Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


14 Серп 2014

Шлях до щастя від Папи римського Франциска

Читайте більше в рубриці Як стати щасливими
 

Папа римський Франциск в інтерв'ю аргентинському журналу Argentina Sunday поділився секретами щастя. Зокрема, він окреслив 10 кроків до щастя. 

Франциск порадив тим, хто шукає щастя, заспокоїтися, знайти мир в душі, не нав'язувати довколишнім свій спосіб мислення і життя. Крім того, Понтифік радить постійно рухатися вперед, жити повноцінним життям і дати жити іншим людям.

Як говорить Папа, потрібно бути щедрим і відкритим до людей. Крім того, Франциск порадив для осягнення щастя практикувати здоровий відпочинок і присвячувати час сім'ї та близьким.

Також Понтифік радить піклуватися про природу, завжди мислити позитивно, поважати позицію інших людей і бути миротворцями.

 

Отже, 10 кроків до щастя від Папи Франциска

 

1. "Живіть і дозвольте жити іншим".

Це насправді перший крок до щастя. Ніхто не повинен втручатися в життя сторонніх людей чи жити за рахунок інших. Папа Франциск говорить "Хто я такий, щоб судити?" Як говорив Ісус у своїй проповіді: "Не судіть, щоб і вас не судили" (Мт, 7). Понтифік радить: "Рухайтеся вперед і дозвольте іншим робити те саме".

 

2. "Віддавайте себе іншим".

Тобто віддавайте свої гроші і час людям, які потребують цього. Папа каже, що благодійність - це більше, ніж просто гроші. Не потрібно сидіти без діла чи бути "стоячою водою". Віддайте все, що у вас є, і трішки більше. Як говорить Франциск, щоб бути щасливими, потрібно бути відкритими і щедрими. "Якщо ви заглибитеся в себе, то є ризик стати егоцентричним. І стояча вода починає гнити", - каже Папа.

 

3. "Дійте спокійно в житті".

Папа цитує улюблений роман аргентинського письменника (Ricardo Guiraldes), де головний герой розмірковує про своє минуле і порівнює себе в молодості зі стрімким потоком у скелях, а в зрілому віці - з тихою і спокійною річкою. Гірський потік хоче змести все на своєму шляху і створити якомога більше галасу, а тиха річка хоче зберегти мир і красу, створюючи якомога менше неспокою і безладу.

Френциск зазначає, що ті люди, які не дбають про літніх людей, не мають майбутнього. 

 

4. "Насолоджуйтеся вільним часом".

"Споживацтво принесло нам багато занепокоєння... люди, які працюють, повинні виділити час, щоб розслабитися, побути зі своїми сім'ями, отримати задоволення, почитати, послухати музику, зайнятися спортом", - каже Понтифік.

Він розповів, що коли був в Аргентині, то часто ловив зненацька матерів, питаючи їх, як часто вони грають зі своїми дітьми. "Важко викроїти час, щоб пограти, насолодитися мистецтвом і літературою, але це має бути зроблено", - упевнений Папа. Він також радить вимкнути телевізор під час їжі.


5. "Неділя призначена для сім'ї і духовних потреб".

Папа підкреслив важливість провести неділю з родиною. Тобто має бути вихідний раз на тиждень, повністю присвячений відпочинку, молитві, медитації, умиротворенню, сім'ї, задоволенню своїх духовних потреб.

Врешті, Папа підкреслює, що ідеальної сім'ї не існує, як немає ідеального чоловіка або ідеальної дружини. Він нагадав, що у здоровій сім'ї потрібно вміти дякувати, вибачатися і "ніколи, ніколи, ніколи не закінчувати день без укладення миру".

 

6. "Допомогти молодим людям".

"Ми повинні бути креативними з молодими людьми. Якщо у них не буде можливості отримати хорошу роботу, вони оберуть наркотики", - сказав Папа. Крім того, за словами Понтифіка, такі люди будуть схильні до суїциду.

Папа зазначив, що рівень споживання наркотиків, як і статистика суїциду серед безробітних до 25 років, - високі. ."Влада, гроші, культура не дають нам гідність. Чесна праця дає нам гідність"., - сказав Франциск. Для нього робота - це більше, ніж гроші,

За його словами, на недостатню кількість робочих місць у світі впливає також брак поваги до себе, а також до природи.

Папа радить робити свою роботу добре, а також створювати добру роботу для інших.

 

1404111pope131108183pop

 

7. "Поважати і берегти природу".

Папа пов'язує з бідністю також екологічні проблеми. "Хіба це не людство чинить самогубство з цим безладним і тиранічним використанням природи?", - риторично питає він. За словами Франциска, погіршення навколишнього середовища - один із найбільших викликів перед людством. 

Понтифік вважає, що багато страждань і неспокою пов'язані з безцільним використанням ресурсів Землі, а також зі знищенням природи. Тому він ще раз наголошує, що не потрібно забруднювати річки й повітря, знищувати ліси і так далі. Просто подивіться на наші смітники чи звалища, щоб побачити, скільки всього ми витрачаємо без необхідності. До певної міри, так ми витрачаємо ресурси нашої душі.


8. "Відпускайте негативні речі швидко".

Папа радить нам не скаржитися і не ображатися на людей, які роздратували чи розчарували нас, а відпустити негативні речі так швидко, як ми це можемо.

Він радить перестати бути негативними. "Потреба говорити погано про інших показує нашу низьку самооцінку. Це означає, що "Я відчуваю себе так низько, що замість того, щоб піднімати себе вгору, я опускаю інших вниз", - каже Понтифік.

 

9. "Не нав'язуйте свою релігію іншим".

Папа стверджує, що якщо ви хочете бути щасливим, то не потрібно намагатися переконати інших людей, що ваша релігія є єдиним "правильним шляхом".

"Кожна людина бачить світ по-своєму, і це слід поважати", - каже Понтифік. Він говорить, що не потрібно нав'язувати іншим свою позицію як єдину істинну, а розмовляти з людьми, виходячи з їх індивідуальності. Тобто не потрібно розмовляти з іншими з позиції, що "Я говорю з тобою, щоб переконати тебе в своїй правоті".

 

10. "Працюйте заради миру".

"Мир іноді уявляється як непорушність, але це не тиша. Це завжди активний спокій", - каже Папа.

Він нагадав, що у світі відбувається багато воєн, і через це страждають люди. Потрібно робити все, що уникнути конфлікту, примиритися з усіма і бути миротворцем.

"Я думаю, що все має бути зроблено у справі миру. Потрібно робити все, що ми можемо робити. Мир є мовою, якою ми повинні говорити", - зазначив Франциск.

 

 

Джерело http://www.independent.co.uk/

Фото http://edition.cnn.com/

Поділіться з друзями: