Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


05 Черв 2015

Що таке щастя: погляд учених, митців, психологів, релігій

Читайте більше в рубриці Як стати щасливими
 

У кожного з нас своє уявлення про те, що таке щастя. Твір-роздум на цю тему стає для дітей своєрідним самоусвідомленням у світі і спробою практично осягнути життєву філософію. Для когось щастя - це тихе і спокійне сімейне життя, хтось шукає можливість реалізувати себе у творчості чи бізнесі, а комусь для щастя необхідно допомагати бездомним тваринам. Для індіанців південноамериканського племені піраха стан щастя взагалі є якоюсь даністю, природною річчю. Ці триста-чотириста людей живуть у долині річки Мейкі, їдять максимум двічі в день, сплять уривчасто по півгодини кілька разів на добу і називають нас, людей "освічених і розвинених", божевільними істотами. А більшість населення сучасного світу впевнена у тому, що життя повне проблем і часто буває важким і нестерпним. На відміну від племені піраха, що вважаються найбільш безтурботним народом на Землі і нездатні відповісти на питання "Що таке щастя?", найбільші уми "цивілізованого людства" вже протягом не однієї тисячі років намагаються пояснити цей дивний стан щастя і дати йому визначення.

Що таке щастя

Усі ми хочемо досягти саме «свого» щастя, але буде не зайвим дізнатися, що таке щастя в розумінні відомих особистостей.

Альфред Гічкок

Американський режисер, продюсер і автор сценаріїв Альфред Гічкок вважав, що щастя - це певне "творче нуртування".

Гічкок вважав, що щастя - це стан, що нагадує чистий обрій, в якому немає необхідності про щось турбуватися. Це момент, коли є тільки ті складові життя, які мають лише творчий, а не деструктивний характер. На думку Гічкока, ненависть являє собою даремно витрачену енергію. Ненавидіти когось або щось - до крайньої межі непродуктивно.

Гічкок був надзвичайно вразливою людиною. Будь-яке різке слово, сказане на його адресу близькими, ранило його на тривалий період.

Він стверджував, що всі відчувають негативні емоції, оскільки вони, нібито, є цілком прийнятною складовою частиною нашого існування. Однак коли весь негатив залишає ваше життя, ви можете сміливо дивитися вперед і почати діяти ефективно.

Саме такий стан, в якому хотілося б перебувати завжди, Альфред Гічкок вважав щастям.

Блез Паскаль

Французький фізик, математик, філософ і літератор Блез Паскаль, озвучуючи свої думки про щастя, сказав, що воно можливе в конкретну хвилину в сьогоденні.

Блез Паскаль стверджує, що ніхто не знає абсолютно точно, що являє собою щастя. Найпоширеніша думка про те, що таке щастя, свідчить, що воно нібито еквівалентне задоволенню.

Блез Паскаль вважає, що задоволення є нічим іншим як ілюзорним щастям. Наприклад, задоволення людина отримує від вживання наркотичних засобів, при цьому повністю зрікається світу і розчиняється у приємних відчуттях. Наркоману здається, що він щасливий тут і зараз, але при цьому він забуває, що скоро настане момент важкого похмілля, фізичного та морального страждання. Тому різні люди відповідають на питання, що таке щастя, по-різному.

Великий відсоток людей ототожнюють з щастям максимальне задоволення своїх потреб. У багатьох розуміння щастя і сенсу життя асоціюється з тим, щоб жити багато. Це начебто робить духовні і фізичні задоволення більш доступними.

Певна частка людства вважає, що щастя - це успіхи в кар'єрі. Наприклад, політичний успіх відкриває такі земні блага, як влада, можливість керувати людьми, шанс бути постійно на очах у публіки. Однак практика показує, що мало хто з можновладців може сказати чесно, що він щасливий. Політика дуже швидко розбещує і спустошує особистість.

Забуття, насолода, задоволення будь-яких потреб і навіть влада, судячи з усього, не дають відчуття щастя, а лише створюють його слабку імітацію. Після пересичення людина повністю розчаровується.

Багато мудреців вважали, що єдиний можливий шлях стати щасливим і успішним - це жити у злагоді з собою, без марних мрій і сподівань, без страху. Щаслива людина спокійно і ясно бачить всі свої негаразди і проблеми.

Міркування про те, що таке щастя, приводить нас до досить простої відповіді.

Воно являє собою внутрішнє умиротворення і розуміння цінності кожної прожитого хвилини. Щаслива людина не концентрується на турботах і власних страхах. Вона насолоджується красою навколишнього світу, що відбивається в її душі.

Щастя може бути лише в сьогоденні. Однак думки людини постійно спрямовані в минуле або в майбутнє. Мало хто думає про сьогодення, але насолода кожною хвилиною життя і є істинним щастям. Людина, яка постійно думає про майбутнє, лише збирається жити щасливо, при цьому втрачаючи життя, яке має тут і зараз.

Славой Жижек

Словенський соціальний філософ і культуролог Славой Жижек рецепт щастя бачить у пошуку того, що вам дійсно потрібно

Славой Жижек каже, що для нього щастя - це конформістська категорія. Психоаналіз стверджує, що люди насправді не докладають багато зусиль до того, щоб бути щасливими. При цьому культуролог вважає, що це добре.

Славой Жижек стверджує, що, коли людина перебуває у творчому пориві, вона може бути далеко не щасливою. До такого стану щастя не має ніякого відношення. Наприклад, деякі вчені під час досліджень готові були померти від радіації чи інших небезпек.

Щастя, як вважає філософ, не представляє собою етичну категорію. Насправді люди не хочуть домогтися того, до чого активно прагнуть. Як приклад можна привести банальну ситуацію, коли у чоловіка є дружина і відносини з нею холодно-байдужі. При цьому у нього є коханка, і він постійно мріє про те, щоб його дружина кудись зникла, і про те, як би він зажив новим, прекрасним життям зі своєю істинною коханою. Психоаналітики нерідко стикаються з ситуацією, коли від чоловіка йде дружина і одночасно кудись пропадає і коханка. У такий момент людина усвідомлює, що він не хотів жити з коханкою, а лише бажав мріяти про неї і сприймати як недосяжний об'єкт обожнювання. Варто відзначити, що подібна ситуація далеко не виняток.

Багато чого з того, що ми, як нам здається, всім серцем прагнемо, абсолютно нам не потрібне.

Еріх Фромм

Німецький філософ, соціолог і соціальний психолог Еріх Фромм, відповідаючи на запитання, що таке щастя для людини, стверджує, що воно являє собою готовність людини до творчого взаємозв'язку з навколишнім світом.

Еріх Фромм говорить про те, що радість від творення - це задоволення, яке відчували середньовічні ремісники. Наприклад, в сучасній Мексиці можна знайти чимало професійних працівників, які розуміють всю принадність цього почуття.

Єдиний метод оцінки людиною себе самого - це порівняння з іншими тим же способом, як він порівнює різні предмети. На даний момент щастя для людей - це почуття задоволення від того, що він має більше, ніж інші.

Насправді ж щастя являє собою те, що формує творчий, справжній і всебічний зв'язок з людьми і природою, а також зі сприйнятливістю до них. Люди іноді відчувають щастя або сумують. Має значення лише їх реакція на зовнішні події.

Екхарт Толле

Канадський письменник і мотиваційний оратор Екхарт Толле вважає, що щастя являє собою звільнення від рамок особистого его

Екхарт Толле, відповідаючи на питання, що таке справжнє щастя, каже, що немає ні майбутнього, ні минулого, і називає це процесом «віднаходження себе».

Це власне «я» ніяк не пов'язано з вічно незадоволеним «маленьким я».

В момент, коли ви зустрічаєте іншу людини, у вас є можливість відчути всю її суть. Ви починаєте розуміти, що знаєте її, як рідну або навіть як самого себе. Його суть безформова і просвічує крізь іншу форму. При цьому вона відчувається вашою власною. Її відчути можна лише після того, як ви знайдете її в собі.

Щастя - це любов

Любов і є впізнаванням іншої людини як самого себе.

Екхарт Толле вважає, що це впізнавання того, що називається «цілісністю», «єдністю». Воно являє собою відмову від форми, коли ви можете жити в їхньому світі і грати з ними, при цьому не ототожнюючи себе з ними. Такий стан і можна назвати справжнім щастям.

Аристотель

Трактування щастя давньогрецьким філософом Аристотелем звучить як душа, яка живе в чесноті.

Аристотель вважав, що щастя - це поєднання чесноти людини і зовнішньої ситуації, а не життя, безцільно розтрачене на насолоди і розваги, почесті і багатство.

Великий філософ високо цінував розумну, практичну мудрість, мужність, розсудливість, чесність, дружелюбність, люб'язність, щедрість і поміркованість. Іншими словами, щастя - це забезпечення вищого людського блага. Воно визначається як діяльність на основі кращих чеснот.

Щастя в християнському розумінні

В християнському розумінні щастя - це розчинення в любові, в Богові як любові. Християни вважають, що щастя людина може знайти, живучи за принципом "більше віддавати, ніж брати". Щастя для християн - це служіння. Найвищий прояв служіння - любов і самопожертва Боголюдини Христа заради щастя усього людства.

"Мир вам", - вітав людей Христос. Мир в душі, тобто відмова від егоїстичних пристрастей і бажань - це і є щастя.

Молитва, смирення-умиротворення, а також конкретні справи любові і милосердя вважаються шляхом до вічного щастя - безсмертя душі.

Що таке щастя в розумінні буддистів

Буддисти вважають, що щастя - це природний стан розуму. Відчувати щастя постійно нам заважають обмеження мислення різними поняттями і світоглядами, змінні стани розуму і пристрасті.

В буддизмі щастя - стан повного спокою, відсутність емоцій.

Медитація - буддистська молитва, за допомогою якої послідовники цього напрямку можуть досягти дзену-щастя. Методика нібито дозволяє уму звикнути до відчуття щастя. Практика дає можливість впустити безстрашність, радість і активне співчуття у своє життя.

Далай-Лама XIV вважає, що прийти на щастя можна двома способами.

Перший - зовнішній шлях - полягає у придбанні кращого житла, одягу та інших речей. Такий шлях веде до задоволення і в якійсь мірі набуття щастя.

Другий шлях духовного розвитку дозволяє досягти внутрішнього щастя. Потрібно враховувати, що обидва підходи - не еквівалентні, і зовнішнє щастя без внутрішнього довго не триватиме.

Коли ви бачите життя в темних фарбах і вашій душі бракує чогось, ви не зможете бути щасливим, навіть якщо оточите себе розкішшю.

А внутрішній спокій дозволяє знайти щастя навіть у дуже важких умовах. Матеріальний добробут нерідко здатний вирішити певну проблему, але за нею часто виникає інша. Так, "успішна" людина, якого внутрішнє щастя обходить стороною, може почати приймати наркотики або зловживати спиртним. У той же час є люди, які просто насолоджуються спокоєм.

Щоб усвідомити, що таке щастя, потрібен правильний розумовий настрій. Треба зрозуміти, що гроші ніколи не зможуть вирішити всі проблеми людства.

Що таке щастя і як його досягти

Спостерігаючи за щасливими людьми, вивчаючи риси, притаманні таким людям, психологи виділили 10 головних кроків на шляху до щастя. Отже, як же пройти цей шлях достойно і досягти своєї мети - знайти щастя?

1. Щастя - це теплі стосунки з членами своєї сім'ї та близькими людьми

Хороша і дружна сім'я - чудова захист від негативних емоцій. Прогнозується, що в недалекому майбутньому депресія може стати однією з головних причин смертності. Саме сім'я здатна примирити душу людини з недосконалістю реальності і врятувати від згубної депресивної зневіри.

2. Щастя - це вміння бути вдячним

Будьте вдячні і друзям, і ворогам. Відчуття подяки допомагає краще сконцентрувати вплив позитивних емоцій і дозволяє нівелювати вплив негативних емоцій. Також важливо навчитися говорити дякую самому собі: так ви зможете прийняти свої недоліки і усвідомити свої кращі якості й успіхи. Уміння бути вдячним покращує як емоційний, так і фізичний стан.

3. Щастя - це бути оптимістичним

Щасливі люди не зациклюються на тимчасових невдачах і негараздах. Не опускайте руки, якщо щось не виходить. Направте ваші сили і час на те, що ви можете змінити. Спокійно сприйміть, що не все піддається вашому контролю і підвладне вашим бажанням. Пам'ятайте, що думки мають властивість матеріалізуватися, тому завжди дивіться в майбутнє з оптимізмом і вірою, що все буде добре.

4. Щастя - це бути захопленим і активним

Це може бути улюблена робота або чудове хобі, участь у благодійних акціях або просто похід в музей чи в гори. Головне, щоб ви отримували задоволення від того, чим займаєтеся. А саме, мабуть, найважливіше - чим би вам не доводилося займатися, робіть це з задоволенням.

5. Щастя - це доброта і милосердя

Більшість людей, що відчувають себе щасливими, часто й охоче приходять на допомогу іншим. Повірте, що ваше благополуччя, довголіття і здоров'я прямо залежать від кількості добрих справ, вчинених вами. Між іншим, цей факт підтверджується дослідженнями. Доброта покращує настрій людини, покращує самопочуття, підвищує впевненість.

6. Щастя - це усвідомлення того, що багатство й розкішні речі є далеко не головною складовою щасливого життя

Безумовно, багатьом хочеться стати мільйонером, але гонка за грошима, прикрасами, речами і майном не зробить вас щасливою людиною. Навпаки, найімовірніше, вас буде руйнувати жадібність, заздрість, злоба і страждання.

Дослідження вчених США показали, що за останні 70 років середній індекс відчуття себе щасливою людиною в американців знизився з 7,5 до 7,2 балів, не зважаючи на те, що в матеріальному плані за ці роки люди стали жити набагато краще. До речі, як не дивно, але у людей, які усвідомили, що щастя не в кількості грошей і матеріальних речей, нерідко фінансове становище чомусь поліпшується.

7. Щастя - це мудрість

Навчіться правильно розуміти причини можливих невдач і страждань і знаходити шляхи їх подолання. Будь-які негаразди і випробування слід сприймати як уроки, які підносить нам життя.

Навіть негативні речі, які трапляються з людиною, відбуваються з нею для того, щоб навчити чогось, дати новий досвід або направити на правильний шлях.

8. Щастя це здоров'я

Зрозумійте, що ваше здоров'я залежить від вас. Мисліть позитивно, правильно харчуйтеся, ведіть активний і здоровий спосіб життя, рухайтеся, подорожуйте. Ваше здоров'я - важливий фундамент будівлі вашого щастя.

9. Щастя - це духовність

По-справжньому щасливі люди усвідомлюють, що принципи істинного щастя співзвучні основним принципам світобудови. Соціологи виявили, що віруючі в Бога люди відчувають себе більш щасливими, ніж атеїсти. Духовне зростання і чистота душі - невід'ємні елементи щастя.

10. Щастя - це саморозвиток

Рухайтеся вперед, пройдіть тренінги особистісного росту, розвивайтеся, вдосконалюйтеся. Наповніть своє життя метою кожен день в чомусь вдосконалюватися, дізнаватися щось нове, ставати в чомусь кращими. Все це також здатне зробити нас щасливішими.

 

 

По матеріалах constructorus.ru

Фото vulcanpost.com

Поділіться з друзями: