись закомплексованої та заздрісної письменниці. «Міцний горішок» Вілліс грає позбавленого внутрішнього стержня, але не моральних ідеалів алкоголіка-колишнього хірурга. І, варто визнати, кожен з них зміг довести, що не дарма належить до ніші акторів класу А. Їх невимушена, майстерна гра буквально створює фільм.

353465467y5756757

 У свій час майстри спецефектів, що працювали над «Смерть їй личить» отримали за стрічку омріяну золоту статуетку. Як для 1992, комп’ютерна графіка доволі реалістична, тому не муляє очі, хоч минуло уже 24 роки. Варто віддати належне і тим, хто працював над створенням концепту головних персонажів. Хоч, здавалося, і немає нічого особливого, але деякі маленькі акценти роблять образи Хелен та Медлін стильними та впізнаваними навіть попри мінімалістичність.

DeathBec4

4657679674564

Головні героїні картини – не найкраща рольова модель. Вони егоїстичні, скупі, самозакохані «гламазонки», для яких тон шкіри чи кількість зморшок важливіші за якість людських стосунків. Та, як би не хотілося, їх абсолютно неможливо ненавидіти. Харизма та загальна шаржовість надають темним сторонам характерів теплих відтінків, їхні проблеми доступні кожному. І, мабуть, найкраще те, що Медлін та Хелен не зростають після змальованих подій – це і не потрібно. Однак фінал картини все ж має непогано мораль. Цьому фільму личить бути безглуздим, дивакуватим, іноді жорстоким, личить переходити за кордон і швидко повертатися назад. Цьому фільму личить дух смерті, з якої не роблять культ, а показують, що стара з косою іноді значно достойніша і благородніша, ніж омріяна всіма вічна краса та безсмертне життя, що більше нагадує виживання. 

 

Валерія КАРБУШЕВА

Олександр СОЛОНЕЦЬ