Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


01 Бер 2017

"Еверест" — знахідка для колекціонера фільмів про гори й альпінізм

Читайте більше в рубриці Кіно на двох
 

Фільм "Еверест" (2015) — напівдокументальне кіно про купку сміливців, туристів та альпіністів, що наважилися кинути виклик «великій горі» та спробувати підкорити її вершину. У картині змішалося безліч жанрів: драма, триллер, фільм-катастрофа, документальне кіно і все це з пригодницьким відтінком. Та, на жаль, ісландському режисеру Бальтасару Кормакуру, що був відповідальним за стрічку, не вдалося повністю розкрити жодну з цих складових. Тож пропонуємо разом з НародUA визначити позитивні та негативні риси амбіційної картини та насолодитися її прекрасними краєвидами і непоганим саспенсом.

Картина отримала 73% позитивних відгуків критиків на порталі Rotten Tomatoes. Окрім цього «Еверест» отримав і велику підтримку глядачів: касові збори у більш ніж 200 мільйонів долларів при бюджеті у 55 мільйонів.

«Все ж таки, головні переваги фільму зосереджені у візуальній площині. Що стосується персонажів, вони доволі стереотипні, а їх стосунки майже безконфліктні, хоча реальні події, покладені у основу фільму, давали у цьому плані значно більше можливостей», — вважає критик Андрій Плахов, «Коммерсант».

Фільм розповідає реальну історію трьох комерційних туристичних груп, що були схоплені бураном під час спроби підкорити Гімалаї у 1996 році. Головні партії грають Джек Джилленхол (Скотт Фішер) і Джейсон Кларк (Роб Холл), які виконують ролі інструкторів туристичних груп, а також Джош Бролін (Бек Уезерс), що втілив образ місцевого лікаря.

«Еверест» — знахідка для колекціонера фільмів про гори й альпінізм з одного боку і абсолютно прохідне кіно для середньостатистичного глядача з іншого.Складається враження, що автори з головою поринули у те, що їх захоплює, а про пристосування історії для екрану згадали у останню хвилину, тому похапцем додали кілька драматичних моментів і сцен, що мусять розкривати персонажів.

178798 900

Картина нагадує безліч подібних фільмів про те, як група людей направляється у гори\космос\плавання і т.д., аж раптом щось йде не так. Такі фільми зазвичай вмикаєш по телевізору під час миття посуду, аби щось ненав’язливо гуділо на фоні, та забуваєш про їх існування з останньою чистою тарілкою. Головна негативна риса фільму – затяжна експозиція і загальний повільний темп оповіді, що, з одного боку, допомагає створити нагнітаючу атмосферу, а з іншого швидко знуджує глядача.

Персонажі «Евересту» - дві крайнощі. Одна категорія – стереотипні образи типу «цинік-відлюдник, що виявляється гарним хлопцем» у виконання Джилленхола, «сільський романтик, що пожертвував усім заради мрії» Хоукса та «душа компанії і сім’янин, який став жертвою злої долі» Кларксона і т.д. Інша категорія – герої-філлери без особистості, яких просто непристойно велика кількість. По-справжньому порадувала лише Робін Райт, що виконувала роль Піч Уезерс – сильної та безкомпромісної жінки-альпініста, яка власними силами спромоглася витягнута чоловіка із крижаного пекла.

«Еверест» — картина красива, правдоподібна, детальна, але надто перенавантажена одними складовими і бідна іншими, що не дозволяє назвати її чудовою. Фільм задовольняє доволі вузьку категорію глядачів, а любителям драми, триллерів чи, тим більше, соковитого екшену краще пройти повз і не зупиняти на ній свій вибір.

Валерія Карбушева

 
Більше на цю тему