Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


23 Трав 2014

Щастя - це вкладати гроші не в речі, а в життєвий досвід

Читайте більше в рубриці Як стати щасливими
 

Виявляється, щоб відчути щастя ми повинні купувати менше непотрібних речей. Щоб стати щасливими не варто зациклюватися на "дуже необхідних" модних речах.

Через двадцять років ви будете більше шкодувати про те, чого не зробили, ніж про те, що зробили. Тому відкиньте сумніви. Відпливайте геть від безпечної гавані. Піймайте попутний вітер своїми вітрилами. Досліджуйте. Мрійте. Відкривайте.

Марк Твен

У ЗМІ рекламують непотрібні речі тотально

Ламборджіні на Уолл-стріт чи Банковій, сумки від Луї Віттон, які носять знаменитості й політики, особняки, в яких живуть «успішні» люди. Список можна продовжувати.

Ми обманюємо себе, вважаючи, що єдине, від чого залежить наше щастя, - це марка нашого автомобіля або кількість нулів на нашому банківському рахунку. Ми звели поняття матеріального успіху на п'єдестал і переконали всіх, хто навколо нас, розділити наші примарні ідеали.

У суспільстві, яке обожнює прагнення до щастя, прожити життя, в якому єдиною метою є отримати задоволення від матеріальних благ, - не просто неефективно. Це марно - як безкінечна і виснажлива поїздка в час-пік.

Ключ до щастя не в тому, щоб витрачати наші гроші і час на придбання речей.

Ключ до щастя - вкласти гроші і час в свій життєвий досвід.

MasterCard був правий. Це безцінний життєвий досвід, завдяки якому ми відчуваємо, що день був прожитий не дарма.

 

Наш досвід формує нас

Я відвідував десятиденні курси з медитації під час поїздки на Гаваї. Це був найважчий, але, при цьому, найбільш повчальний досвід, який мені вдалося отримати. Я ніколи раніше не відчував більш тісний зв'язок між розумом і тілом. Що ще більш важливо - це підштовхнуло мене змінити своє життя: піти з компанії, яку я знайшов у минулому році. Тепер я міг виконати свою мрію - переїхати в Нью-Йорк.

Кожен досвід приносить з собою помилку або тріумф, а також розуміння того, хто ми як особистості. Досвід допомагає нам розібратися у власних думках, зрозуміти, яких людей ми хочемо бачити поруч з собою, і, в кінцевому рахунку, знайти те, що робить нас щасливими.

Врешті, неважливо, скільки днів було у вашому житті. Важливо, скільки життя було у ваших днях.

Авраам Лінкольн

Ми живемо в суспільстві, де матеріальні речі є найвищою цінністю, тому ми можемо їх відчути - тримати в руках те, що купуємо. Насамперед, це відбувається тому, що матеріальні речі пов'язані з валютою, яка диктує свою цінність на ринку.

Немає можливості фізично відчути досвід від пірнань з обриву недільним днем з близькими друзями. Так само справа йде і з нашим першим досвідом боротьби з нашими партнерами: ми не можемо його продати.

Якби ми могли продати наш власний досвід за тією ціною, за якою він нам дістався - ми б всі були мільйонерами.

Abigail Van Buren

Ми накопичуємо все те, що ми коли-небудь бачили, чули, пробували на смак і відчували. Це досвід, який вчить нас не приймати знову робочі години в крихітному офісі, досвід, який приведе нас до наступної сходинки - проривної ідеї для нашого бізнесу.

Іншими словами, досвід приносить з собою життєві уроки. Матеріальні цінності не приносять нічого, але виставляють нам рахунок.

 

Досвід залишається з нами

Коли ми хочемо повернутися до наших найприємніших спогадів, про що вони зазвичай бувають?

Особисто для мене це не подарунки, які я отримав на Різдво або день народження. Це щось більше, ніж подарунки - гості на мій День народження або запах гарячого шоколаду в різдвяний ранок. Це мій перший урок їзди на велосипеді з моїм братом і моє перше (до речі, жахливе) побачення. Це те, що викликає усмішку на моєму обличчі і донині.

Ось головний недолік інвестування в «речі» - у них є термін придатності.

У момент, коли ми купуємо річ, не тільки знижується її вартість на ринку: через деякий час ми перестаємо відчувати її цінність. Зовсім по-іншому йде справа з досвідом. Досвід емоційно довговічний. Він може бути примножений, так як ми розвиваємося протягом усього життя. Досвід завжди з нами, в будь-яку хвилину - до тих пір, поки ми живі.

За результатами досліджень, понад 80 % людей частіше згадують свої «уявні» покупки, ніж реально зроблені.

Це означає, що досвід приносить нам щастя не тільки в той момент, коли ми набуваємо його, а й у тому момент, коли ми просто думаємо про нього.

 

Ось три підказки, які допоможуть набути досвіду від вражень, а не від покупки черговий речі:

1. Змініть свої фінансові пріоритети

Якщо ми хочемо почати отримувати справжній досвід, ми повинні розставити пріоритети серед наших фінансових витрат, щоб підлаштувати свій бюджет під пригоди, які нас чекають. Це настільки ж просто, як збирати на телевізор, замість того щоб поїхати до Південної Америки.

Подумайте, що вам дійсно потрібно, і що ви потребуєте серйозно і надовго. Насправді нам потрібно дуже небагато матеріальних речей, щоб насолоджуватися життям. Вчіться раціонально підходити до покупки речей: одного разу збережена дрібниця може привести до досвіду, який змінить все ваше життя.

 

2. Говоріть «так» частіше

Стаючи дорослими, ми вчимося приймати рішення, прораховуючи ризики і ретельно обдумуючи все. Якщо ми хочемо більше досвіду у своєму житті - ми повинні відсунути ці принципи на другий план. Кращі пригоди починаються саме тоді, коли ми найменше очікуємо їх. Постійно говорити собі фразу «а що, якщо» - вірний шлях пролежати все життя на дивані, спостерігаючи за пригодами в чужому, а не у власному житті. Перш, ніж ми усвідомлюємо це, «якщо що» обернеться в «так і має бути».

Почніть говорити «так». Вчіться жити сьогоденням. Коли вам наступного разу підвернеться можливість отримати досвід, задайте собі це просте питання: чи буду я шкодувати, якщо не скористаюся цією можливістю? Завтра, наступного тижня або наступного року? Якщо ваша відповідь «так» чи «може бути» - вашою негайною відповіддю теж має бути «так».

Майбутнє завжди буде невизначеним. Це ніколи не зміниться. Але ви можете керувати ним - думати менше, а робити більше.

 

3. Почніть з малих (і дешевих) пригод

Ви з тих людей, які дивляться одне і те ж кіно кілька разів поспіль, ходять одними і тими ж стежками в один і той же офіс, і їдять в одних і тих же ресторанах?

Вам потрібен перепочинок від вашої щоденної рутини.

Будьте відкритими для нових вражень. Це повинно починатися з маленьких рішень, які ми приймаємо щодня. Замість того, щоб йти в той самий Італійський ресторанчик біля вашого офісу, просто тому, що вам це звично, рушайте в якесь нове місце.

Найбільш цінний досвід не повинен коштувати багато грошей.

Найчастіше, він поруч. Потрібно просто його знайти.

Ми чули багато негативних відгуків про сайти щоденних рішень. Але як людина, яка шукає, де дешевше, цікавіше, і, головне, де можна придбати безцінний досвід, ви повинні якомога більше часу проводити на таких порталах. Особисто я спробував все, починаючи від уроків сальси (15 $ за десять уроків), кулінарних курсів середньовічних обідів (39 $), і закінчуючи уроками польотів (88 $) через сайти з продажу. Це найдешевший спосіб роздобути неймовірні пригоди з друзями або самостійно. Почніть потроху ризикувати у своєму житті. Ви здивуєтеся, наскільки швидко це захопить вас.

 

В один прекрасний день ми всі помремо.

І в кінці життя ми задамо собі ті ж самі питання:

Чи жив я?

Про що я жалкую?

Чи випробував я все, що хотів випробувати?

Запитайте себе, чим ви хочете визначити своє життя - маркою вашого автомобіля або пригодами і свободою? Вкладайтеся в те, що принесе вам уроки, а не рахунки. Нехай у вас будуть мінімальні активи, але при цьому - багатий досвід.

Тому що досвід виграє, при будь-яких розкладах.

 

 

Джерело https://medium.com

Фото vavrynyuk.blogspot.com

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему