Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


13 Лип 2014

Рецепт щастя від Пауло Коельо

Читайте більше в рубриці Як стати щасливими
 

Коли частенько запитуєш у людей про щастя, мимоволі і сам починаєш жити на цій хвилі. На хвилі роздумів про щастя, рецептів щастя, філософії щастя... І кожного разу сам себе запитуєш: «А я щасливий?». Цікаво, що відповіді на безліч питань у своїй голові приходять від самих неочікуваних ситуацій, людей, предметів...

Нещодавно пізно вночі я присвятила свою увагу творінню Пауло Коельо «На березі Ріо-Пьєдра сіла я й заплакала». Я хотіла у цій книзі знайти віддушину, яка б показала мені, які бувають стосунки між закоханими, які перепони, і що робити, аби не відпустити свої почуття через брак терпіння і сил... Але я знайшла дещо більше у рядках цієї книги. Я знайшла рецепт ЩАСТЯ:

«Необхідно ризикувати. Чудо життя можна осягнути повною мірою лише, коли ми будемо готові до того, що трапиться неочікувано.

Кожен день Бог посилає нам - разом із сонцем - можливість змінити все те, що робить нас нещасними. І кожен день ми намагаємося прикинутися, ніби не помічаємо цієї можливості, ніби її не існує зовсім, наче сьогодні - все таке ж, як і вчора, і не відрізняється від завтра. Але той, хто вдивляється в свій день уважно, знайде цю чарівну мить. Вона може таїтися у тій годині, коли ми відчиняємо двері, що ведуть у завтра, або в безмовній миті, яка настала після вечері, або в тих тисячах дрібниць, які ніби не відрізняються одна від одної. Існує ця мить - мить, коли сила зірок проникає в нас і дозволяє нам творити чудеса.

Так, щастя іноді сходить до нас як благодать, але набагато частіше - це перемога і подолання. Чарівна мить допомагає нам перетворитися і відправитися на пошуки наших мрій. Так, на цьому шляху нас чекають прикрощі та муки, страждання і позбавлення, нам зустрінеться безліч розчарувань, - але все це минуще і не залишає слідів. І в прийдешньому ми зможемо обернутися назад із гордістю і вірою.

Нещасний той, хто страшиться йти на ризик. Ймовірно, він не відає розчарувань і краху ілюзій, не страждає - на відміну від тих, хто мріє і прагне втілити мрію в дійсність. Але він обернеться - а обернеться він неодмінно, бо це притаманне кожному з нас, - та почує:

Що зробив ти з тими чудесами, якими Бог так щедро засіяв твої дні, дозвілля твої і праці? Як застосував ти таланти, які довірив тобі твій Наставник? Зарив глибше, бо боявся втратити? Що ж, відтепер надбанням твоїм буде лише впевненість у тому, що життя своє ти марнотратив і розтратив, розтратив і розсіяв.

Нещасний той, хто чує такі слова. Нещасний, бо тепер він увірує в можливість чуда, але чарівні миті вже не повернуться...»

 

Знаєте, і вже не хочеться розтрачувати життя на безкінечні роздуми про любов і про те, чи щасливий ти, чи ні. Не хочеться сумніватися у своїх здібностях і постійно мучити себе дилемами: варто чи не варто, можливо чи не можливо.

Хочеться тепер діяти. Діяти для того, аби коли тебе запитають, чи ти щасливий, ти міг би відповісти «так», бо зробив усе для цього. Інакше й бути не може, бо будь-які дії приносять результат.

 

 

Фото blog.i.ua

Поділіться з друзями: